• Biodinaminius produktus sunku pagaminti, ne lengviau – ir parduoti

  0 2014-09-30

  Lietuvoje daugėja ūkininkų, besidominčių biodinaminiu ūkininkavimu, – aukščiausia ekologinio ūkininkavimo pakopa. Taip pagaminti produktai Vakarų rinkoje labai paklausūs, vertinami ir už juos mokama aukščiausia kaina. Vis dėlto biodinaminius produktus ne tik sunku pagaminti, bet ir parduoti.

  Skaityti >
 • Vieno kvadratinio metro sodininkavimo judėjimas Lietuvos ugdymo įstaigose

  0 2014-09-29

  Siekdami sudominti vaikus gyvuoju augalų pasauliu, projekto „Žalia stotelė“ iniciatoriai ir pedagogai 34-iose Lietuvos ugdymo įstaigose pradėjo įgyvendinti vieno kvadratinio metro (arba vienos kvadratinės pėdos) sodininkavimo idėją. Pagal šią sistemą mokyklų, darželių ir globos namų auklėtiniai kūrė bei planavo savo teminius sodelius ir jau dabar džiaugiasi pirmaisiais rezultatais.

  Skaityti >
 • „Baltiją tausojantis ūkininkas 2014“ iš Latvijos rado būdą pažaboti Baltijos taršą

  0 2014-09-29

  Konkurso „Baltiją tausojantis ūkininkas 2014“ laurus šiemet pelnė ūkininkų pora iš Latvijos Juris Cīrulis ir Vija Cīrule. Stambaus tradicinio augalininkystės ir gyvulininkystės ūkio šeimininkai apdovanoti už tai, kad ūkyje vysto uždaro maistinių medžiagų ciklo gamybos sistemą – čia apgalvotai ir tausiai panaudojami visi ištekliai. Jų pastangos sumažinti azoto ir fosforo junginių nuotėkį iš ūkio itin vertingos siekiant apsaugoti Baltijos jūrą nuo pražūtin...

  Skaityti >
 • Visi pluoštinių kanapių mėginiai dėl narkotinių medžiagų – neigiami

  0 2014-09-29

  Pluoštinės kanapės yra nauja verslo niša ūkininkams. Šių augalų auginimo priežiūrą ir produktų tiekimo rinkai kontrolę vykdanti Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos ištyrė mėginius, paimtus iš kiekvieno lauko, ir užtikrina, kad Lietuvos ūkiuose auginamose pluoštinėse kanapėse leistinas narkotinės medžiagos tetrahidrokanabinolio (THC) kiekis neviršija 0,2 proc.

  Skaityti >
 • Praktinis seminaras apie naudingus augalus (rudens gėrybės)

  0 2014-09-25

  Kauno marių regioninio parko direkcija kviečia spalio 4 d., šeštadienį, praleisti gamtoje ir išmokti pažinti augalus, kurie gali būti naudingi mūsų buityje. Renginio praktinė dalis – pelkinės notros šakniastiebių troškinio gamyba.

  Skaityti >
 • Seimo Kaimo reikalų komitetas kritiškai vertina numatomą ekologinio ūkininkavimo reglamentavimą

  0 2014-09-25

  Seimo Kaimo reikalų komitetas rugsėjo 24 d. aktyviai svarstė svarbiausią šių metų Europos Komisijos iniciatyvą žemės ūkyje – ekologinės gamybos ir ekologiškų produktų ženklinimo reglamento projektą. Gausiai posėdyje dalyvavę ekologinio ūkininkavimo atstovai pareiškė savo nuogąstavimus dėl naujų teisinių nuostatų, kurios iš esmės sugriežtina ir taip sudėtingą ekologinį ūkininkavimą.

  Skaityti >
 • Alytaus miesto senjorai savo užaugintomis gėrybėmis viešosiose miesto vietose prekiaus be mokesčio

  0 2014-09-25

  Alytaus miesto pensininkai ir neįgalieji savo gamybos žemės ūkio ir maisto produktais viešosiose vietose nuo šiol galės prekiauti nepirkdami prekybos leidimo. Rugpjūčio mėnesį į Alytaus miesto savivaldybės merą J. Krasnicką kreipėsi Alytaus Putinų mikrorajono pensininkai ir neįgalieji. Rašte, kurį pasirašė 300 pensininkų ir neįgaliųjų, buvo prašoma 50 proc. lengvatą mokesčiui už leidimo prekiauti ar teikti paslaugas miesto viešosiose vietose išdavimą, bet Alyt...

  Skaityti >
 • V. Mazuronis: dėl GMO Lietuvoje turime spręsti patys

  0 2014-09-25

  Genetiškai modifikuotų organizmų poveikis žmogui ir aplinkai, ypač ilguoju laikotarpiu, nėra iki galo ištirtas, todėl mūsų pozicija turėtų būti konservatyvi ir atsargi. Nereikia skubėti ir eksperimentuoti su mūsų vaikų sveikata, bioįvairovės vystymusi, nes GMO sukelti procesai yra negrįžtami. Tokios nuomonės laikosi Europos Parlamento Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komiteto narys Valentinas Mazuronis.

  Skaityti >
 • Henrikas Gudavičius. Laiškai iš kaimo „Taip ir dusinamės: vis tą patį ir tą patį...“

  0 2014-09-24

  Rugpjūčio 26-oji
  Peržvelgiau savo dokumentinių novelių ciklą „Senbuviai ir atėjūnai“. Paskutinės šių poringių pastraipos – apie rugpjūčio naktį du tūkstančiai ketvirtaisiais metais. Praėjo lygiai dešimt metų. Laikas rašyti epilogą, nes visi senstam, ir Viešpaties keliai nežinomi.

  Skaityti >
 • Seimas pritarė leidimui skersti neapsvaigintus gyvulius – bet tai dar ne pabaiga!

  0 2014-09-23

  Lietuvos Respublikos Seimas šiandien, ypatingos skubos tvarka, priėmė Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisą, leidžiančia skersti gyvulius prieš tai jų neapsvaiginus.

  Skaityti >
 • Seimas leido ritualinį ūkinių gyvūnų skerdimą

  0 2014-09-23

  Seimas plenariniame posėdyje skubos tvarka priėmė Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIP-1898(2), kuriomis nutarta leisti skersti ūkinius gyvūnus skerdykloje prieš tai jų neapsvaiginus. Už šias naujas nuostatas balsavo 57 Seimo nariai, prieš – 4, susilaikė 11 parlamentarų.

  Skaityti >
 • KTU mokslininkė: naujai atrastos grybų rūšys gali padėti apsisaugoti nuo ligų

  0 2014-09-20

  Lietuviai panašūs į italus ne tik savo temperamentu ir pamaldumu, tačiau ir tuo, jog esame iš tų Europos tautų, kurios grybauja. „Lietuviams tinka apibūdinimas grybų mėgėjai (lot. mycophile) – grybus renkame laisvalaikiu, mėgstame juos valgyti“, – sako Kauno technologijos universiteto (KTU) Cheminės technologijos fakulteto doktorantė Lina Smolskaitė.

  Skaityti >
 • Keisis vaikų maitinimo, organizuojamo ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo mokyklose ir vaikų socialinės globos įstaigose reikalavimai

  0 2014-09-20

  Nuo 2014 m. lapkričio 1 d. įsigalios Maitinimo organizavimo ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo mokyklose ir vaikų socialinės globos įstaigose tvarkos aprašo pakeitimai. Siekiant dar labiau pagerinti vaikams siūlomo maisto kokybę, išplėstas vaikų maitinimui Mokyklose draudžiamų tiekti maisto produktų grupių sąrašas.

  Skaityti >
 • Dėl vilkų padarytos žalos – į savivaldybę

  0 2014-09-20

  Rudens pradžioje vilkai keliauja per Lietuvą ir vis dažniau apsilanko vietose, kur grobis pasiekiamas lengviausiai – ganyklose, prie namų. Po tokių vilkų apsilankymų ūkininkai skaičiuoja žalą ir neretai nežino, kur kreiptis dėl jos atlyginimo.

  Skaityti >
 • Šviesoforo spalvos maisto produktams netinka

  0 2014-09-17

  Žemės ūkio ministerija nepritaria Jungtinės Karalystės rekomenduojamai maisto produktų ženklinimo „šviesoforo spalvomis“ sistemai. Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, susitikusi su Italijos ambasadoriumi Lietuvoje J. E. Stefano Maria Taliani De Marchio, išreiškė susirūpinimą dėl šios sistemos, kuri diskriminuotų puikios kokybės natūralius lietuviškus produktus.

  Skaityti >
<< 1-15 ... 61-75 76-90 91-105 [106-120] 121-135 136-150 151-165 ...  286-296 >>