• Remiamas ne žemės ūkio paskirties ir apleistos žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku

  0 2014-10-27

  Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2014 m. rugsėjo 30 d. įsakymą Nr. 3D-678 „Dėl žemės ūkio ministro 2014 m. vasario 12 d. įsakymo Nr. 3D-94 „Dėl Paraiškų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemones priėmimo 2014 metais grafiko patvirtinimo“ pakeitimo“, pratęsiamas paraiškų paramai pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonę „Pirmas ne žemės ūkio paskirties ir apleistos žemės ūkio paskirt...

  Skaityti >
 • Žemdirbystė be kasimo

  0 2014-10-23

  Šiais laikais sunku nustebinti, o kad galima ūkininkauti nekasant žemės, turiu pripažinti, mane nustebino. Apie gamtinę žemdirbystę (angl. permaculture) pirmą kartą išgirdau prieš daugiau nei penkerius metus viešėdama Šveicarijoje, tačiau tik visai neseniai pirmą kartą paragavau gamtinės žemdirbystės gėrybių Lietuvoje. Skonis buvo pritrenkiančiai geras, t. y. intensyvus, pilnas, sodrus, gilus, net šiek tiek hipnotizuojantis.

  Skaityti >
 • Iš rinkos surenkami nesaugūs saldumynai

  0 2014-10-22

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad uždrausta prekiauti ir nurodyta surinkti iš rinkos nesaugius čekiškus šokoladinius ir vanilinius pudingus su žaisliukais „Kids world dogs“ ir kakavos bei vanilės skonio pudingus su žaisliukais „Puponautai“.

  Skaityti >
 • Avys švarino ne tik Svencelę

  0 2014-10-21

  Antanas Miežanskas avininkyste susidomėjo prieš dešimtmetį. Kelerius metus mėsinių avių auginimas buvo jaunos šeimos verslas. Tačiau dėl pokyčių asmeniniame gyvenime jis ėmėsi netradicinio projekto. Avys tapo landšafto „tvarkytojomis“, uždirbančiomis atlyginimą. Šią vasarą ūkininko banda švarino prieigas prie kopų Neringoje, taip pat Svencelėje. Jo manymu, avių augintojai galėtų šią paslaugą siūlyti ir kitose seniūnijose.

  Skaityti >
 • Europos piliečių iniciatyva prieš TTIP ir CETA

  0 2014-10-18

  „Naujos rūšys genetiškai modifikuotų produktų, klonuota vištiena, hormonais užauginta jautiena – visa tai gali atsidurti ant jūsų stalo, jeigu bus pasirašytos laisvos prekybos sutartys su JAV (TTIP) ir su Kanada (CETA). Šios sutartys – tai didelis žingsnis atgal ne tik maisto, bet ir aplinkosaugos, asmens duomenų apsaugos srityse. Europos piliečiai priešinasi tokiam europietiškų vertybių sumenkinimui vardan ekonominių motyvų ir inicijavo protesto parašų rinkimą vi...

  Skaityti >
 • Rekomenduojama atlikti daugiau tyrimų dėl GMO

  0 2014-10-18

  Pateiktoje 2014 m. rugsėjo 24 d. valstybinio audito ataskaitoje „Maisto saugos užtikrinimas“ rekomenduojama stiprinti GMO kontrolę. Auditas atliktas Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje ir Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute. Audituojamas laikotarpis – 2011–2013 m., taip pat buvo vertinti pokyčiai ankstesnio laikotarpio ir 2014 m. I pusmečio duomenys.

  Skaityti >
 • Seimo narys Petras Čimbaras: „Apie gamtines kliūtis, arba Kas tinka Europai, nebūtinai tinka Lietuvai“

  0 2014-10-14

  Įstoję į Europos Sąjungą (ES) neabejotinai priėmėme teisingą sprendimą ir iš to turime nemažai naudos. Tačiau šįkart norėčiau pakalbėti ne tik apie naudą, bet ir apie tokius nesusipratimus, kaip vietovių, kuriose esama gamtinių ir kitokių specifinių kliūčių, nustatymą. O mūsų ūkių nederlingų žemių ir nepalankių jose ūkininkavimo sąlygų klausimą, pasirodo, spręs ne kas kitas, o ES. Bet apie viską nuo pradžių.

  Skaityti >
 • Iš prekybos tinklo surinkta ir sunaikinta daugiau kaip 600 kg nesaugaus medaus

  0 2014-10-12

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad surinkta iš rinkos ir saugiai sunaikinta daugiau nei 600 kg „Žiedų medaus Maxima Favorit“ (partijos Nr. MF70020140718), jame nustačius antibiotikų liekanų. Pagal galiojančius teisės aktus, meduje neturi būti jokių farmakologinių medžiagų, pesticidų ar kitų teršalų liekanų.

  Skaityti >
 • Žemės dangos pokyčiai: mažėja ganyklų, daugėja krūmynų

  0 2014-10-12

  Žemės dangos ir jos pokyčių vertinimų rezultatai, kuriuos spalio 9 d. Aplinkos ministerijoje pristatė Aplinkos apsaugos agentūra, rodo, kad svarbiausios išlieka atvirų plotų užaugimo krūmynais ir ganyklų mažėjimo tendencijos.

  Skaityti >
 • DIENA PIEVOJE. III dalis „Rudens turtai – naudingosios šaknelės“

  0 2014-10-06

  Spalio 18 d. rengiamas III-asis dienos seminaras „Rudens turtai – naudingosios šaknelės“. Seminaras vyks sodyboje netoli Vilniaus, prie Mickūnų, Naujakiemyje.
  Keliausime į rudenėjančius laukus išmokti atrasti ir pasikasti įvairių sveikųjų šaknelių.
  Pasiruošime jas vėlesniam naudojimui.
  Ragaudami arbatą kalbėsimės apie šaknų naudą mūsų sveikatai.

  Skaityti >
 • ES užsimojo atbaidyti nuo gerų produktų

  0 2014-10-02

  Labiau nei genetiškai modifikuotais organizmais ar sintetiniais maisto priedais Europos Sąjungos valdininkai yra susirūpinę riebalais, druska ir cukrumi – esą pagrindiniais nutukimo ir visokių ligų kaltininkais. Šių metų pabaigoje visoje ES įsigalioja viena atnaujinta maisto ženklinimo sistema. Tvirtinama, kad ji turėtų suteikti daugiau skaidrumo vartotojams renkantis ir gamintojams tiekiant maisto produktus į rinką. Kai kurios naujovės džiugina, o kai kurios verčia nuog...

  Skaityti >
 • Vienas turtingiausių šaltinių vaikų ugdymui yra arčiausiai mūsų

  0 2014-10-01

  Ieškodami ypatingos aplinkos savo vaikams, kurioje jie galėtų atsiskleisti, dažnai neįvertiname to, jog vienas turtingiausių šaltinių vaikų ugdymui yra arčiausiai mūsų. Gamta – natūrali aplinka, skatinanti vaiko smalsumą, čia galima kurti, fantazuoti bei atskleisti save.

  Skaityti >
 • Linas Balsys: Kodėl ritualinio skerdimo įteisinimas ūkininkų problemos neišspręs?

  0 2014-10-01

  Seime priimtos Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisos, įteisinančios ritualinį gyvulių skerdimą be apsvaiginimo, jau susilaukė Gyvūnų gerovės organizacijas Europos Sąjungos šalyse vienijančio aljanso „Eurogroup for Animals“ smerkiančių komentarų. Tarptautinė organizacija pabrėžė, jog šis Lietuvoje priimtas įstatymas, kuriuo stengiamasi didinti mėsos eksportą, yra nesuderinamas su ES Tarybos reglamentu, kuris leidžia nukrypti nuo teisės aktų, reglamentuo...

  Skaityti >
 • Jurgita Mačiūnaitė. Kodėl verta rinktis Fairtrade produktus

  0 2014-09-30

  Spalio 14 d. į Vilnių atvyksta „Šokomobilis“ – tarptautinio ChocoMobil turo ekipažas. Šia kampanija siekiama atkreipti dėmesį į kakavos augintojų ir darbininkų gyvenimo bei darbo sąlygas trečiojo pasaulio šalyse, taip pat didelis dėmesys skiriamas ekologijai bei skatinama Fairtrade prekybos sistema. Turas, prasidėjęs rugpjūčio 1 d. Berlyne, truks tris mėnesius. Jo metu bus aplankyta 14 šalių, 26 miestai, įveikta 10 000 km.

  Skaityti >
 • Kaip vaiką sudominti daržo lysvėmis? Suteikite laisvę! II dalis

  0 2014-09-30

  Užsienio patirtis rodo, kad vaikų, įsitraukusių į bendras daržininkystės veiklas, rezultatai mokykloje yra geresni negu kitų projektuose nedalyvaujančių moksleivių. Pastebima, kad daržininkaujantys vaikai yra labiau atsipalaidavę, ramesni, kartu kapstydamiesi daržo lysvėse jie stebi augalo augimą, todėl turi galimybes matyti procesą ir orientuojasi ne vien tik į rezultatus.

  Skaityti >
<< 1-15 ... 46-60 61-75 76-90 [91-105] 106-120 121-135 136-150 ...  286-296 >>