• Pasaulio dėmesys – maisto saugumui

  0 2014-11-17

  Su teiginiu, kad mums Lietuvoje užtenka šviežio ir kokybiško maisto, greičiausiai sutiktų daugelis. Tačiau beveik 842 milijonai žmonių pasaulyje jaučia maisto trūkumą, ~ 99 milijonams vaikų iki 5 m. amžiaus vis dar trūksta maisto ir tai lemia nepakankamą jų fizinį išsivystymą, trukdo jiems gyventi sveikai ir aktyviai. Būtent maisto saugumo temai skirta lapkričio 15–23 d. Lietuvoje ir 46 Europos šalyse vykstanti Globalaus švietimo savaitė – Šiaurės-Pietų centro...

  Skaityti >
 • EP nariai balsuos dėl siūlymo išplėsti šalių galimybę riboti auginti GM kultūras

  1 2014-11-10

  Europos Parlamento Aplinkos komitetas antradienio rytą balsuoja dėl siūlymo išplėsti ES šalių galimybes riboti arba drausti genetiškai modifikuotų (GM) kultūrų auginimą. Apie tai, kas keisis, paklausėme EP nuomonę šiuo klausimu parengusios Frédérique Ries (Liberalai ir demokratai, Belgija).

  Skaityti >
 • Raugdamas kopūstus dituviškis jų nemuša

  1 2014-11-10

  Dituviškis ūkininkas Vytautas Zapalskis, tęsdamas giminės tradiciją, 24 metus verčiasi raugintų kopūstų prekyba. Nuolatiniai pirkėjai jį randa Klaipėdos naujajame turguje. Per porą dešimtmečių įgijęs patirties, sugeba įtikti pirkėjų skoniui. Jis augina ir raugina ne tik kopūstus, bet ir agurkus, pomidorus, šiemet pateikė naujieną – raugintus patisonus. Pirkėjai labai mėgsta ir jo raugintus obuolius.

  Skaityti >
 • Ekologinis ūkininkavimas: kaip atrodome ES šalių kontekste

  0 2014-11-07

  Šią vasarą Europos Komisija (EK) paskelbė informaciją apie ekologinio ūkininkavimo apimtis, tendencijas ir perspektyvas ES. Pažvelkime, kaip atrodo Lietuva kitų ES šalių kontekste.

  Skaityti >
 • Pasaulis atsiveria išmokus klausytis savo balso

  0 2014-11-07

  Toli tarp miškų, Žemaitijos glūdumoje, gyvena dvi seserys. Jos augina ir miškuose renka vaistažoles, iš kvapniųjų augalų ruošia prieskonius, o viena ilgais žiemos vakarais audžia, beje, kartu su vyru. Po daugelio metų, praleistų ramumoje, šie žmonės tikina atradę laimę.

  Skaityti >
 • Gamtinės žemdirbystės mokymai Kaune

  0 2014-11-07

  Lapkričio mėnesio gamtinės žemdirbystės mokymų programa. Dėstytojas Laimis Žmuida. Keturi užsiėmimai kartą per savaitę po penkias valandas. Lapkričio 15, 22, 29 ir gruodžio 6 d. (šeštadieniais), nuo 10:00 iki 16:00 val., Kaune, Aleksote.

  Skaityti >
 • Gamtinės žemdirbystės mokymai Vilniuje

  0 2014-11-06

  Lapkričio mėnesio gamtinės žemdirbystės mokymų programa. Dėstytojas Laimis Žmuida. Keturi užsiėmimai kartą per savaitę po penkias valandas. Lapkričio 16, 23, 30 ir gruodžio 7 d. (sekmadieniais), nuo 10:00 iki 16:00 val., Vilniuje, netoli Aušros vartų.

  Skaityti >
 • Profesorius žemdirbius ragina atsikvošėti

  0 2014-11-06

  Visų šalių mokslininkai atlieka daugybę mokslinių tyrimų, tačiau net apie ploną dirvožemio sluoksnelį iš esmės žinome kur kas mažiau nei apie kosmosą. Dažnai sakoma, kad žmogus dėl užimtumo labai retai pakelia akis į dangų, žvaigždes ar saulę. Pasak Lietuvos ekologinės žemdirbystės asociacijos tarybos nario prof. Antano Svirskio, dar mažiau nei apie kosmosą išmanome apie tai, kas vyksta po mūsų kojomis. Profesorius mėgsta sakyti, kad dirvožemis – tai mikrok...

  Skaityti >
 • Europos Komisija spręs dėl ritualinio skerdimo Lietuvoje teisėtumo

  1 2014-11-05

  Europos Komisija nagrinės, ar teisėtai Lietuvoje prieš mėnesį buvo priimtos Gyvūnų gerovės įstatymo pataisos, kurios įteisino pagal musulmonų ir judėjų papročius vykdomą ritualinį gyvulių skerdimą prieš tai jų neapsvaiginus. Skundą Europos Komisijai dėl neetiškų ir Europos Sąjungos (ES) teisę pažeidžiančių pataisų pateikė Lietuvos Gyvūnų teisių apsaugos organizacija.

  Skaityti >
 • Į sodo dirbtuves kviečiami savanoriai. Kelionių grafike raskite dieną kai galite keliauti kartu

  0 2014-11-04

  Eko Karta komanda kviečia savanorius vykti iniciatyvos „Žalia stotelė“ maršrutu į susitikimus su vaikais, šiais metais išbandžiusiais vieno kvadratinio metro sodininkavimą

  Skaityti >
 • Aplinkosauga žemės ūkyje ūkininkų akimis

  0 2014-10-31

  2014 m. vasario–balandžio mėnesiais apklausti 602 Lietuvos ir Latvijos ūkininkai, dirbantys Lielupės ir Ventos upių baseinų rajonuose, siekiant išsiaiškinti jų nuomonę apie žemės ūkio įtaką vandenų kokybei, taikomas esamas aplinkos apsaugos priemones, priežastis, trukdančias sėkmingai įgyvendinti aplinkos apsaugos reikalavimus, ūkininkų galimybes ir norą įgyvendinti papildomas aplinkos apsaugos priemones bei jų nuomonę dėl siūlomų priemonių efektyvumo.

  Skaityti >
 • Mokslininkai atrado būdą nustatyti, ar vanduo užterštas hidrauliniu skaldymu

  0 2014-10-30

  JAV ir Prancūzijos mokslininkai sakosi atradę naują būdą, kurį naudojant galima labai tiksliai nustatyti, ar aplinka užteršta hidraulinio skaldymo atliekomis.

  Skaityti >
 • „Biosalos“ įkūrėjas: sveikų produktų pirkėjai keičiasi, turime keistis ir mes

  0 2014-10-28

  Prieš keletą metų sveikų produktų pardavimai augo keliomis dešimtimis procentų kasmet, dabar pardavimų augimas – stabilūs 10–12 proc. per metus. Pasak sveiko maisto ir natūralios kosmetikos parduotuvių „Biosala“ įkūrėjo Andriaus Samaičio, šis skaičius atspindi, kiek šalies gyventojų kasmet atranda sveikos gyvensenos privalumus. Tuo metu kita visuomenės dalis sveikus maisto ir kūno priežiūros produktus linkusi vartoti tik išskirtinėmis progomis.

  Skaityti >
 • Genetiškai modifikuotų organizmų rizikos kultūrų pasėlių mėginių tyrimai 2014 m.

  0 2014-10-28

  Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos 2014 m. vykdė genetiškai modifikuotų organizmų (toliau – GMO) atsiradimo rizikos kultūrų pasėlių stebėseną nustatyti, ar Lietuvoje auginamuose žemės ūkio augaluose nėra GMO priemaišų.

  Skaityti >
 • Seime vyks konferencija, nagrinėjanti žemės pardavimo užsieniečiams „saugiklius“

  1 2014-10-27

  Spalio 31 d., penktadienį, 10 val. Konstitucijos salėje (Seimo I rūmai) vyks konferencija „Žemės pardavimo „saugikliai“ Lietuvos Respublikos Konstitucijos kontekste“.
  Konferencija rengiama, norint plačiau pristatyti visuomenei vadinamąjį žemės pardavimo „saugiklių“ įstatymą bei jo pasekmes. Tikimasi atkreipti dėmesį į priimto įstatymo problematiką, atitikimą Konstitucijai bei jo poveikį esamiems ir būsimiems žemės rinkos dalyvių santykiams.

  Skaityti >
<< 1-15 ... 31-45 46-60 61-75 [76-90] 91-105 106-120 121-135 ...  286-296 >>