Geriamasis vanduo iš čiaupo nemokamai!

0 2014-09-17


Tokiu šūkiu Aplinkos ministerija vilniečius ir miesto svečius rugsėjo 19 dieną, penktadienį, Tautų mugės renginių metu, nuo 12 val. iki 16 val., kviečia aplankyti Kudirkos aikštėje įsikūrusią informacinę akcijos apie geriamąjį vandenį palapinę, o miesto maitinimo įstaigas – prisijungti prie akcijos ir visuomet pasiūlyti savo lankytojams geriamojo vandens iš čiaupo nemokamai.

Informacinėje palapinėje lankytojai galės pasikalbėti su specialistais apie geriamojo vandens iš čiaupo kokybę, jo savybes, naudą organizmui, gauti konkrečius atsakymus į rūpimus klausimus. Taip pat palapinėje Tautų mugės renginių lankytojai bus vaišinami geriamuoju vandeniu iš čiaupo, kviečiami jo skonį ir savybes palyginti su vandeniu buteliuose. Lankytojams bus suteikta galimybė specialiomis indikatorinėmis juostelėmis išmatuoti vandens pH, kietumą, fluoro ir kitų elementų koncentraciją. Norintieji šiems tyrimams gali atsinešti savo namų vandens iš čiaupo mėginį. (Dėmesio: šis tyrimo būdas negali būti laikomas oficialiu, kadangi geriamasis vanduo tikrinamas laboratorijose su specialia įranga. Tokie tyrimai tiesiog padės Jums susipažinti su vandens savybėmis ir, esant didesniems netikslumams, galėsite svarstyti galimybę išsitirti vandenį specialiose laboratorijose).

Mažieji akcijos lankytojai galės pažinti vandens savybes edukacinių žaidimų pagalba, o vyresniuosius kviesime pademonstruoti savo žinias apie vandenį sprendžiant kryžiažodį ar žaidžiant klausimų smiginį. Daugiausiai žinantiems UAB „Vilniaus vandenys” įteiks savo suvenyrų.

Vilnius – paskutinioji keliaujančios akcijos „Geriamasis vanduo iš čiaupo nemokamai!” stotelė. Rugsėjo mėnesį informacinė palapinė ir specialistai jau lankėsi Kaune, Panevėžyje, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Apie akciją

Akcija „Geriamasis vanduo iš čiaupo nemokamai!“ siekiama padėti gyventojams įsitikinti, kad jų vandentiekio vanduo saugus gerti, paneigti nuo seno įsigalėjusius mitus apie vandenį iš čiaupo, nušviesti aplinkosauginius geriamojo vandens iš čiaupo vartojimo aspektus.

Prie šios iniciatyvos kviečiamos prisijungti ir maitinimo įstaigos. Kavinės, restoranai, barai, viešbučiai, dalyvaujantys akcijoje, galės gauti lipduką, kuris nurodys, jog čia lankytojai ir svečiai vaišinami nemokamu vandeniu iš čiaupo.

Vera pažymėti, jog Lietuvoje geriamasis vanduo ruošiamas iš saugiausio – požeminio – vandens išteklių. Tokio vandens ištekliai šalyje – dideli, tačiau per metus jų sunaudojame vos apie 13–15 proc., o jo kaina – 300 kartų mažesnė nei fasuoto vandens (1 l geriamojo vandens iš čiaupo kaina Vilniuje – apie 0,00437 Lt).

 

Ekonaujienos.lt straipsnius galima perspausdinti įdedant aktyvią nuorodą.

Susiję straipsniai

 • Laukinis maistas: nuo atpažinimo iki suvalgymo

  0 2017-04-21

  Gegužė – valgomų laukinių augalų pikas. Geriausias metas pasimokyti atpažinti valgomus augalus. Todėl gegužės savaitgaliais kviečiame į Ukmergės raj., prie Veprių į LAUKINIŲ AUGALŲ PAŽINIMO ir SUVARTOJIMO SEMINARĄ, kurį ves augalų žinovas – Laimis Žmuida.

 • Gamtinės žemdirbystės seminarai liepos mėnesį visoje Lietuvoje

  0 2016-05-31

  Kviečiame į gamtinės žemdirbystės seminarus, kurie vyks sodybose prie Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus ir Druskininkų liepos mėnesio savaitgaliais.

 • Tradicinės Tibeto medicinos akademija Lietuvoje pristato paskaitas „Psichikos ligos ir požiūris į jas Tibeto medicinoje“

  0 2015-05-16

  Paskaitos skirtos šeimos gydytojams, neurologams, reabilitologams ir kitų sričių gydytojams ir visiems, kas domisi Tibeto medicina.
  Lektorius daktaras Nida Čenagtsang, remdamasis Tibeto medicina, mano, kad psichologiniai sutrikimai gali atsirasti dėl rLung (Vėjas) energijos arba tiksliau dėl sRog Zin rLung (gyvybę palaikančio Vėjo) sutrikimo. Priemonės, kurios naudojamos palengvinti šiai būsenai, gali būti siejamos su dieta, vaistais, išorine terapija, suteikiančiais kūnui ...

 • Tradicinės Tibeto medicinos akademija Lietuvoje kviečia į atjaunėjimo kursą su gydytoju Nida Čenagtsangu

  0 2015-04-23

  VIII amžiuje Tibete gyveno žmogus, kuris sulaukė 125 metų amžiaus ir po mirties kartu su žmona ir savo šunimi pavirto vaivorykšte. Šis žmogus buvo Yuthok, tradicinės Tibeto medicinos tėvas, nuostabus sveikatos mokytojas, ėjęs dvasinio tobulėjimo keliu per kūną, energijas ir protą.
  Kyla klausimas – kaip jam pavyko gyventi taip ilgai ir įgyti ypatingų pasiekimų? Visi jo mokymai vis dar yra prieinami mums. Milžiniškos jo užuojautos dėka, mes galime rasti atsakymus į ...

 • ES laisvosios prekybos sutartis su JAV kelia grėsmę maisto kokybei ir demokratijai

  0 2015-04-23

  ES laisvosios prekybos sutartis su JAV gali pabloginti įprastus maisto kokybės ir aplinkos apsaugos, gyvūnų gerovės standartus, darbuotojų teises ir net kelia pavojų šalių valdžios suverenitetą perduoti stambioms korporacijoms. Apie tai kalbėjosi į LUNI paskaitą apie Transatlantinę prekybos ir investicijų partnerystės (angl. santrumpa TTIP) sutartį susirinkę įvairių visuomeninių organizacijų atstovai.

 • Mados Revoliucijos diena – už socialiai atsakingą ir aplinkai draugišką mados pramonę

  0 2015-04-23

  2015 m. balandžio 24 d. – Mados Revoliucijos diena, kai mados vartotojai visame pasaulyje mes iššūkį mados gamintojams ir kvies juos teikti skaidrią informaciją apie mados gamybos procesus. Mados Revoliucijos diena yra skirta paminėti antrąsias siuvimo fabriko Dakoje, Bangladeše tragedijos metines, kurios metu žuvo 1133 ir buvo sužeista virš 2500 tuo metu fabrike dirbusių žmonių.

 • Jaunimas iš Švedijos padės ieškoti sprendimų Lietuvos kaimo problemoms

  0 2015-04-23

  Lietuvos kaimiškos vietovės laukia pastiprinimo iš Švedijos. Jau šį penktadienį į vyksiantį antrąjį Lietuvos kaimo parlamento susirinkimą atvyksta 23 jaunuoliai iš Švedijos kaimo parlamento. Jie padės mūsų jaunimui kartu ieškoti svarbaus atsakymo į klausimą: ko reikia, kad jaunimas kaime norėtų likti dirbti ir kurtis.

 • Festivalis „Vidur girių“

  0 2015-04-02

  Baltijos aplinkos forumo iniciatyvinė grupė Gamtoje.org kartu su Dzūkijos nacionalinio parko direkcija balandžio 10–12 d. Čepkelių pelkės apylinkėse organizuoja tradiciniu tampantį gervių apskaitos renginį – festivalį „Vidur girių“.
  Festivalio formatas ne iš piršto laužtas, atitinka visus rimčiausių vasaros festivalių standartus: nakvynė palapinių miestelyje, įspūdinga koncertinė sudėtis (line-up’as) – ūbaujančios pelėdos, trimituojančios gervės, oš...

 • Lėtas turgus

  0 2015-04-02

  Eilinį ŠEŠTADIENĮ (2015 m. balandžio 4 d.), atsikvepiant nuo savaitės ritmo ir darbų, sveikai išsimiegojus, valgytojų ir ūkininnkų asociacija Viva Sol kviečia į LĖTĄ TURGŲ:

 • Maisto sauga: griežtesni kokybės reikalavimai ar lengvesnis patekimas į rinka?

  0 2015-03-31

  Europos Parlamento Informacijos biuras kartu su KTU Europos Institutu balandžio 9 d. Kaune organizuoja diskusiją apie maisto saugą. Diskusijoje daugiausia dėmesio bus skiriama genetiškai modifikuotų organizmų ir naujoviškų maisto produktų problematikai. Renginio tikslas – nušviesti ES teisėkūros procesus ir įtraukti į juos suinteresuotas grupes.