Neringos kavinės prisijungė prie socialinio projekto ir siūlys vandenį iš čiaupo

0 2014-04-23


Nidos mieste esančios kavinės naują pavasario-vasaros sezoną pasitiks prisijungusios prie tęsiamos socialinės iniciatyvos „Vanduo iš čiaupo – Tau geriausias“. Pamatę specialų akcijos ženkliuką – lipduką ant durų kiekvienas klientas gali būti tikras, kad šioje vietoje jo lauks skanus, švarus ir kokybiškas vanduo iš čiaupo.

Pasak Aplinkos ministerijos pateikiamos informacijos, Lietuva sunaudoja tik apie 12 proc. požeminio vandens išteklių. Daugelyje šalies vietų iš čiaupo bėgantį vandenį galima drąsiai gerti ir naudoti maisto gaminimui. Pagaliau šiuo privalumu galės pasinaudoti ir Neringos savivaldybės gyventojai ir poilsiautojai. Dėl gamtinės Kuršių nerijos padėties, vanduo šioje teritorijoje nebuvo itin kokybiškas, todėl teko imtis įvairių sprendimų, pasitelkiant į pagalbą mokslininkus ir konsultantus, kad šią problemą būtų galima išspręsti. Neringos savivaldybei pasinaudojus Europos Sąjungos Sanglaudos fondo parama vanduo tapo ne tik švarus, skanus, bet ir kokybiškas. Todėl tinkamas gerti tiesiai iš krano.

Tokią žinią itin džiugiai sutiko Nidos miesto kavinės ir restoranai, kurie prisijungdami prie iniciatyvos, skatins miesto svečius ir gyventojus gerti vandenį iš čiaupo. Restorano „Nidos seklyčia“ direktorė Vaida Žlibinė teigia, kad labai džiaugiasi prisijungdami prie šios akcijos. „Kadangi sezonas dar tik prasidės, tikimės, kad galimybė atsigaivinti vandeniu nemokamai pradžiugins mūsų klientus. Galbūt netgi sukurs pridėtinę vertę mūsų restoranui ir žmones paskatins čia sugrįžti“, − sako V. Žlibinė. Paklausta, ar nesumažės geriamo vandens, išpilstyto į buteliukus, pardavimai, restorano direktorė teigė: „Žmonės, kurie iki šiol pirko mineralinį ar brangesnį vandenį, ir toliau taip elgsis, aišku, gali būti dalis žmonių, sužinoję apie nemokamą vandenį iš čiaupo, rinksis pastarąjį ir nepirks išpilstyto vandens“.

UAB „Neringos vandenys“ direktoriaus pavaduotojas gamybai Darius Vaitkevičius teigia, kad visi Neringos savivaldybės gyventojai ir poilsiautojai gali būti ramūs dėl vandens kokybės ir tinkamumo gerti jį iš krano. „Pasinaudojus Sanglaudos fondo parama nuo 2005 m. keliais etapais buvo įgyvendinta „Geriamojo vandens ir nuotekų valymo sistemos plėtra“ visoje Neringos savivaldybėje. Vandenvietėse renovuoti gręžiniai. Juose sumontuoti nauji siurbliai. Nidos ir Juodkrantės vandenvietėse pastatyti nauji švaraus vandens rezervuarai, o Preiloje – rekonstruoti. Todėl vandens švarumu ir kokybiškumu galime neabejoti. Vandens kokybės tyrimai yra atliekami kas du mėnesius, o sezono metu, kada jo suvartojimas padidėja kelis kartus, kiekvieną mėnesį. Todėl labai džiaugiamės, kad vis daugiau kavinių prisijungia prie iniciatyvos ir skatina savo klientus ne tik naudoti mūsų gamtos išteklius, bet ir rūpintis aplinkosauga, naudojant kuo mažiau plastikinės taros – pasakoja Darius Vaitkevičius.

Socialinę iniciatyvą „Vanduo iš čiaupo – Tau geriausias“, kuria siekiama paskatinti kavines ir restoranus savo klientams nemokamai tiekti vandenį iš čiaupo, inicijuoja Aplinkos ministerija.

 

Ekonaujienos.lt straipsnius galima perspausdinti įdedant aktyvią nuorodą.

Susiję straipsniai

 • Gerėjanti Nemuno vandens būklė – kaimynų bendradarbiavimo pasekmė

  0 2015-03-24

  Lietuvos upių tėvo Nemuno pakrančių ilgis Lietuvos teritorijoje siekia daugiau nei 600 kilometrų. Tačiau upė sunkiai graužiasi vagą, kaip maudynių ar turistinės laivybos traukos centras, nes daugelio iš mūsų netenkina Nemuno vandens kokybė.
  Nemunas yra trišalė upė, o upės baseino teritorija nusidriekia ir į Lenkijos teritoriją, todėl akivaizdu, kad taršos problemų mes negalime išspręsti vieni.

 • Vanduo – brangesnis už auksą

  0 2015-03-21

  Sekmadienį, kovo 22 d., tarptautinė bendruomenė pažymės Pasaulinę vandens dieną. Ją paskelbė Jungtinės Tautos 1992 metais. Lietuvoje ši diena Aplinkos ministerijos iniciatyva minima nuo 2000-ųjų.

 • Mokslininkai atrado būdą nustatyti, ar vanduo užterštas hidrauliniu skaldymu

  0 2014-10-30

  JAV ir Prancūzijos mokslininkai sakosi atradę naują būdą, kurį naudojant galima labai tiksliai nustatyti, ar aplinka užteršta hidraulinio skaldymo atliekomis.

 • Geriamasis vanduo iš čiaupo nemokamai!

  0 2014-09-17

  Tokiu šūkiu Aplinkos ministerija vilniečius ir miesto svečius rugsėjo 19 dieną, penktadienį, Tautų mugės renginių metu, nuo 12 val. iki 16 val., kviečia aplankyti Kudirkos aikštėje įsikūrusią informacinę akcijos apie geriamąjį vandenį palapinę, o miesto maitinimo įstaigas – prisijungti prie akcijos ir visuomet pasiūlyti savo lankytojams geriamojo vandens iš čiaupo nemokamai.

 • Maitinimo įstaigos kviečiamos klientus nemokamai vaišinti geriamuoju vandeniu iš čiaupo

  0 2014-08-29

  Aplinkos ministerija kviečia restoranus, kavines, barus ir viešbučius prisijungti prie socialinės akcijos „Geriamasis vanduo iš čiaupo nemokamai!“, skatinančios savo klientus nemokamai vaišinti geriamuoju vandeniu iš čiaupo.

 • Aplinkos apsaugos inspektoriai patikrino ir Margio ežerą

  0 2014-05-08

  „Nei turtinė padėtis, nei garsus vardas nepadės vandens telkinių pakrantėse pastatytų vilų savininkams išsaugoti tvoras, kurios žmonėms užkerta galimybę prieiti prie ežero ar upės“, – sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis. – Visas neteisėtas užtvaras pakrantėse teks nugriauti.“

 • Lietuviai dar tik mokosi valgyti

  0 2014-04-28

  Italijoje ar Prancūzijoje, aukšta valgymo kultūra garsėjančiose šalyse, maisto produktai į aukštą lygį siekiančius išlaikyti restoranus atkeliauja tik iš pirmų rankų. Lietuvoje daugelis restoranų produktų įsigyja prekybos centruose. Taip skriaudžiami ne tik klientai, bet ir ūkininkai.

 • LUNI dviračių žygis „Vilniaus šaltiniai: Šaltupio, Trinapolio, Spalvotieji, Dvarčionių, Šilo, Minutės, Žiupronių, Vingrių“

  0 2014-04-23

  Balandžio 26 d., šeštadienį, Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į dviračių žygį, kurio metu aplankysime 8 Vilniaus šaltinius: Šaltupio, Trinapolio, Spalvotuosius, Dvarčionių, Šilo, Minutės, Žiupronių, Vingrių.

 • Požeminio mineralinio vandens gavyba auga

  0 2014-04-23

  Lietuvoje išgaunamas mineralinis vanduo – unikali gamtos dovana. 2013 m. Lietuvoje išgauta 141 tūkst. kub. m požeminio mineralinio vandens. Daugiau kaip 70 proc. šio vandens – natūralus mineralinis vanduo.

 • Neringos kavinės prisijungė prie socialinio projekto ir siūlys vandenį iš čiaupo

  0 2014-04-23

  Nidos mieste esančios kavinės naują pavasario-vasaros sezoną pasitiks prisijungusios prie tęsiamos socialinės iniciatyvos „Vanduo iš čiaupo – Tau geriausias“. Pamatę specialų akcijos ženkliuką – lipduką ant durų kiekvienas klientas gali būti tikras, kad šioje vietoje jo lauks skanus, švarus ir kokybiškas vanduo iš čiaupo.