Prie iniciatyvos „Vanduo iš čiaupo – Tau geriausias“ jungiasi Vilniaus kavinės

0 2014-03-06


Šiltėjant orams, vanduo tampa vis svarbesniu gyvybės šaltiniu mūsų kūnui ir sielai. Norėdama paskatinti žmones gerti daugiau vandens, Aplinkos ministerija tęsia socialinę iniciatyvą „Vanduo iš čiaupo – Tau geriausias“. Prie šios iniciatyvos pirmosios prisijungė Druskininkų ir Palangos kavinės bei restoranai, kurie yra pažymėti specialiu akcijos ženklu – lipduku ant durų. Svečiai, išvydę šį ženklą, jau žino, kad čia galės nemokamai atsigaivinti vandeniu iš čiaupo.

Kaip sako patys restoranų vadovai, žmonės šią iniciatyvą pasitiko itin palankiai ir neatsisako galimybės atsigaivinti.

Šiemet tęsiant iniciatyvą aktyviausiai jungėsi Vilniaus kavinės ir restoranai. Specialiu akcijos lipduku pažymėtų vietų žemėlapis gausiai pasipildė vegetariškais ir žaliavalgiškais restoranais. „Kviečiant maitinimo įstaigas prisijungti prie iniciatyvos maloniai stebino tai, kad daugelis jų jau savanoriškai tiekė čiaupo vandenį savo klientams. Todėl kvietimą prisijungti prie akcijos daugelis sutiko džiugiai“, − prisimena akciją inicijavusios Aplinkos ministerijos ES paramos administravimo departamento direktorius Inesis Kiškis.

Restorano „Kitchen“ vadovas Tomas Gedminas tikina prisijungti prie akcijos sutikę nedvejodami. „Nuo pat restorano atidarymo pradžios savo klientams vandenį iš čiaupo visada tiekdavome nemokamai. Todėl oficialus šios iniciatyvos palaikymas mums yra labai svarbus. Iš klientų sulaukėme tik teigiamo požiūrio į šį mūsų pasirinkimą. Neteko susidurti su nuomone, kad vanduo iš čiaupo gali būti nekokybiškas ir netinkamas vartoti. Kaip tik daugelis klientų pritaria šiai iniciatyvai ir supranta, kad vanduo Vilniuje yra švarus ir tinkamas gerti“, – tvirtina restorano vadovas.

Aplinkos ministerijos duomenimis, Lietuva sunaudoja tik apie 12 proc. visų turimų požeminio vandens išteklių, todėl galima drąsiai teigti, kad šalyje yra daug švaraus bei kokybiško požeminio vandens, o vanduo, bėgantis iš čiaupo, paprastai yra tinkamas gerti ir naudoti ruošiant maistą. Šios socialinės akcijos tikslas ne tik skatinti kavines, restoranus tokį vandenį tiekti savo klientams, bet ir pačius gyventojus mažinti įvairių pakuočių ir gerti vandenį iš čiaupo. Taip kiekvienas asmeniškai gali prisidėti prie aplinkos tausojimo ir jos saugojimo.

Žinoma, kai kuriose Lietuvos vietovėse dėl natūralių gamtinių sąlygų vandenyje yra padidintas fluoro ar geležies kiekis. Tačiau vandens kokybei gerinti yra pastatyti modernūs vandens gerinimo įrenginiai, kurie daugelyje Lietuvos vietovių yra atnaujinti Europos Sąjungos 2007–2013 m. struktūrinės paramos Sanglaudos fondo lėšomis.

 

Ekonaujienos.lt straipsnius galima perspausdinti įdedant aktyvią nuorodą.

Susiję straipsniai

 • Turguose pasirodė dilgėlių

  0 2016-06-02

  Panevėžio turguje populiarėja nauja prekė – dilgėlės. Jas perka žmonės, norintys laikytis sveikesnio gyvenimo būdo.

 • Norintiems natūralių produktų – mobilieji turgeliai tiesiai iš kaimo

  0 2015-05-15

  Šiandien didžiuosiuose miestuose jau nieko nestebina kiekvieną savaitę natūraliais kaimiškais maisto produktais prekiaujantys mobilieji turgeliai, nors dar prieš dešimtmetį sunku buvo ir įsivaizduoti, kad tai įmanoma. Tiesioginis ūkininko kontaktas su vartotoju buvo nepasiekiamas ir vykdavo nebent nelegaliai, kai kaimiečiai miestiečiams atveždavo pieno ar bulvių ir bemat pasišalindavo, kol niekas nepamatė.

 • Mišri Seimo narių grupė: Žemės gelmių įstatymo pataisos žlugdo skalūnų verslo kontrolę ir tenkina naftos oligarchų interesus

  0 2015-03-31

  Nepritardama Žemės gelmių įstatymo pakeitimo ir papildymo projektui XIIP-2753, kuriam po pateikimo pritarta Seime, Mišri Seimo narių grupė atkreipia dėmesį, kad juo siekiama įtvirtinti nuostatas, galinčias turėti pragaištingų pasekmių Lietuvos žemės gelmių apsaugai.

 • Naujiena vilniečiams – Lėtas turgus

  0 2015-03-24

  Ūkininkų užaugintus ir paruoštus produktus iš pirmų rankų vilniečiai galės įsigyti ne tik ketvirtadieniais. Nuo šiol Tymo kvartale bus prekiaujama ir šeštadienio rytais, o greta kokybiško maisto bus siūloma artimiau pažinti kaimo gyventojus, jų gyvenimo būdą bei auginamus produktus. „Lėtame turguje“ miestiečiai galės užmiršti greitą darbo savaitės tempą ir skirti laiko bendravimui.

 • Gerėjanti Nemuno vandens būklė – kaimynų bendradarbiavimo pasekmė

  0 2015-03-24

  Lietuvos upių tėvo Nemuno pakrančių ilgis Lietuvos teritorijoje siekia daugiau nei 600 kilometrų. Tačiau upė sunkiai graužiasi vagą, kaip maudynių ar turistinės laivybos traukos centras, nes daugelio iš mūsų netenkina Nemuno vandens kokybė.
  Nemunas yra trišalė upė, o upės baseino teritorija nusidriekia ir į Lenkijos teritoriją, todėl akivaizdu, kad taršos problemų mes negalime išspręsti vieni.

 • Vanduo – brangesnis už auksą

  0 2015-03-21

  Sekmadienį, kovo 22 d., tarptautinė bendruomenė pažymės Pasaulinę vandens dieną. Ją paskelbė Jungtinės Tautos 1992 metais. Lietuvoje ši diena Aplinkos ministerijos iniciatyva minima nuo 2000-ųjų.

 • GAA „Baltijos vilkas“ pateikė skundą Europos Komisijai dėl stumbrų

  0 2015-02-25

  GAA „Baltijos vilkas“ pateikė Europos Komisijai skundą, kuriame dėstoma, kad Aplinkos ministro patvirtintame Stumbro apsaugos plane numatyti ir pradėti vykdyti veiksmai, esą skirti stumbrų apsaugai, prieštarauja gamtosaugos principams ir, asociacijos nuomone, pažeidžia Europos Sąjungos gamtosauginę teisę. Šiuo skundu siekiama, kad Europos Komisija atkreiptų dėmesį į stumbrų apsaugos problemą Lietuvoje, įvertintų Aplinkos ministerijos numatomus ir vykdomus veiksmus.

 • Žemės gelmėse – jokių kasybos pramonės atliekų

  0 2015-02-05

  Vakar Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtoms Žemės gelmių įstatymo pataisoms ir teiks jas Seimui.
  Šiomis pataisomis pirmiausia siūloma aiškiai nustatyti, kad žemės gelmėse negalima palikti jokių kasybos pramonės atliekų. Tai leistų eliminuoti dėl dabartinių painokų įstatymo nuostatų susidariusią galimybę hidraulinio uolienų ardymo metu susidariusias minėtąsias atliekas palikti žemės gelmėse. Priėmus siūlomas pataisas, tokios galimybės nebeliktų.

 • Už milijoną litų medžioti šernai vėl veisiami

  0 2015-01-09

  Neseniai Lietuvoje praskambėjo šernų naikinimo vajus ir aidėjo afrikinio kiaulių maro pavojaus varpai. Gyventojai skerdė kiaules, medžiotojams, ko gero, išmokėta virš milijono litų už pastangas mažinti šernų bandas, keli šimtai tūkstančių investuota į trumputėlį tvoros fragmentą, esą, stabdysiantį šernų migraciją, nežinia kokius pinigus kainavo visų nugaišusių ir sumedžiotų šernų tyrimai. Afrikinis kiaulių maras niekur nedingo – po vieną kitą juo užsi...

 • Ne tik Amerikoje dėkoja už ekologišką derlių

  0 2014-12-15

  Deltuvos seniūnijos Leonpolio kaime gyvenantys ūkininkai Laima ir Vincentas Stragiai gali lengviau atsikvėpti. Daugumą darbų ekologiškame daržininkystės ūkyje jau perėmė dukra Ieva. Aleksandro Stulginskio universitete ekonomikos studijas baigusi Stragių pagrandukė – versli mergina. Ji nesitenkina tuo, ką sukūrė tėvai, o investuoja ir plečia ūkį.