• Milžiniški išmetamo maisto kiekiai kelia susirūpinimą

  0 2014-04-08

  Kasmet pasaulyje yra išmetama trečdalis pagaminto maisto, o išeikvojamo vandens kiekis, skirtas išmetamo maisto derliui užauginti, galėtų užtikrinti visų šalių vartotojų poreikį namų ūkio reikmėms. Šie ir kiti didelį susirūpinimą keliantys faktai, susiję su žemės ūkio ir maisto pramone, paaiškėjo praėjusią savaitę Bukarešte (Rumunija) įvykusioje Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) 29-je Europos regiono konferencijoje.

  Skaityti >
 • Biologė įminė didžiausią verslo paslaptį

  0 2014-03-27

  Mintis gali galvoje tūnoti dešimtis metų. Ten ji auga, keroja, o kai išauga pakankamai didelė, ateina laikas jai gimti. Bet tam, kad ji gimtų, kažkas turi labai stipriai įspirti. O kai idėja gimsta, laukia dar didesnis iššūkis – ją puoselėti ir išlaikyti.

  Skaityti >
 • Kita sėklų istorija

  1 2014-03-06

  „Rasos“ jau rašė apie didžiulį sėklų pasirinkimą, jų sertifikavimo ir kokybės kontrolės tvarką. Tarsi ir gerai – jokios saviveiklinės prekybos sėklomis, kurios nėra tinkamai paženklintos ar ištirtos bei registruotos.
  Bet yra ir kita sėklų istorija. Jau bene dešimtmetį vyksta tylūs sėklų mainai, kuriuose dalyvauja jas auginantys mažų žemės sklypelių savininkai.

  Skaityti >
 • Vytautas Žaltauskas. Šiaudinės pilys

  0 2014-02-25

  Visa ką regite aplinkui yra mus supanti gamta: surinkta, iškasta, nupjauta, išsiurbta, išgaudyta, perlydyta ir neatpažįstamai perkeista, bet paimta iš žemės. Kiekvienas turėtume atsakyti į klausimą, koks yra mano asmeninis santykis su ta aplinka, kuri mums reiškia tiek daug? Ką mes esam pasiruošę atiduoti žemei mainais už tai, ką iš jos gauname? Yra tik trys tikros vertybės, dėl kurių išties verta jaudintis: spinduliuojantys dangūs, žmogus ir žemė, kurioje mes visi...

  Skaityti >
 • Žemės pardavimo saugikliai: ribojo užsieniečiams, bet apribojo paprastiems lietuviams

  6 2014-02-24

  Referendumo dėl žemės pardavimo užsieniečiams iniciatyvai surinkus daugiau nei 300 000 piliečių parašų staiga susigriebta, kad nuo 2014 m. gegužės 1 d., kai baigsis draudimo parduoti žemę užsieniečiams laikotarpis, nenumatyti realūs saugikliai, kurie galėtų apsaugoti, kad sąlyginai pigios Lietuvos žemės negalėtų nusipirkti bet kas, kad jos neišpirktų neaiškūs spekuliuoti žeme norintys užsieniečiai ir užsienio kompanijos. Kaip žinia, vakarų europiečių ir liet...

  Skaityti >
 • Pavojus ekogyvenvietėms – žemės pirkimo saugikliai

  0 2014-02-21

  Seime sukurta darbo grupė saugikliams kurti. Saugikliai neva tai skirti apsaugoti Lietuvos žemę nuo užsieniečių, tačiau patyrinėkite tuos saugiklius ir pamatysite, kad norima uždrausti žemę nusipirkti paprastiems Lietuvos žmonėms. O tai reiškia, kad naujų gyvenviečių negalėsime steigti, nes negalėsime nusipirkti žemės.

  Skaityti >
 • Seminare – apie Pietų Afrikos bušmenus

  0 2014-02-20

  Vasario 21 d., penktadienį, 13 val., VDU III-iuose rūmuose (K. Donelaičio g. 52–309) Vienos universiteto Socialinės ir kultūrinės antropologijos katedros magistrantūros studentė Goda Palekaitė skaitys pranešimą „San erdvė: tarp „Gyvojo Muziejaus“ ir kasdienybės Namibijos kaime“.

  Skaityti >
 • Paaiškėjo unikalaus Lietuvoje tyrimo rezultatai: pavojingų cheminių medžiagų rasta visų savanorių kraujyje

  0 2014-02-18

  Šiandien Baltijos aplinkos forumas paskelbė unikalaus Lietuvoje kraujo tyrimo rezultatus. Tyrimu siekta atkreipti visuomenės dėmesį į platų pavojingų cheminių medžiagų naudojimą kasdieniuose gaminiuose. 10 savanorių kraujyje buvo ieškoma pavojingų cheminių medžiagų. Paaiškėjo, kad jomis užterštas visų savanorių organizmas.

  Skaityti >
 • Palikęs teatrą vilnietis pradėjo auginti kanapes

  1 2014-02-09

  Dirbęs su Oskaro Koršunvo teatru, dalyvavęs politinėje veikloje ir rašęs noveles, Vygaudas Juknelis viską metė, iš sostinės atvyko į Utenos kraštą, nusipirko žemės ir ėmė auginti pluoštines kanapes. „Asfalto vaikas“ tapęs ūkininku pasakoja planus – neseniai Seimui legalizavus pluoštinių kanapių auginimą, kitąmet planuoja plėsti savo nedidelį ūkį dešimteriopai, o nuo seno lietuvių auginamą kultūrą panaudoti įvairių produktų gamybai.

  Skaityti >
 • Renata Venslovienė: „Nėra neišgydomų ligų“

  0 2014-02-03

  Renata Venslovienė – aktyvistė, entuziastė bei visuomenės veikėja iš Suvalkijos, trijų vaikų mama, projekto „Gyvenimo konsultantas“ lektorė. Marijampolės sveikuolių klubo narė mielai sutiko prisidėti prie projekto „Aš – už sveiką Lietuvą“ bei pasidalinti savo sveikos gyvensenos istorija.

  Skaityti >
 • Kaip sulėtinti gyvenimo tempą

  0 2014-01-30

  Vakaruose populiarėjantis lėtesnis ir kokybiškesnis gyvenimo būdas, patrauklus ir lietuviams, deja, dėl socialinių ir ekonominių įsipareigojimų prieinamas tik nedaugeliui mūsų visuomenės narių.

  Skaityti >
 • Antropocenas – naujas geologinis periodas?

  0 2014-01-30

  Vis akyviau diskutuojama apie prasidėjusį naują geologinį periodą. Jo pradžia – industrinė revoliucija (XVIII a.) arba XX a 50-ieji metai. Pagrindinė priežastis skirti naują geologinį periodą yra ta, kad žmonių veikla jau tapo svarbiausia Žemę keičiančia jėga.

  Skaityti >
 • Sigita Kriaučiūnienė: „Ką daryti, kad žmonės norėtų sveikai gyventi?“

  0 2014-01-28

  Esame įpratę, kad rūpestis žmonių sveikata Seimo narių tarpe yra neretai apsimestinis, veikla prasideda ir baigiasi konferencijomis, apskritais stalais, stažuotėmis ir lozungais. O kai reikia priimti kokius nors svarbius įstatymus, dairomasi ką pasakys partijos rėmėjai: alkoholio, maisto pramonės ir farmacijos įmonės ar jų atstovai – lobistai, kurie visada turi „protingus“ argumentus įstatymų leidėjams. Tie argumentai, savaime suprantama, naudingi verslui, bet ne žm...

  Skaityti >
 • Vienkiemyje gyvenantis H. Gudavičius savitą gyvenimo filosofiją dėsto knygoje

  0 2014-01-24

  Gamtininko ir publicisto Henriko Gudavičiaus dienoraščio mintys, tekstai, laviruojantys tarp esė ir novelės žanro, sugulė į naują knygą „Gamtmeldžio sodas“. Jau daugiau nei dvidešimt metų vienkiemyje už Liškiavos, Dzūkijos nacionaliniame parke, gyvenantis gamtininkas turbūt daugeliui kelia nuostabą – Vilniuje gyvenęs ir dirbęs žurnalistu, viską metė ir išvažiavo gyventi į Dzūkiją, be mobilaus ryšio telefono, televizoriaus, kompiuterio... Naujoje knygoje ir s...

  Skaityti >
 • Gyvenimas gamtos ritmu

  0 2013-12-27

  Kiekviena sodyba savaip unikali. Šeimininkų pasaulėjautą dažnai atspindi trobesiai, kiemas, augalai. Užtenka kelių minučių ir aišku, kam šeimininkai teikia pirmenybę – prabangai ar harmonijai su gamta. Alantos girios pašonėje Piešiškių kaime besiglaudžianti Felikso Laivio sodyba stebina paprastumu ir ramybe.

  Skaityti >
<< 1-15 16-30 [31-45] 46-48 >>