• 7 priežastys, kodėl mes perkame tai, ko mums visai nereikia

  0 2014-09-23

  Kiekvienas esame nupirkę daiktų, kurių mums visai nereikia: ar tai būtų brangūs populiaraus gamintojo pagaminti džinsai, papildomas gabalėlis sūrio, ar nauja mūsų išmaniojo telefono programinės įrangos versija. Ar tik dėl to, jog turime per daug pinigų? Neabejoju, absoliuti dauguma iš jūsų patikins, kad nėra linkę beprasmiškai išlaidauti. Tad pažvelkime į septynias nereikalingų daiktų pirkimų priežastis, kurias žurnale Psychology Today suformulavo psichologas Ala...

  Skaityti >
 • Gyvasis dažas

  0 2014-09-20

  Menininkė Rasa Labinė bando atgaivinti senąsias lietuviškas siūlų dažymo augalais tradicijas, kurios per pastarąjį šimtmetį buvo prarastos.

  Skaityti >
 • Monopolizuodamos dirbamą žemę korporacijos perima pasaulio maisto tiekimą

  0 2014-09-06

  Ūkininkų žemės, kažkada valdytos ūkininkų šeimų ar bendruomenių susivienijimų, paskutiniu metu yra nesustabdomai perimamos korporacijų žinion ir paverčiamos į dideles šiuolaikines plantacijas.
  Kai turtingiausios korporacijos supirkinėja žemes, taip pat ir sėklų bei maisto kontrolę, paprasto žmogaus pasirinkimas sumažėja iki minimumo – tiek, kiek industrijai naudinga.

  Skaityti >
 • Jurga Lūžaitė. Kaime

  0 2014-08-29

  Taip jau yra, kad šiais laikais kaime mažai kas nori gyventi. Jeigu tik kokia jauna šeima išvažiuoja gyventi į kaimą – tuoj rasime apie tai straipsnį ar reportažą spaudoje, nes tai neįprasta šių dienų pasaulyje. Tai išimtis, tarsi ir ieškoma kabliuko, kas čia negerai, kam reikia kaimo, juk miestas veža – čia tiek pramogų, idėjų, laisvalaikio galimybių, kultūros ir... žmonių, mašinų, greito ritmo, nutolimo, susvetimėjimo taip pat – pridurčiau.

  Skaityti >
 • Rusų oligarchas, besaikius turtus iškeitęs į paprasto valstiečio gyvenimą

  0 2014-08-13

  Būdamas tokio amžiaus, kai daugelis verslininkų dar tik pradeda savo karjerą, Germanas Sterligovas jau buvo milijonierius. Nors jam buvo vos 24-eri. Tokio amžiaus jis įkūrė bendrovę, kurią valdydamas tapo vienu turtingiausių rusų. Jo sukurta finansų imperija su padaliniais Londone ir Niujorke jaunuoliui garantavo gyvenimo prabangą iki pat gilios senatvės. Vis dėlto dabar jo gyvenimas visiškai kitoks nei įsivaizduotume. 15 metų praleidęs turtuose ir šlovės spinduliuose, G...

  Skaityti >
 • Henrikas Gudavičius. Laiškai iš kaimo. Šienapjūtė: vis dar godojamas Zautros dalgis

  0 2014-07-28

  Gegužės 19-oji
  Juodauogio šeivamedžio krūme gieda upinis žiogelis. Keista jo giesmė: melodijos nėra, tiktai monotoniškas zirzimas, primenantis senovinės siuvimo mašinos „Zinger“ dūzgimą. Tokį garsą prisimenu iš vaikystės, nes ciocė Bronė buvo profesionali siuvėja, baigusi siuvimo kursus Šiauliuose. Ir žiemą, ir vasarą ji mindavo gremėzdiškos siuvimo mašinos pedalą, o greitas adatos ciksėjimas į drobinį audinį tada man atrodė panašus į žiogo čirpimą.

  Skaityti >
 • Kitoks gyvenimas vilioja ir jaunus

  0 2014-07-20

  Daug sėkmės istorijų rodo, kad gyvenimas kaime gali būti ne prastesnis, o dažnai net geresnis, turiningesnis ir sveikesnis nei mieste. Vis dažniau tai supranta ir jauni žmonės. Kartą per savaitę Druskininkų turguje prekiaujantį Mantą Baršį pažįsta ožkų ir karvių pieno mėgėjai. Tačiau retas kuris žino, kokius ateities planus puoselėja energingas vyras.

  Skaityti >
 • Amžiaus problema – kaip sumažinti maisto švaistymą

  0 2014-07-02

  Kasmet Europos Sąjungoje iššvaistoma apie 90 mln. tonų maisto atliekų. Vidutiniškai vienas Lietuvos gyventojas per metus išmeta 171 kg įvairių maisto produktų. Europos Komisija apskaičiavo, kad, jeigu nebus imtasi priemonių, iki 2020 m. iššvaistomo maisto kiekiai padidės 40 proc. O tai sukels dar rimtesnių nei šiuo metu socialinių, ekonominių ir aplinkosauginių pasekmių.

  Skaityti >
 • Henrikas Gudavičius. Laiškai iš kaimo. Jau sirpsta juoda vilkauogės uoga

  0 2014-07-01

  Balandžio 23-ioji
  Saulei nusileidus atskrido strazdas giesmininkas, nutūpė į pačią kaštono viršūnę ir gieda. Man vienam gieda, nes po šventų Velykų visi išsiskirstė į savo darbus. Klausausi ir galvoju, kad štai šitas giesmininkas dabar neblogai papildo vadovėlines ornitologijos tiesas: miške giedantys strazdai praneša gentainiams apie savojo lizdo teritoriją, bet vakare iš miško jis gali atskristi į sodybą ir melodingai pašvilpauti, jeigu pamato ką nors sėdintį ...

  Skaityti >
 • Išsivaduoti iš ligų be vaistų – ne utopija

  0 2014-06-13

  Gargždiškė Genovaitė Rauktienė, gulėdama mirties patale, prisiekė: jei pasveiks, visiems pasakos apie tai, kaip reikia saugoti sveikatą. Pasveikusi moteris įkūrė sveikų maisto produktų parduotuvėlę ir jau aštuonerius metus kantriai ir atkakliai vykdo duotą pažadą.

  Skaityti >
 • Vytautas Almanis. Kaimas miglose

  0 2014-06-12

  „Artelju i rodnovo otca bitj viesielo“, – teigia rusų patarlė. Lietuviškai maždaug būtų taip: „Visiems kartu ir savo tėvą mušti linksma“. Tai aš čia apie užsieniečius, kurie nori supirkti mūsų žemę. Čia viskas aišku, kai ateis ta mušimo (referendumo) diena, o aš pirmas eisiu su balsavimo biuleteniu vienoje rankoje ir iš tvoros išlaužtu basliu kitoje, kad neleisčiau niekadėjui užsieniečiui nė kojos pastatyti Lietuvos žemėje. Tik va, kur ją, tą koją, ...

  Skaityti >
 • Ilgaamžiškumo paslaptis slypi paprastuose dalykuose

  0 2014-05-12

  Senėjimas – didžioji mįslė, kurią žmonės bando įminti visais laikais. Mokslininkai nuolat atlieka įvairius tyrimus ir bando išsiaiškinti, kokia yra sėkmingo senėjimo formulė. Ilgaamžiškumo mįslę bandė įminti ir Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto Visuomenės sveikatos katedros docentas Faustas Stepukonis.

  Skaityti >
 • Pilkapių keliais Aukštaitijos nacionaliniame parke

  0 2014-05-08

  Aukštaitijos nacionalinio parko direkcija kviečia į ekskursiją pilkapių keliais.
  Aukštaitijos nacionalinio parko miškuose, slėniuose ir ant kalvų – visur gausu senovės gyventojų pėdsakų, tačiau juos „perskaityti“ nėra paprasta.

  Skaityti >
 • Paskaita „Natūralios gyvenvietės. Natūralus ugdymas. Darni visuomenė“

  0 2014-04-18

  Kviečiame į viešą paskaitą „Natūralios gyvenvietės. Natūralus ugdymas. Darni visuomenė“.

  Skaityti >
 • Neišnaudoti pievų lobiai

  0 2014-04-10

  „Mažiau laiko skiriame kurti santykiams nei technikai“, – sakė žolininkė Jadvyga Balvočiūtė. Kiek patylėjo ir pridūrė: „Pirmiausia turėtume suvokti, kas esame, kur esame, ką turime atlikti ir sukurti gyvenime ir ką po savęs palikti, o tik tada galvoti apie technologijas.“

  Skaityti >
<< 1-15 [16-30] 31-45 46-48 >>