• Ekologiškų daržovių karaliai: interviu su ekoūkininke Daiva Giedrikiene

  0 2015-05-17

  Daivos Giedrikienės paprasta ūkininke nepavadinsi ne tik dėl to, kad su vyru Arūnu ir vaikais ji ūkininkauja pagal ekologinės žemdirbystės principus, bet ir dėl to, kad jų asortimente gausu Lietuvoje retai auginamų daržovių. Kiaulių ir karvių jų ūkyje nėra. Jie - ekologiškų daržovių karaliai, šviesūs, švarūs ir visada šiltai besišypsantys. Ekologinę daržininkystę 2001 m. pradėjo nedideliuose ploteliuose. Šiandien jie turi didelį būrį ištikimų klientų Vil...

  Skaityti >
 • Senųjų veislių renesansas

  0 2015-05-17

  Netoli Kauno, Karmėlavoje, gyvenantis Valdas Stokna pastebėjo, kad parduotuvėse jau nėra senų, prieš 50 ar 100 metų augintų augalų veislių sėklų. Būtent jos tinka gamtinei ir ekstensyviai žemdirbystei.

  Skaityti >
 • Gyvenamosios aplinkos poveikis sveikatai

  0 2015-04-23

  Aplinka, kurioje gyvename, turi neabejotiną įtaką sveikatai: ji net 20 proc. priklauso nuo aplinkos veiksnių. Žmogus savo veikla gali keisti aplinką. Esant neįprastiems fizikiniams, cheminiams ar socialiniams dirgikliams, sutrinka tam tikrų organizmo funkcijų reguliavimo mechanizmai. Tai sumažina jo prisitaikymo prie aplinkos galimybes, atsparumą nepalankiems veiksniams.

  Skaityti >
 • Bishnoi gentis paaukoja savo gyvybes, kad išsaugotų medžius

  0 2015-03-31

  Viskas prasidėjo dar prieš 300 metų, kai marahadžia (karalius) iš Jodhpuro – antikinio miesto rytinėje Indijos dalyje – norėjo pastatyti savo naujus rūmus. Jis pasiuntė karius į mišką surinkti medieną šalia esančiame regione Khejarli kaime, kuriame Bishnoi gyventojai padėjo puoselėti gausybę khejri (Prosopis cineraria) medžių. Kai karaliaus vyrai pradėjo kenkti medžiams ir juos naikinti, Bishnoi tauta ėmė protestuoti iš sielvarto, tačiau jie buvo ignoruojami kari...

  Skaityti >
 • Vilkų gynėjas iš Labanoro. Interviu su gamtosaugininku Andriumi Gaidamavičiumi

  0 2015-03-16

  Jei manote, kad šiais laikais nebėra idealistų, klystate. Gamtininkas, įvairių aplinkosauginių organizacijų steigėjas, vilkų gynėjas ir vienas iš aktyviausių GMO priešininkų Andrius Gaidamavičius yra ne tik Gamtos advokatas iš didžiosios raidės, bet, galima sakyti, pats yra ...Gamta. Gal tai skamba neįprastai, bet gindamas vilkus Andrius su vilkais bendrauja... kaukdamas vilku. Taip, jis susitapatina su jais, nubraukdamas ribas, skiriančias žmogų ir Gamtą. Šiuo metu j...

  Skaityti >
 • Ekologiško gyvenimo kūrėjas. Interviu su Laimiu Žmuida

  0 2015-02-18

  Netoli Ukmergės gražiame upės slėnyje gyvenantis iš Kauno kilęs Laimis Žmuida tarsi kokią mozaiką kuria ir kitus moko kurti ekologišką gyvenimą. Ūkininkauja pagal gamtinės žemdirbystės principus, aktyviai dalyvauja ekogyvenviečių judėjime bei užsiima švietėjiška veikla. Tai daug žinių turintis, jautrus ir tvirtų įsitikinimų žmogus, kuris geriausiai jaučiasi kurdamas ir įkvėpdamas kurti kitus.

  Skaityti >
 • Kaimo dvasios sergėtojai

  0 2015-02-05

  Kartais geriau nerti nuogam į dilgėles nei voliotis ant šilto smėliuko. Taip padarė kauniečių šeima, didmiestį iškeitusi į kaimą. Dabar jie tvirtina dėl šio žingsnio nėkart nepasigailėję. Geldaudiškio dvaro turizmo administratorę Dianą Šležienę kalbino VL žurnalistė Aušrinė Šėmienė.

  Skaityti >
 • Downshiftingas – kas tai yra ir kodėl aktualus daug dirbantiems?

  0 2014-11-14

  Ką šiame rašinyje apžvelgiame, angliškai vadinasi „downshifting“, tai, tam tikra prasme, ir yra sąmoningas asmens pasirinkimas gyvenime įjungti „žemesnę pavarą“. Neretai jis tampa pereinamuoju etapu, vėliau vedančiu prie radikalesnių gyvensenos pokyčių, kuriuos trumpai panagrinėsime straipsnio pabaigoje.

  Skaityti >
 • Sveikatingumo judėjimas yra lyg rakštis sukurtai sistemai

  0 2014-11-13

  Nerijus Didžiokas – sveikuolis, masažuotojas, visuomenės sveikatos specialistas, sveikatingumo svetainės „Terapija Tau“ įkūrėjas. Kaunietis mielai sutiko pasidalinti savo sveikos gyvensenos istorija ir prisidėti prie projekto „Aš – už sveiką Lietuvą“.

  Skaityti >
 • Pasaulis atsiveria išmokus klausytis savo balso

  0 2014-11-07

  Toli tarp miškų, Žemaitijos glūdumoje, gyvena dvi seserys. Jos augina ir miškuose renka vaistažoles, iš kvapniųjų augalų ruošia prieskonius, o viena ilgais žiemos vakarais audžia, beje, kartu su vyru. Po daugelio metų, praleistų ramumoje, šie žmonės tikina atradę laimę.

  Skaityti >
 • Henrikas Gudavičius: Savo takelius prasimynus – daugiau matyti...

  0 2014-10-27

  Henrikas Gudavičius (g. 1943) – tikras Dzūkijos šviesuolis, čia gyvenantis ir dirbantis jau beveik ketvirtį amžiaus, tačiau paklaustas, kuo save laiko, nė nedvejodamas atsako – esu žemaitis.
  Sovietmečiu dirbęs įvairiausius darbus taip ir nepriprato prie miesto, vis traukė būti arčiau gamtos. Dešimt metų žurnalistinės patirties leido suderinti pomėgį rašymui ir gamtai, tačiau 1990 metais gavęs pasiūlymą keltis į Dzūkiją, kur tuo metu kaip tik buvo steigiamas n...

  Skaityti >
 • Žemdirbystė be kasimo

  0 2014-10-23

  Šiais laikais sunku nustebinti, o kad galima ūkininkauti nekasant žemės, turiu pripažinti, mane nustebino. Apie gamtinę žemdirbystę (angl. permaculture) pirmą kartą išgirdau prieš daugiau nei penkerius metus viešėdama Šveicarijoje, tačiau tik visai neseniai pirmą kartą paragavau gamtinės žemdirbystės gėrybių Lietuvoje. Skonis buvo pritrenkiančiai geras, t. y. intensyvus, pilnas, sodrus, gilus, net šiek tiek hipnotizuojantis.

  Skaityti >
 • Eligijus Valskis: Nepagydomą kepenų ligą įveikti padėjo badavimas ir sveikas gyvenimo būdas

  0 2014-10-01

  Eligijus Valskis – sveikos gyvensenos, gyvenimo (kvėpavimo) meno kursų mokytojas, Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentas. Jogą praktikuojantis sveikuolis sutiko pasidalinti savo istorija ir prisidėti prie projekto „Aš – už sveiką Lietuvą“.

  Skaityti >
 • Henrikas Gudavičius. Laiškai iš kaimo „Taip ir dusinamės: vis tą patį ir tą patį...“

  0 2014-09-24

  Rugpjūčio 26-oji
  Peržvelgiau savo dokumentinių novelių ciklą „Senbuviai ir atėjūnai“. Paskutinės šių poringių pastraipos – apie rugpjūčio naktį du tūkstančiai ketvirtaisiais metais. Praėjo lygiai dešimt metų. Laikas rašyti epilogą, nes visi senstam, ir Viešpaties keliai nežinomi.

  Skaityti >
 • Patiko tai, ko kiti nepirko

  0 2014-09-24

  Vieni bėga į miestus, kiti emigruoja, o treti perka apleistas sodybas ir prikelia jas antram gyvenimui. Pavasarį bus dveji metai, kai juvelyrė Virginija Abraitytė gyvenimą puikiai įrengtame bute, viename iš sostinės mikrorajonų, iškeitė į jokių patogumų neturinčią kaimo trobelę.

  Skaityti >
[1-15] 16-30 31-45 46-48 >>