• Lietuvą aplankė reta viešnia iš šiaurės

  0 2014-12-07

  Lietuvos ornitologų draugijos (LOD) sekretoriatui paskambinęs ūkininkas Vaidas Mikalauskas informavo, jog prie jo sodybos Antalkių k., Vilkijos apl. (Kauno r.) jau antra savaitė laikosi reta mūsų šalyje viešnia iš šiaurės – baltoji pelėda (Bubo scandiacus). Pirmasis patikrinti šio fakto nuvyko ornitologas-fotografas Marius Čepulis ir netrukus patvirtino, jog paukštis apibūdintas teisingai – stebima baltosios pelėdos patelė.

  Skaityti >
 • Perdėtas žmonių jaudulys dėl gulbių iš gelbėtojų atima daug laiko ir lėšų

  0 2014-12-03

  Valstybinė aplinkos apsaugos tarnyba vien praėjusią savaitę užregistravo apie tris šimtus žmonių pranešimų telefonu, kad reikia gelbėti nepaskrendančius paukščius. Gelbėtojams nuvykus į nurodytą vietą paaiškėdavo, kad jokios pagalbos nereikia, – jos prireikė tik vienu vieninteliu atveju.

  Skaityti >
 • Kelių užtvarai Labanoro girioje

  0 2014-12-03

  Šios vasaros pabaigoje ne vienam Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko svečiui ar vietiniam gyventojui keliose girios vietose teko susidurti su pastatytais tvirtais, rakinamais kelio užtvarais (užkardais). Atsirado jie ne tam, kad trukdytų žmonėms laisvai judėti miško keliukais, o tam, kad įvairaus transporto eismas bei gausus pėsčiųjų lankytojų srautas netrikdytų tose vietose perinčių retųjų paukščių ramybės.

  Skaityti >
 • Arboristai rūpinasi medžių sveikata

  0 2014-11-27

  Nemažai žinome apie medžių teikiamą naudą žmogaus sveikatai: medžiai mūsų aplinkoje valo orą, absorbuoja CO2, gamina deguonį, mažina įtampą, gerina nuotaiką, atpalaiduoja. Netgi sakoma, kad medžiai gydo depresiją, slopina pyktį, agresiją, žodžiu – skatina žmogų jaustis laimingesniam. Visgi nedaug teišmanome apie medžių sveikatą.

  Skaityti >
 • Vaiko svajonė – elektrinis piemuo

  0 2014-11-27

  Apie ką svajoja vaikai? Mobiliuosius telefonus, kompiuterius, riedučius, lėles? Projekto „Vaikų svajonės“ puslapyje mūsų akis patraukė visai kitoks vaiko noras – trylikametė mergaitė prašė elektrinio piemens, kad juo galėtų saugoti ožkelę ir dvi karves nuo vilko užpuolimo. Keturi GAA „Baltijos vilkas“ atstovai nuvyko į svečius pas mergaitę, kad jai ir jos draugams papasakotų apie vilkus ir galimus gyvulių apsaugos būdus.

  Skaityti >
 • Lauryno Okockio interviu radiostočiai „Radiocentras“ keturračių žalos klausimu

  0 2014-11-25

  Žali.lt sueigos narys Laurynas Okockis davė interviu radiostočiai „Radiocentras“, laidai „Žaliasis patrulis“ keturračių žalos klausimu, išdėstė dalį priežasčių, kodėl reikia riboti jų naudojimą miškuose ir kitoje aplinkoje, ir kaip valstybė tai daro. Kviečiame susipažinti su interviu tekstu.

  Skaityti >
 • Vėjo energetikos plėtra ir biologinės įvairovės apsauga: konfliktai ir dermė

  0 2014-11-25

  Vakar Aplinkos ministerijoje Gamtos tyrimų centro pristatytas darniai vėjo energetikos plėtrai Vakarų Lietuvoje skirtas projektas leis nustatyti problemines teritorijas, kuriose dėl vėjo jėgainių plėtros gali nukentėti biologinė įvairovė, ir numatys, kaip rasti optimalius būdus šiam energetikos vystymo ir gamtos apsaugos konfliktui spręsti.

  Skaityti >
 • Viešvilės rezervato saugomų vertybių sąrašas pagausėjo retu grybu

  0 2014-11-24

  Rezervatuose susidaro didelis kiekis negyvos stambios medienos, todėl atsiranda palankios sąlygos suklestėti medieną ardančių grybų įvairovei. Iš 112 į Lietuvos raudonąją knygą įrašytų grybų rūšių trečdalis auga ant trūnijančių virtuolių, stuobrių ar parazituoja ant nusilpusių, nusenusių dar gyvų medžių. Daugelis saugomų grybų auga ant plačialapių medžių medienos. Viešvilės rezervate vyrauja pušys, eglės, beržai, juodalksniai, todėl ir retųjų gryb...

  Skaityti >
 • Seimas svarstys siūlymą griežtinti atsakomybę už neteisėtą miško žemės naudojimą

  0 2014-11-18

  Aplinkos viceministras Linas Jonauskas parlamentui pristatė Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisas (projektas Nr. XIIP-2101), kuriomis siūloma sugriežtinti atsakomybę už neteisėtą miško žemės naudojimą, miško išteklių naudojimo ir jų atkūrimo reikalavimų pažeidimą, apvaliosios medienos bei nenukirsto miško matavimo ir tūrio nustatymo, apvaliosios medienos klasifikavimo, ženklinimo, apskaitos ir priėmimo į lentpjūves reikalavimų nesilaikymą, sausinimo ...

  Skaityti >
 • Downshiftingas – kas tai yra ir kodėl aktualus daug dirbantiems?

  0 2014-11-14

  Ką šiame rašinyje apžvelgiame, angliškai vadinasi „downshifting“, tai, tam tikra prasme, ir yra sąmoningas asmens pasirinkimas gyvenime įjungti „žemesnę pavarą“. Neretai jis tampa pereinamuoju etapu, vėliau vedančiu prie radikalesnių gyvensenos pokyčių, kuriuos trumpai panagrinėsime straipsnio pabaigoje.

  Skaityti >
 • Dar vienas projektas Amalvos pelkei išsaugoti

  0 2014-11-14

  Žuvinto biosferos rezervato direkcijoje gausiai susirinkusiems Marijampolės savivaldybės administracijos, miškų urėdijos, regiono aplinkosaugos specialistams ir ūkininkams pristatytas naujas Europos Sąjungos LIFE + programos projektas (LIFE13 NAT/LT/000084), skirtas hidrologinio režimo atkūrimui Amalvos ir Kamanų aukštapelkėse – WETLIFE-2. Įgyvendinant šį projektą siekiama atkurti hidrologines sąlygas, būtinas nacionaliniu ir tarptautiniu mastu saugomų Amalvos ir Kamanų...

  Skaityti >
 • Žagarės regioninio parko kaimynystėje atrastas įspūdingas radinys

  0 2014-11-14

  Ūkininkas Alvydas Malinauskas iš valstybės 25-eriems metams išsinuomotame maždaug hektaro ploto žemės sklype tik „įsirausęs“ kelis metrus į žemę įsitikino, kad akmuo vertas visuomenės dėmesio. Ūkininko paskaičiavimu, akmens apimtis siekia 15,3 m, aukštis virš penkių metrų, o svoris galėtų būti apie 200 tonų. Vieniems akmens forma primena dantį, kitiems – sostą.

  Skaityti >
 • Patvirtinti kailinių gyvūnų laikymo reikalavimai

  0 2014-11-14

  Šių metų lapkričio 10 d. patvirtinti reikalavimai kailinių gyvūnų laikymui. Daug diskusijų kėlęs teisės aktas paruoštas bendradarbiaujant tiek su šio verslo narius vienijančiomis asociacijomis, tiek ir su gyvūnų gerovės aktyvistais. Šis įsakymas įsigalios nuo 2015 m. gegužės 1 d., tačiau kai kurioms jo nuostatoms numatyti ilgesni pereinamieji laikotarpiai.

  Skaityti >
 • Vertingiausioms miško medžių populiacijoms išsaugoti įsteigta per šimtą genetinių draustinių

  0 2014-11-13

  Vertingiausioms medžių populiacijoms išsaugoti jų natūraliose augavietėse ir jų genetinių savybių tęstinumui užtikrinti Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos siūlymui ir įsteigė 112 valstybinių genetinių miško medžių draustinių. Šie draustiniai atrinkti per pastaruosius du dešimtmečius pagal medynų populiacijų tvarumą, prieaugį, derėjimą, medžio lajos formą, medienos kokybę ir kitus kriterijus.

  Skaityti >
 • Sveikatingumo judėjimas yra lyg rakštis sukurtai sistemai

  0 2014-11-13

  Nerijus Didžiokas – sveikuolis, masažuotojas, visuomenės sveikatos specialistas, sveikatingumo svetainės „Terapija Tau“ įkūrėjas. Kaunietis mielai sutiko pasidalinti savo sveikos gyvensenos istorija ir prisidėti prie projekto „Aš – už sveiką Lietuvą“.

  Skaityti >
<< 1-15 ... 31-45 46-60 61-75 [76-90] 91-105 106-120 121-135 ...  481-494 >>