• Keistuolis svečias iš šiaurės

  0 2015-01-09

  Štai jis ir vėl pas mus atskrido, tas keistuolis paukštis - vandeninis strazdas. Kad ir kaip neįprastai skambėtų, šis paukštis iš šiaurės kraštų atskrenda į Lietuvą... žiemoti.

  Skaityti >
 • Per metus Lietuvoje – nei vieno pasiutligės atvejo

  0 2015-01-09

  2014 metais Lietuvoje neužfiksuota nė vieno pasiutligės atvejo. Atlikus daugiau kaip 400 galimai užsikrėtusių gyvūnų tyrimus, nei vienu atveju pasiutligės diagnozė nebuvo patvirtinta. Privatūs veterinarijos gydytojai pernai nuo šios mirtinai pavojingos ligos paskiepijo daugiau kaip 120 tūkst. šunų, 30 tūkst. kačių ir per 10 tūkst. kitų gyvūnų.

  Skaityti >
 • Auganti eko karta

  0 2015-01-05

  Lietuvoje pirmą kartą šalies ugdymo įstaigose įgyvendinta vieno kvadratinio metro sodininkavimo iniciatyva tūkstančiams vaikų atvėrė galimybes patiems kurti bei įgyvendinti unikalius teminius sodelius. Netradiciškai pažvelgę į daržo lysves vaikai užaugino iki šiol nematytus sodelius, o įgyta patirtis atskleidė didžiulę augalų auginimo naudą.

  Skaityti >
 • „Science“: Europa įrodė, kad sugyvenimas su plėšrūnais įmanomas

  0 2014-12-22

  Stambiųjų plėšrūnų sugrįžimas Europoje yra išskirtinė gamtos apsaugos sėkmės istorija. Taip teigiama straipsnyje, kuris publikuotas naujausiame mokslo žurnalo „Science“ numeryje. Prie šio darbo prisidėjo 76 tyrėjai iš 26 šalių, taip pat ir iš Lietuvos. Autorių surinktais ir apibendrintais duomenimis, trečdalyje kontinentinės Europos teritorijos (be Rusijos, Ukrainos ir Baltarusijos) gyvena bent viena stambiųjų plėšrūnų rūšis. Ir tai yra puikus įrodymas bei ...

  Skaityti >
 • Varlės ir rupūžės tradicinėje lietuvių kultūroje

  0 2014-12-22

  Nuo seno žmones supęs pasaulis, jo reiškiniai, augalai ir gyvūnai formavo žmonių pasaulėvaizdį. Gyvūnai, artimiausi žmogui iš visos jo aplinkos, turėjo ypatingą reikšmę ir dažnai būdavo mitologizuojami. Ryškiausią mitinį krūvį įgydavo tie gyvūnai, kurie būdavo arba labai arti žmogaus (naminiai paukščiai, gyvuliai), arba iš laukinio pasaulio, tačiau keliantys grėsmę (gyvatės, vilkai), arba šalia žmonių gyvenantys, bet savo „kenkėjiška“ veikla sukuriant...

  Skaityti >
 • Atsivėrusi smegduobė Panevėžio rajone praplečia karstinio regiono ribas

  0 2014-12-18

  Pastarosiomis dienomis Panevėžio rajono pakraštyje aptikta smegduobė, pasak Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos (LGT) direktoriaus Jono Satkūno, – netikėta šioje vietovėje ir įpareigoja patikslinti šalies karstinio regiono ribas.

  Skaityti >
 • Kaip kinams sekasi statyti Didžiąją Žaliąją/Gyvąją sieną?

  1 2014-12-16

  „Statyti“, šiuo atveju – ne pats tinkamiausias žodis.
  Nes Didžioji Žalioji kinų siena ne statoma, o sodinama. Nuo ko ja mėgina atsitverti kinai? Ne, ne nuo Rusijos, o nuo Gobio, tiksliau – nuo šioje dykumoje kylančių ir į Kiniją atklystančių dulkių audrų.

  Skaityti >
 • Kaip visiems gerai pažįstami augalai svetur tampa biologine invazija

  0 2014-12-16

  Organizmų rūšys, įsitvirtinančios regionuose, esančiuose už jų natūralaus paplitimo ribų yra vadinamos svetimomis (svetimžemėmis) rūšimis. Lietuvoje auga daug svetimų rūšių, ypač mūsų kraštus pamėgo atvykėlės iš Šiaurės Amerikos valstybės Kanados. Šių augalų paplitimo geografija dėsningai paaiškinama. Lietuvos ir pietų bei centrinės Kanados dalies klimatas panašus, vidutinių platumų. Augalų plitimą limituojančių ekologinių veiksnių praktiškai nėr...

  Skaityti >
 • Henrikas Gudavičius. Laiškai iš kaimo. Atsisveikinimo giesmė – lyg liaudies daina

  0 2014-12-15

  Lapkričio 11-oji
  Etnologas Libertas Klimka pasakoja, kad kadaise sūduviai savo žąsis vėlų rudenį pėsčias varydavo į artimiausio miestelio turgų. (Lapkričio 11-ąją, per šventą Martyną, miestelėnai valgydavo keptą žąsį). Žinia įdomi, bet ji nėra nei labai keista, nei egzotiška. Aš dar labai ryškiai prisimenu jaunystėje matytą vaizdą, kaip Kalnų Altajuje varomi jakai į Barnaulą.

  Skaityti >
 • Ekologinio tinklo projektui – tarptautinis pripažinimas

  0 2014-12-12

  Tarptautinė organizacija „CEEWEB for Biodiversity“, vienijanti visuomenines gamtosaugos organizacijas centrinėje ir rytų Europoje biologinės įvairovės išsaugojimo ir tvarios plėtros vardan, kasmet apdovanoja labiausiai prie biologinės įvairovės išsaugojimo prisidėjusius projektus. Lietuvos gamtos fondo projektas „Bandomojo ekologinio tinklo pietų Lietuvoje sukūrimas“ apdovanotas už buveinių retoms vertingos rūšims atkūrimą bei visuomenės gamtosauginio sąmoningum...

  Skaityti >
 • Susitikimas su tautodailininke ir „žolynukų“ dirbtuvės

  0 2014-12-11

  Artėjant Adventui, o sykiu – ir jaukiosioms Kalėdoms kviečiame jus į šiltą ir ramų renginį, kuris tikisi padėsiąs jums įsisiausti į tylos ir šviesaus laukimo rimtį. ISC „Bendrakeleiviai“ vienai iš šeštadienio popiečių pakvietė tautodailininkę, žolynų matytoją ir girdėtoją Gintvilę Giedraitienę pasidalinti ne tik savo „žolynukų“, poetinio žodžio bei vaizdo menu, bet ir rišimo iš žolynų įgūdžiais.

  Skaityti >
 • Lauko seminaras apie naudingus augalus

  0 2014-12-10

  Kas pasakė, kad žiemą gamtoje nėra ką veikti? Šaltuoju metų laiku joje viskas vyksta kitokiu ritmu. Kitaip kvepia miškas. Kitaip bendrauja paukščiai. Kitoks ir žygiavimo ritmas. Prieš Žiemos saulėgrįžą Kauno marių regioninio parko direkcija kviečia pasivaikščioti, pažinti, pabūti gamtoje ir prisiliesti prie žiemiškų vertybių, naudingų augalų. Tuo pačiu aplankysime bebrą trobelėje, briedį jaunuolyne, jūrinį erelį savo medžioklės plotuose ir kitus paukštel...

  Skaityti >
 • Surinkti duomenys apie natūralias buveines

  0 2014-12-10

  Lietuva – pirmoji Baltijos regiono valstybė, atlikusi Europos Bendrijos svarbos natūralių buveinių inventorizaciją. Surinkti duomenys atspindi šalies gamtos būklę ir leis užtikrinti geresnę natūralių buveinių apsaugą.
  Natūrali buveinė – tai sausumos arba vandens plotas, išlaikęs visiškai natūralius ar pusiau natūralius jam būdingus geografinius, gyvosios ir negyvosios gamtos požymius.

  Skaityti >
 • Berno konvencijos komitetas į Lietuvą siųs savo atstovus nagrinėti elektros linijos statybos aplinkybių

  0 2014-12-09

  Praėjusią savaitę Berno konvencijos nuolatinis komitetas savo susirinkime Strasbūre nutarė pratęsti Lazdijų rajono Rudaminos miestelio bendruomenės pateikto skundo dėl Lietuvos–Lenkijos elektros energijos jungties LitPol Link keliamos grėsmės pietvakarių Lietuvos gamtai tyrimą. Nepaisant Lietuvos valdžios pastangų skundą atmesti, į Lietuvą bus siunčiamas komiteto tarpininkas, kuris aiškinsis, kaip mūsų šalyje atliekamas tokio masto projektų poveikio aplinkai vertinim...

  Skaityti >
 • Patarimai atsakingam žuvies vartotojui

  0 2014-12-09

  Rinkdamiesi žuvį savo stalui lemiame kur kas daugiau nei vakarienės meniu – formuojame pasaulines žvejybos tendencijas, todėl labai svarbu žuvį ir kitas jūros gėrybes rinktis atsakingai. Jei norite, kad šios gėrybės dar ilgai nepristigtų mūsų stalui, o pasaulio vandenynai, jūros, ežerai ir upės knibždėtų gyvybės, Lietuvos gamtos fondas pataria renkantis žuvį atsižvelgti į šiuos kriterijus:

  Skaityti >
<< 1-15 ... 16-30 31-45 46-60 [61-75] 76-90 91-105 106-120 ...  481-494 >>