• Parsinešk Kalėdas į savo namus

  0 2013-12-11

  Artėjant šv. Kalėdoms kiekvienos šeimos namuose kyla vis daugiau rūpesčių, kokius patiekalus gaminti kalėdiniam stalui, kokias dovanas parinkti artimiesiems, kaip papuošti namus ir kokią eglę ar eglės šaką pasirinkti. Valstybinių miškų miškininkai kviečia visus prisidėti prie gamtos išsaugojimo ir namuose puošti ne nukirstą eglutę, bet eglės šaką.

  Skaityti >
 • Senoliai apie gruodį sako

  0 2013-12-11

  Gruodis - pirmasis prasidedančios žiemos mėnuo, o taip pat paskutinis metų mėnuo. Kiti gruodžio mėnesio pavadinimai lietuvių kalba - Pustis, Ragas, Didysis Ragutis. Įdomu, kad gruodis prasideda ta pačia savaitės diena, kaip ir rugsėjis. Ką apie gruodį sako mūsų senoliai?

  Skaityti >
 • Paprika vaikus domina labiausiai

  0 2013-12-11

  Lietuvos mokyklų bei globos namų kiemeliuose nuvilnijo vaikų užauginto derliaus mugių šurmulys. Mažieji sodininkai vieni su kitais keitėsi savo pačių prižiūrėtomis daržovėmis, vaisiais, sėklomis, prieskoniais ir vaistažolėmis. Tačiau aršiausi mainai mugių metu vyko dėl paprikos. Vaikų užaugintų gėrybių mugės - viena iš iniciatyvos „Žalia stotelė” veiklų, kuriomis skatinamas vaikų domėjimasis gyvuoju augalų pasauliu. Lietuvoje susibūrė jau apie pusantro...

  Skaityti >
 • Vandens paukščiai ne visada laukia globos

  0 2013-12-09

  Kasmet, užšąlant vandens telkiniams, Aplinkos ministerija sulaukia daug pranešimų apie neišskridusius paukščius. Nors paukščių perskridimai į kitus vandens telkinius stojus žiemai nėra sunkūs ir sudėtingi, tačiau žmonės sunerimę jų likimu skatina kuo skubiau gelbėti paukščius.

  Toks žmonių rūpestis yra labai svarbus – gyvūnų globėjai gali vykti į nurodytas vietas ir padėti tiems, kam pagalba tikrai reikalinga. Tačiau ar visada paukščiai laukia pagalbos?

  Skaityti >
 • Leidinys "Aplinkos būklė 2012. Tik faktai"

  0 2013-12-09

  Leidinys "Aplinkos būklė 2012. Tik faktai" yra vienuoliktas kasmetinis leidinys, skirtas Lietuvos aplinkos būklės pokyčių per metus analizei.

  Leidinio tikslas - skatinti šalies gyventojų domėjimąsi aplinkos apsaugos problemomis ir dalyvavimą įgyvendinant Lietuvos aplinkosaugos politiką, todėl leidinys yra skirtas valstybės institucijoms, tarptautinėms aplinkosauginėms organizacijoms bei visuomenei siekiant suteikti patikimą informaciją apie aplinkos būklę ir antropogen...

  Skaityti >
 • Parodoje pristatytos gamtos mokyklos

  0 2013-12-09

  Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO savaitgalį vyko paroda MOKYKLA 2013, kurioje Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba pristatė esamas ir būsimas gamtos mokyklas saugomose teritorijose.

  Skaityti >
 • Interviu: Tausesnė žvejyba – daugiau darbo vietų ir pajamų žvejams

  0 2013-12-09

  Europarlamentarai šią savaitę balsuoja dėl tausesnės ES žuvininkystės politikos, kuria siekiama sustabdyti peržvejojimą ir palaipsniui drausti išmesti sugautą laimikį į jūrą. Apie tai, kaip šios priemonės paveiks žvejybos sektorių, paklausėme EP nuomonę šiuo klausimu parengusios Ulrike Rodust (Socialistai ir demokratai, Vokietija).

  Skaityti >
 • Kodėl aš išėjau gyventi į gamtą ir kaip sekasi

  0 2013-11-20

  Tadas parašė, pamaniau, ir aš parašysiu.

  Jei trumpai, tai aš ieškojau kelių… ieškojau galimybės darniai gyventi - nekenkiant gamtai, sau, aplinkiniams. Kiek tai įmanoma dabartinėmis sąlygomis. Norėjau patikrinti, ar įmanoma dabartiniam žmogui išgyventi gamtoje, prie jos prisiderinti, su ja susitaikyti, susivienyti. Ar tai įmanoma man.

  Skaityti >
 • Visgi kur link?

  0 2013-11-17

  Iš pradžių, tai kodėl gi mes gyvename sodyboje? Kodėl savanoriškai atsisakėme dalies technokratinės sistemos siūlomo komforto? Atsakymai mūsų akims ir ausims - labai paprasti ir atrodo savaime suprantami. Visi mes žmonės. Vieni laimingi, kiti nelabai, o treti išvis nesuprastų kas čia per klausimas. O mes buvome ir esame laimingi, taip pat norėjome ir norime būti dar laimingesni. Patirti kas dieną, kas akimirką daugiau džiaugsmo ir dažniau šypsotis, būti lengvose, pozit...

  Skaityti >
 • Piešinių konkursas „Kaip delfinai ir banginiai gyvena laisvėje”

  0 2013-11-14

  Sulaukus sugrįžusių paukščių ir Žemei Lietuvoje alsuojant pavasariu, kviečiame paimti į rankas pieštukus, teptuką... ir pasvajoti apie laisvės troškulį, apie tai, kas brangu, vertinga - kelbėkime kurdami, mes tai galime! Kviečiame vaikus, jų tėvelius ir visus nuo mažiausių iki vyriausių, dalyvauti piešinių konkurse „Kaip delfinai ir banginiai gyvena laisvėje”, prisimindami, jog ne tik žmogui yra tokia svarbi laisvės sąvoka.

  Skaityti >
 • Ekoorganizacijos

  0 2013-11-05

  Skaityti >
 • Ekožinios

  0 2013-11-04

  Skaityti >
 • Ekoiniciatyvos

  0 2013-11-04

  Skaityti >
 • Tikras maistas

  0 2013-11-03

  Skaityti >
<< 1-15 ... 436-450 451-465 466-480 [481-494]