• Seniems durpynams – naują gyvenimą

  0 2015-02-17

  Šalyje pradėta pažeistų žemių inventorizacija leis tiksliai nustatyti, kiek turime nebenaudojamų ir degraduojančių nusausintų durpynų, kokį jie užima plotą ir kokia jų būklė. Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos šiuos duomenis numato surinkti iki 2015-ųjų pabaigos. Remiantis surinkta informacija, bus sprendžiama, kuriuose nebenaudojamuose durpynuose dar gali vykti durpių gavyba, o kuriuos reikia rekultivuoti ir sudaryti sąlygas pelkių ekosistemoms ats...

  Skaityti >
 • Dar vienas projektas Amalvos pelkei išsaugoti

  0 2014-11-14

  Žuvinto biosferos rezervato direkcijoje gausiai susirinkusiems Marijampolės savivaldybės administracijos, miškų urėdijos, regiono aplinkosaugos specialistams ir ūkininkams pristatytas naujas Europos Sąjungos LIFE + programos projektas (LIFE13 NAT/LT/000084), skirtas hidrologinio režimo atkūrimui Amalvos ir Kamanų aukštapelkėse – WETLIFE-2. Įgyvendinant šį projektą siekiama atkurti hidrologines sąlygas, būtinas nacionaliniu ir tarptautiniu mastu saugomų Amalvos ir Kamanų...

  Skaityti >
 • Aplinkos vice-ministrės požiūris durpių naudojimo klausimais šokiravo gamtininkus

  0 2014-08-25

  Š.m. rugpjūčio 18 d. Aplinkos ministerijos svetainėje paviešinta informacija dėl durpių panaudojimo būstų šildymui šokiravo šalies gamtininkus. Didžiausias šokas buvo dėl Aplinkos vice-ministrės svarstomos statistikos – straipsnyje svarstoma apie visų šalies durpių išteklių panaudojimo galimybes ir ekonominę naudą. Įvertinus, jog ženkli durpių išteklių dalis yra Valstybiniuose gamtiniuose rezervatuose – Čepkelių, Kamanų, Viešvilės, Žuvinto – o taip pat...

  Skaityti >
 • Išvyka į Didžiosios Britanijos pelkynus

  0 2014-05-30

  2014 m. gegužės 12–17 d. Lietuvos gamtos fondas surengė mokomąją išvyką į Didžiosios Britanijos telmologinius draustinius. 11 išvykos dalyvių iš valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų sėmėsi patirties iš kone tris dešimtmečius trunkančių šlapynių atkūrimo projektų, mokėsi iš padarytų klaidų.

  Skaityti >
 • Pelkės: sveikos gamtinės aplinkos garantas ar trumpalaikės ekonominės naudos šaltinis?

  0 2014-02-06

  Pelkės yra viena svarbiausių planetos ekosistemų. Jų funkcijos yra glaudžiai susijusios su gyvybės raida Žemėje: tūkstantmečius jose kaupėsi organinės medžiagos – didžiulės energijos atsargos; pelkės yra reikšmingos šiltnamio efektą skatinančių dujų balansui, veikia vietinį mikroklimatą, vietovių hidrologinį režimą bei vandens cheminę sudėtį; suteikia žmonėms darbo ir atokvėpio vietų.

  Skaityti >
 • Kas žydi pelkėje?

  0 2014-02-03

  Vasario 2-ąją pasaulyje minima tarptautinė Pelkių diena. Pelkės ir kitos šlapynės yra pereinamoji grandis tarp vandens ir sausumos ekosistemų. Jose auga saviti augalai, kurie prisitaikę augti vandenyje arba dirvožemyje, kur dėl drėgmės pertekliaus trūksta deguonies. Kviečiame susipažinti su keletu ypatingų Lietuvos pelkėse augančių augalų.

  Skaityti >
 • Pelkių dienos žygis Nemuno deltoje

  0 2014-01-29

  Nemuno deltos regioninio parko direkcija maloniai kviečia visus į žygį. Žygis skirtas Pelkių dienai paminėti. Apsilankykite Aukštumalos aukštapelkėje žiemą.

  Skaityti >
 • Pasaulinės pelkių dienos paminėjimas Žemaitijos nacionaliniame parke

  0 2014-01-28

  Kaip susidaro pelkės? Kokie augalai auga tik pelkėse? Kodėl svarbu išsaugoti šias klampynes, tyrus, raistus, pelkes ir kitokias šlapžemes? Žemaitijos nacionalinio parko gamtininkai vasario 2 d., kai minima Pasaulinė Pelkių diena, atsakys į šiuos ir kitus klausimus. Kviečiame paminėti pelkių dieną naujai įrengtoje Šeirės pėsčiųjų-dviračių trasoje.

  Skaityti >