• Henrikas Gudavičius. Laiškai iš kaimo. „Po mišką klaidžioja žvėrių mintys“

  0 2015-02-26

  Sausio 12-oji
  Iš karto reikia pasakyti, kad šių metaforiškų, bet teisingų žodžių autorius yra Jonas Tauginas. Tai buvo gabus mokslininkas, puikus beletristas, nepavargstantis eksperimentatorius ir žygeivis. Prisiminti šį bičiulį dabar būtina todėl, kad šiemet, vasario pradžioje, bus skaičiuojami vilkai ir lūšys. Gali būti, kad ir vėl kils ginčai dėl jų skaičiaus. Bet jeigu ir skaičiuotojai, ir jų oponentai pajustų miško žvėrių gyvenimą taip, kaip a. a. Jona...

  Skaityti >
 • Kaip kinams sekasi statyti Didžiąją Žaliąją/Gyvąją sieną?

  1 2014-12-16

  „Statyti“, šiuo atveju – ne pats tinkamiausias žodis.
  Nes Didžioji Žalioji kinų siena ne statoma, o sodinama. Nuo ko ja mėgina atsitverti kinai? Ne, ne nuo Rusijos, o nuo Gobio, tiksliau – nuo šioje dykumoje kylančių ir į Kiniją atklystančių dulkių audrų.

  Skaityti >
 • Seimas svarstys siūlymą griežtinti atsakomybę už neteisėtą miško žemės naudojimą

  0 2014-11-18

  Aplinkos viceministras Linas Jonauskas parlamentui pristatė Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisas (projektas Nr. XIIP-2101), kuriomis siūloma sugriežtinti atsakomybę už neteisėtą miško žemės naudojimą, miško išteklių naudojimo ir jų atkūrimo reikalavimų pažeidimą, apvaliosios medienos bei nenukirsto miško matavimo ir tūrio nustatymo, apvaliosios medienos klasifikavimo, ženklinimo, apskaitos ir priėmimo į lentpjūves reikalavimų nesilaikymą, sausinimo ...

  Skaityti >
 • Vertingiausioms miško medžių populiacijoms išsaugoti įsteigta per šimtą genetinių draustinių

  0 2014-11-13

  Vertingiausioms medžių populiacijoms išsaugoti jų natūraliose augavietėse ir jų genetinių savybių tęstinumui užtikrinti Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos siūlymui ir įsteigė 112 valstybinių genetinių miško medžių draustinių. Šie draustiniai atrinkti per pastaruosius du dešimtmečius pagal medynų populiacijų tvarumą, prieaugį, derėjimą, medžio lajos formą, medienos kokybę ir kitus kriterijus.

  Skaityti >
 • Visuomenė kviečiama prisidėti išsaugant Neringą

  0 2014-11-07

  Žaliosios politikos institutas, prisijungdamas prie VšĮ „Mes Darom“ iniciatyvos „Išsaugokime Neringą“, kviečia visuomenę prisidėti atkuriant pavasarį Smiltynėje įvykusio gaisro metu ugnies nusiaubtus miškus. Tam pasirinkta netradicinė priemonė – sukurta kampanija gerai visame pasaulyje žinomoje ir didžiausioje minios finansavimo (angl. crowdfunding) svetainėje „Indiegogo“. Tokiu būdu tikimasi surinkti bent dalį lėšų, reikalingų Lietuvos bei Latvijos miški...

  Skaityti >
 • Remiamas ne žemės ūkio paskirties ir apleistos žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku

  0 2014-10-27

  Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2014 m. rugsėjo 30 d. įsakymą Nr. 3D-678 „Dėl žemės ūkio ministro 2014 m. vasario 12 d. įsakymo Nr. 3D-94 „Dėl Paraiškų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemones priėmimo 2014 metais grafiko patvirtinimo“ pakeitimo“, pratęsiamas paraiškų paramai pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonę „Pirmas ne žemės ūkio paskirties ir apleistos žemės ūkio paskirt...

  Skaityti >
 • Už valstybės išperkamą žemę – lygiavertis miško plotas kaimo vietovėje

  0 2014-10-14

  Seimas priėmė Žemės ūkio ministerijos parengtas Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo pataisas, įsigaliosiančias 2014 m. lapkričio 1 d., kuriose įtvirtino papildomą atlyginimo už miestų teritorijose esančią valstybės išperkamą žemę būdą – atlyginimą lygiaverčiu miško plotu kaimo vietovėje.

  Skaityti >
 • Specialioje „Nepatogaus kino“ programoje – įspūdingiausia pasaulio dokumentika apie miškus

  0 2014-10-12

  Spalio 22 d. prasidėsiančiame dokumentinio kino festivalyje „Nepatogus kinas“ tarp daugiau nei penkiasdešimties filmų šiais metais bus pristatyta gamtos bei žmogaus santykiams skirta „Žalioji programa“. Kasmet šios tradicinės festivalio programos filmai skirtingu kampu pristato aplinkosaugos temas: prieš dvejus metus kalbėjusi apie atsinaujinančią energetiką, pernai – apie vandens išteklius ir gyvūniją, šiemet ji pasakos apie miškus.

  Skaityti >
 • Priimtos pataisos, leidžiančios už miestuose turėtą žemę atlyginti lygiaverčiu miško plotu

  0 2014-09-25

  Seimas priėmė Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIP-677(4), išplėsdamas atlyginimo už valstybės išperkamą žemę, turėtą miestuose, būdus, užtikrinant nuosavybės teisių atkūrimą piliečiams, kurių žemė miestuose priskirta valstybės išperkamai žemei. Pataisos priimtos už balsavus 69, prieš – 11, susilaikius 26 Seimo nariams.

  Skaityti >
 • Žaliasis forumas Kuršių nerijoje: dideli pinigai ir vartotojiškas požiūris – baisiausi gamtos priešai

  0 2014-09-10

  Tęsdami aplinkosauginių renginių ciklą Susivienijimo Žali.LT entuziastai Smiltynėje surengė plačią diskusiją žaliųjų aktualijų tema. Forumo „Gamtos išsaugojimo būtinybė klimato kaitos grėsmės ir nežaboto vartotojiškumo akivaizdoje. Kodėl būtina keisti požiūrį?“ kontekste aptarti jautrūs esminiai gamtosaugos klausimai – miškų kirtimų mastai, gamtos vartojimas, nusižengiant net Konstitucijai, Kuršių nerijos kraštovaizdžio ir paukščių išsaugojimas.

  Skaityti >
 • Siūloma gerokai sugriežtinti atsakomybę už miško išteklių naudojimo pažeidimus

  0 2014-08-25

  Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos pasiūlytoms ir parengtoms Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pataisoms, susijusioms su sankcijomis už miško išteklių naudojimo pažeidimus, ir teiks jas Seimui.

  Skaityti >
 • Sudaromos sąlygos didinti Lietuvos miškingumą

  0 2014-07-25

  Valstybei sudaromos palankios sąlygos įsigyti privačius žemės sklypus naujiems miškams įveisti ir didinti šalies miškingumą. Tokią galimybę suteikia Aplinkos ministerijos parengta patikslinta žemės įsigijimo tvarka, kurią patvirtino Vyriausybė.

  Skaityti >
 • Teminė ekskursija „Bundantis miškas“

  0 2014-06-18

  Tęsdama Aukštaitijos nacionalinio parko jubiliejinių renginių ciklą, birželio 21 d. parko direkcija kviečia dalyvauti teminėje ekskursijoje „Bundantis miškas“. Ankstų šeštadienio rytą pakviesime į Ažvinčių girią pasiklausyti bundančio miško garsų. Į mišką Jus lydės žymus biologas, gamtininkas Bronius Šablevičius.

  Skaityti >
 • Tarptautinis susitikimas Žemaitijos nacionaliniame parke

  0 2014-05-26

  Žemaitijos nacionaliniame parke vyko projekto „Nature Hardwoods“ partnerių susitikimas. Projekte „Nature Hardwoods“ dėmesys yra sutelktas į kietųjų lapuočių buveines: ąžuolynus, skroblynus, bukynus.

  Skaityti >
 • Miškai apie Černobylį tinkamai neyra

  0 2014-04-29

  Praėjo beveik 30 metų nuo Černobylio elektrinės sprogimo, sukėlusio precedento neturinčią branduolinę katastrofą. Jos poveikis tebejaučiamas ir dabar. Nors plačioje zonoje apie epicentrą žmonės negyvena, augaluose ir gyvūnuose radiacijos poveikis jaučiamas ir dabar.

  Skaityti >
[1-15] 16-30 >>