Išleistas pašto ženklas, kviečiantis saugoti Baltijos jūrą

0 2014-05-22


Jau šį šeštadienį apyvartoje pasirodys pašto ženklas, kviečiantis saugoti Baltijos jūrą. Tokio pašto ženklo idėją pasiūlė Europos Parlamento narės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės inicijuojamas ekologinis projektas „Žaliasis kodas“, kuris kartu su Lietuvos paštu skelbė kūrybinį konkursą ir kvietė visus norinčius sukurti pašto ženklą „Išsaugokime Baltijos jūrą“. Lietuvos Susisiekimo ministerijos suburta komisija laimėtoju pripažino Martynos Stasiulionytės pasiūlytą meninį sprendimą, kuris ir tapo unikaliu pašto ženklu.

„Tokio pašto ženklo atsiradimas – labai simboliškas. Juk kaskart rašydami laišką ir klijuodami šį pašto ženklą, turėsime progą susimąstyti apie Baltijos jūros situaciją ir apie tai, kaip prie geresnės jūros būklės galėtume prisidėti kiekvienas“, – mintimis dalijasi Europos Parlamento narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Pašto ženklų leidybos departamento vadovas Ervinas Vaišnoras džiaugiasi, kad glaudus bendradarbiavimas su projektu „Žaliasis kodas“ Lietuvos paštui leido sukurti unikalią meno kūrinių kolekciją, kuri pažymi labai skaudžią ir opią problemą – tai, kad Baltijos jūra yra viena iš labiausiai užterštų jūrų pasaulyje. Šiais pašto ženklais ir unikaliais filateliniais produktais siekiama priminti visiems žmonėms, kad Baltijos jūra yra viena greičiausiai pasaulyje nykstančių jūros ekosistemų.

„Bandėme švelniai pateikti galimai visai netolimą ateitį ir atkreipti dėmesį į tai, kad mūsų vaikystės prisiminimai apie gintarų ieškojimą bangų skalaujamuose paplūdimiuose gali likti tik atsiminimais“, – pasakoja E. Vaišnoras ir džiaugiasi, galėjęs asmeniškai prisidėti prie tokio pašto ženklo atsiradimo. „Viliuosi, kad trumpas stabtelėjimas, kuomet kiekvienas paims į rankas šį pašto ženklą, sutelks ne tik žmonių, bet ir atsakingų institucijų dėmesį į tai, kaip svarbu laiku priimti reikiamus sprendimus, kad išsaugotume jūrą ateinančioms kartoms. Taip pat smagu, kad Lietuva pirmoji iš trijų Baltijos šalių išleido pašto ženklą, skirtą Baltijos jūros išsaugojimui“, – sako E.Vaišnoras.

Visi norintys įsigyti pašto ženklą arba unikalų filatelinį gaminį Baltijos jūros išsaugojimo tema tai galės padaryti jau gegužės 24 dieną Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos centrinėse Lietuvos pašto būstinėse.

 

Ekonaujienos.lt straipsnius galima perspausdinti įdedant aktyvią nuorodą.

Susiję straipsniai

 • Laukinis maistas: nuo atpažinimo iki suvalgymo

  0 2017-04-21

  Gegužė – valgomų laukinių augalų pikas. Geriausias metas pasimokyti atpažinti valgomus augalus. Todėl gegužės savaitgaliais kviečiame į Ukmergės raj., prie Veprių į LAUKINIŲ AUGALŲ PAŽINIMO ir SUVARTOJIMO SEMINARĄ, kurį ves augalų žinovas – Laimis Žmuida.

 • Skirtingas kartas vienija žemė

  0 2016-06-02

  Šį pavasarį Lietuvoje startavo socialinio verslo projektas „CoolŪkis“. Jo sumanytojai siekia suartinti kaimo ir miesto žmones. Projekto rengėjai orientuojasi į senjorų socialinę atskirtį, sveiką gyvenseną ir ekologinę daržininkystę.

 • Gamtinės žemdirbystės seminarai liepos mėnesį visoje Lietuvoje

  0 2016-05-31

  Kviečiame į gamtinės žemdirbystės seminarus, kurie vyks sodybose prie Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus ir Druskininkų liepos mėnesio savaitgaliais.

 • Ekologiškų daržovių karaliai: interviu su ekoūkininke Daiva Giedrikiene

  0 2015-05-17

  Daivos Giedrikienės paprasta ūkininke nepavadinsi ne tik dėl to, kad su vyru Arūnu ir vaikais ji ūkininkauja pagal ekologinės žemdirbystės principus, bet ir dėl to, kad jų asortimente gausu Lietuvoje retai auginamų daržovių. Kiaulių ir karvių jų ūkyje nėra. Jie - ekologiškų daržovių karaliai, šviesūs, švarūs ir visada šiltai besišypsantys. Ekologinę daržininkystę 2001 m. pradėjo nedideliuose ploteliuose. Šiandien jie turi didelį būrį ištikimų klientų Vil...

 • Senųjų veislių renesansas

  0 2015-05-17

  Netoli Kauno, Karmėlavoje, gyvenantis Valdas Stokna pastebėjo, kad parduotuvėse jau nėra senų, prieš 50 ar 100 metų augintų augalų veislių sėklų. Būtent jos tinka gamtinei ir ekstensyviai žemdirbystei.

 • Tikrinant darželių ir mokyklų valgyklas, galės dalyvauti tėvų atstovai

  0 2015-05-16

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kasmet daugelio vaikų darželių ir mokyklų valgyklose randa higienos, maisto saugos ar kokybės pažeidimų. 50 proc. patikrinimų nustatoma su pažeidimais. Taip pat jau ne vienerius metus maisto kokybe, neskaniu maistu skundžiasi vaikai ir jų tėvai. Tad VMVT nusprendė imtis konkrečių priemonių, kad situacija keistųsi, ir sudarė galimybes tėvų atstovams dalyvauti darželių bei mokyklų patikrinimuose.

 • Per metus kiekvienas Lietuvos gyventojas išmeta apie 50 kg maisto atliekų

  0 2015-05-15

  Per Seime vykusį Nacionalinį kovos su maisto švaistymu kongresą buvo aptarti ir aktualūs maisto atliekų, jų tvarkymo ir prevencijos klausimai.
  Per metus mūsų šalyje susidaro apie 80 tūkst. tonų maisto atliekų, o vienas gyventojas išmeta apie 50 kg maisto, kurio dalis dar tinkama vartoti. Šios atliekos nėra atskirai surenkamos ir tvarkomos, todėl patenka į bendrą komunalinių atliekų srautą ir keliauja į sąvartynus. Maisto atliekos Lietuvoje sudaro apie dešimtadalį vi...

 • Savanoriškas valstybinių parkų lankytojų bilietas

  0 2015-05-15

  Nuo gegužės 15 dienos 4 nacionaliniuose ir 28 regioniniuose parkuose įvedamas valstybinių parkų lankytojo bilietas. Ekologinio mąstymo žmonės, kuriems rūpi gamta, kraštovaizdžio vertybės, galės prisidėti prie saugomų teritorijų puoselėjimo.

 • ES laisvosios prekybos sutartis su JAV kelia grėsmę maisto kokybei ir demokratijai

  0 2015-04-23

  ES laisvosios prekybos sutartis su JAV gali pabloginti įprastus maisto kokybės ir aplinkos apsaugos, gyvūnų gerovės standartus, darbuotojų teises ir net kelia pavojų šalių valdžios suverenitetą perduoti stambioms korporacijoms. Apie tai kalbėjosi į LUNI paskaitą apie Transatlantinę prekybos ir investicijų partnerystės (angl. santrumpa TTIP) sutartį susirinkę įvairių visuomeninių organizacijų atstovai.

 • Mados Revoliucijos diena – už socialiai atsakingą ir aplinkai draugišką mados pramonę

  0 2015-04-23

  2015 m. balandžio 24 d. – Mados Revoliucijos diena, kai mados vartotojai visame pasaulyje mes iššūkį mados gamintojams ir kvies juos teikti skaidrią informaciją apie mados gamybos procesus. Mados Revoliucijos diena yra skirta paminėti antrąsias siuvimo fabriko Dakoje, Bangladeše tragedijos metines, kurios metu žuvo 1133 ir buvo sužeista virš 2500 tuo metu fabrike dirbusių žmonių.