• Konkursas „Baltiją tausojantis ūkininkas 2015"

  0 2015-03-06

  Lietuvos gamtos fondas kviečia dalyvauti konkurse „Baltiją tausojantis ūkininkas 2015”, kuriuo siekiama paskatinti ūkininkus tausoti Baltijos jūrą ir kitas vandens ekosistemas, įvertinti tausojančių ūkininkų pastangas bei įkvėpti jų pavyzdžiu sekti kitus regiono ūkininkus.

  Skaityti >
 • Tunai grįžta!

  0 2014-10-19

  Atlanto mėlynpelekiai tunai, atsidūrę ties išnykimo riba, pirmą kartą po daugelio dešimtmečių suteikė populiacijos atsikūrimo vilčių. Atlantinių tunų mėgėjai gali šiek tiek lengviau atsikvėpti: jūrų biologai pranešė, kad grėsmingai sumažėjusi mėlynpelekių tunų populiacija pamažu pradeda atsigauti. Manoma, kad prie tunų grįžimo labai prisidėjo Vakaruose populiarių aktorių, dainininkų ir kitų įžymybių surengta kampanija mėlynpelekiams tunams išsaugoti:...

  Skaityti >
 • Ar mūsų jūroje yra delfinų?

  0 2014-10-04

  Jei pagalvojate apie delfiną, turbūt iš karto įsivaizduojate delfinariumo gyventoją, šokinėjantį per lankus ir mojuojantį uodega pasirodymų žiūrovams. Koks mielas ir protingas gyvūnas! Vieni gėrisi, pamatę jį akvariume, kiti pyksta, kad šie gyvūnai laikomi nelaisvėje ir naudojami pramogai. Asociacija „Už gyvūnų teises“ internete surinko visą piešinių galeriją tema „Kaip delfinai ir banginiai gyvena laisvėje“. Delfinariumuose laikomi delfinai afalinos matomi,...

  Skaityti >
 • „Baltiją tausojantis ūkininkas 2014“ iš Latvijos rado būdą pažaboti Baltijos taršą

  0 2014-09-29

  Konkurso „Baltiją tausojantis ūkininkas 2014“ laurus šiemet pelnė ūkininkų pora iš Latvijos Juris Cīrulis ir Vija Cīrule. Stambaus tradicinio augalininkystės ir gyvulininkystės ūkio šeimininkai apdovanoti už tai, kad ūkyje vysto uždaro maistinių medžiagų ciklo gamybos sistemą – čia apgalvotai ir tausiai panaudojami visi ištekliai. Jų pastangos sumažinti azoto ir fosforo junginių nuotėkį iš ūkio itin vertingos siekiant apsaugoti Baltijos jūrą nuo pražūtin...

  Skaityti >
 • Išleistas pašto ženklas, kviečiantis saugoti Baltijos jūrą

  0 2014-05-22

  Jau šį šeštadienį apyvartoje pasirodys pašto ženklas, kviečiantis saugoti Baltijos jūrą. Tokio pašto ženklo idėją pasiūlė Europos Parlamento narės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės inicijuojamas ekologinis projektas „Žaliasis kodas“, kuris kartu su Lietuvos paštu skelbė kūrybinį konkursą ir kvietė visus norinčius sukurti pašto ženklą „Išsaugokime Baltijos jūrą“. Lietuvos Susisiekimo ministerijos suburta komisija laimėtoju pripažino Martynos Stasiu...

  Skaityti >
 • Baltijos jūros regiono žalieji pristatė savo reikalavimus dėl Baltijos jūros išsaugojimo

  0 2014-05-21

  Savaitgalį žalieji iš Lietuvos, Suomijos, Vokietijos, Latvijos ir Švedijos dalyvavimo bendruose renginiuose, kurių geografija apėmė net trylika Baltijos jūros pakrančių. Baltijos jūros regiono valstybių žalieji, dalyvaudami plaukimo renginiuose kvietė visuomenę susipažinti su Baltijos jūros problemomis, tokiomis kaip žuvies išteklių pereikvojimas, tarša mineralinėmis trąšomis, plastiko atliekomis.

  Skaityti >
 • Sutarta, kaip spręsti keturračių problemą saugomose teritorijose ir pajūryje

  0 2014-03-27

  Kovo 27 d. Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamente (RAAD) vyko pasitarimas dėl Baltijos jūros priekrantėje ir pajūrio apsaugos juostoje vykdomos valstybinės aplinkos apsaugos kontrolės, jos stiprinimo ir efektyvesnio institucijų bendradarbiavimo.

  Skaityti >
 • Ar žinojote, jog geriausias regėjimas pasaulyje priklauso... krevetei? (Video)

  0 2014-02-03

  Akyloji krevetė-maldininkė (angl. mantis shrimp) plaukiodama marguosiuose koraliniuose rifuose niekuo neišsiskiria iš aplinkos kolorito. Lyg omaro ir povo mišrūnas, šis įspūdingas vėžiagyvis žavi ne tik savo pritrenkiančia spalvų gama, tačiau ir sudėtingiausia regos sistema pasaulyje.

  Skaityti >
 • Ar užteks Baltijoje žuvies ir ruoniams, ir žvejams?

  0 2014-01-06

  Lietuvos gamtos fondas sausio 22-23 d. kviečia į seminarą „Žvejų ir pilkųjų ruonių konfliktas Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse: priežastys, pasekmės ir sprendimo būdai“.

  Skaityti >
 • Hikaduvos nacionaliniame parke gelbėjami koralai

  0 2013-12-12

  Šri Lankos pietvakarinėje dalyje esančiame Hikaduvos (Hikkaduwa) nacionaliniame parke pradėta vykdyti koralų gelbėjimo programa.

  Skaityti >
 • Interviu: Tausesnė žvejyba – daugiau darbo vietų ir pajamų žvejams

  0 2013-12-09

  Europarlamentarai šią savaitę balsuoja dėl tausesnės ES žuvininkystės politikos, kuria siekiama sustabdyti peržvejojimą ir palaipsniui drausti išmesti sugautą laimikį į jūrą. Apie tai, kaip šios priemonės paveiks žvejybos sektorių, paklausėme EP nuomonę šiuo klausimu parengusios Ulrike Rodust (Socialistai ir demokratai, Vokietija).

  Skaityti >