• Ar žuvys geria vandenį?

  0 2015-04-02

  O kam joms gerti, jei ir taip visą savo laiką praleidžia vandenyje? Taip pagalvotų daugelis, išgirdęs kvailokai skambantį klausimą.

  Skaityti >
 • Atsisiųskite vadovą atsakingam žuvies vartotojui

  0 2015-01-16

  Kviečiame atsisiųsti ir naudotis atnaujintu VADOVU ATSAKINGAM ŽUVIES IR JŪROS GĖRYBIŲ VARTOTOJUI „KĄ ŽINOTE APIE ŽUVĮ ANT JŪSŲ STALO?”
  Skatinti atsakingą žuvies ir jūros gėrybių vartojimą Lietuvos gamtos fondas ėmėsi dar 2010 m., kai išleido pirmąjį vadovą atsakingam vartotojui. Išteklių būklė nuolat kinta, atsižvelgiant į tai būtina atnaujinti ir rekomendacijas vartotojams.

  Skaityti >
 • Patarimai atsakingam žuvies vartotojui

  0 2014-12-09

  Rinkdamiesi žuvį savo stalui lemiame kur kas daugiau nei vakarienės meniu – formuojame pasaulines žvejybos tendencijas, todėl labai svarbu žuvį ir kitas jūros gėrybes rinktis atsakingai. Jei norite, kad šios gėrybės dar ilgai nepristigtų mūsų stalui, o pasaulio vandenynai, jūros, ežerai ir upės knibždėtų gyvybės, Lietuvos gamtos fondas pataria renkantis žuvį atsižvelgti į šiuos kriterijus:

  Skaityti >
 • L. Balsys: „Verslinės žvejybos ribojimai vidaus vandenyse padės atkurti žuvies išteklius“

  0 2014-10-22

  Trečiadienį Seimo jungtiniame Aplinkos apsaugos ir Kaimo reikalų komitetų bei Jūrinių ir žuvininkystės reikalų komisijos posėdyje dėl verslinės žūklės ribojimo vyko aršios diskusijos. Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys posėdyje palaikė nuo ateinančių metų pradžios įsigaliosiančius teisės aktus, kurie ribos verslinę žvejybą vidaus vandenyse.

  Skaityti >
 • Tunai grįžta!

  0 2014-10-19

  Atlanto mėlynpelekiai tunai, atsidūrę ties išnykimo riba, pirmą kartą po daugelio dešimtmečių suteikė populiacijos atsikūrimo vilčių. Atlantinių tunų mėgėjai gali šiek tiek lengviau atsikvėpti: jūrų biologai pranešė, kad grėsmingai sumažėjusi mėlynpelekių tunų populiacija pamažu pradeda atsigauti. Manoma, kad prie tunų grįžimo labai prisidėjo Vakaruose populiarių aktorių, dainininkų ir kitų įžymybių surengta kampanija mėlynpelekiams tunams išsaugoti:...

  Skaityti >
 • Aplinkos ministerija nekeičia pozicijos dėl verslinės žvejybos

  0 2014-10-18

  Spalio 15 d. Seimo Aplinkos apsaugos komitete vyko posėdis dėl verslinės žūklės. Aplinkos ministerija toliau laikosi pozicijos, kad ūkinė veikla turi būti reguliuojama taip, kad duotų didžiausią ekonominę, socialinę ir aplinkosauginę naudą.

  Skaityti >
 • V. Mazuronis: ar pavilios Seimą rūkytos žuvies kvapas?

  0 2014-10-14

  Būdamas aplinkos ministru, dar 2013 m., priėmiau sprendimą nuo 2015 m. uždrausti Lietuvos vidaus vandenyse verslinę žūklę. Argumentų kodėl prireikė tokio sprendimo – daugiau negu reikia: mažėjantys žuvų ištekliai, neskaidri žvejų verslininkų veikla, populiarėjanti atsakinga mėgėjiška žvejyba, norai skatinti turizmą ir t.t. Buvo daug pykčių, įvairių judėjimų politiniuose užkaboriuose ir susitaikymų buvo ir rodėsi visi jau buvo susitaikę, laiko prisitaikyti ...

  Skaityti >
 • Beveik pusė suvalgomų žuvų užauginama ūkiuose

  0 2014-05-30

  Žmonija jau dabar suvalgo daugiau užaugintos žuvies nei jautienos – ir tai tik pradžia. Manoma, kad dėl augančio gyventojų skaičiaus, didėjančių pajamų ir fakto, jog valgyti jūrų gėrybes sveika širdžiai, šios produkcijos poreikis per artimiausius 20 metų išaugs bent 35 proc.
  Pasaulinis natūralioje aplinkoje pagaunamų žuvų kiekis nedidėja, todėl beveik visą šią paklausą turės patenkinti ūkiuose išaugintos jūrų gėrybės.

  Skaityti >
 • Kviečiame į akciją – lašišų ir šlakių jauniklius paleidžiame į Vilnelę

  0 2014-05-26

  Dėmesio! Š. m. gegužės 27 dieną 12 val. kviečiame vilniečius, žvejus ir ne tik, į Bernardinų sodą, kur į Vilnelės upę Žuvininkystės tarnybos prie LR Žemės ūkio ministerijos specialistai išleis lašišų ir šlakių jauniklius. Šiame renginyje ypač laukiami vaikai, kurie galės ne tik daugiau sužinoti apie šias žuvis, bet ir patys į Vilnelės upę paleisti paaugintus žuvyčių jauniklius.

  Skaityti >
 • Nuotraukose – ir jau išnykusios žuvys

  0 2014-05-09

  Šiandien Aplinkos ministerijoje atidaroma Lietuvos gamtos fondo fotografijų paroda „Atgal į ateitį“. Ja siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į žuvų išteklių tausojimo svarbą. Pasaulinės maisto ir žemės ūkio organizacijos duomenimis, 52 proc. žuvų išteklių Žemėje yra visiškai išeikvoti, o dar 28 proc. pereikvoti arba labai sumažėję. Vienintelis būdas juos išsaugoti – sumažinti ar net laikinai sustabdyti kai kurių rūšių žuvų žvejybą.

  Skaityti >
 • Dubysos senvagėse slepiasi vijūnai

  0 2014-02-20

  Dubysos aukštupyje, tarp Jusaičių (Šiaulių r.) ir Deivių (Kelmės r.) išlikusios vertingos Dubysos senvagės. Jos patenka į Kurtuvėnų regioninio parko ekologinės apsaugos zoną ir net dvi buveinių apsaugai svarbias teritorijas (BAST) – Vijurkų pievas ir Dubysos upės slėnį ties Bazilionais. Rengiant šių teritorijų gamtotvarkos planus, 2007 – 2013 metais buvo atlikti ir Dubysos senvagių biologinės įvairovės tyrimai. Jų metu aptikta saugomų gyvūnų ir augalų rūši...

  Skaityti >
 • Aplinkos ministras: siūlymai iki 25 kartų mažinti žalos dydžius žuvų ištekliams – didelis žingsnis atgal

  0 2014-02-12

  Ryžtingi Aplinkos ministerijos žingsniai siekiant sutramdyti išsikerojusį nelegalų žvejybos verslą sulaukė rimto pasipriešinimo. Bene didžiausią poveikį kovojant su nelegalia žvejyba turėjo iki 10 kartų padidinti įkainiai už padarytą žalą žuvų ištekliams. Todėl Aplinkos ministerijai nesuprantami Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) siūlymai iki 25 kartų sumažinti žalos dydžius.

  Skaityti >
 • Leiskime atsikvėpti pereikvotoms žuvų rūšims

  0 2014-01-03

  Ir ant šventinio, ir ant kasdieninio stalo turėtų būti tik tų rūšių žuvys, kurioms negresia išnykimas. Siūlome Jums vengti ungurių, tuno, doradų, pangasijų, tilapijų, ryklių, jūros velnių ir tropinių krevečių.

  Skaityti >
 • V. Mazuronis kreipėsi į Prezidentę dėl Žuvininkystės įstatymo vetavimo

  0 2013-12-23

  Gruodžio 23 d. Lietuvos Seimas priėmė ir pateikė Respublikos Prezidentei pasirašyti Žuvininkystės įstatymo pataisas ir papildymus, kurie, Aplinkos ministerijos nuomone, pakenks Lietuvos aplinkosauginei, ekonominei ir socialinei politikai. Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis iš karto kreipėsi į Prezidentę Dalią Grybauskaitę prašydamas vetuoti minėtą įstatymą.

  Skaityti >
 • Interviu: Tausesnė žvejyba – daugiau darbo vietų ir pajamų žvejams

  0 2013-12-09

  Europarlamentarai šią savaitę balsuoja dėl tausesnės ES žuvininkystės politikos, kuria siekiama sustabdyti peržvejojimą ir palaipsniui drausti išmesti sugautą laimikį į jūrą. Apie tai, kaip šios priemonės paveiks žvejybos sektorių, paklausėme EP nuomonę šiuo klausimu parengusios Ulrike Rodust (Socialistai ir demokratai, Vokietija).

  Skaityti >
[1-15] >>