• Baliniai vėžliai deda kiaušinius

  0 2014-05-27

  Nuo gegužės 23 d. balinių vėžlių patelės keliauja dėti kiaušinių. Nukeliauja jos net iki kelių kilometrų. Vėžlienės puikiai suranda vietas, kurias yra pasirinkusios kiaušiniams dėti. Metelių regioninio parko direkcijos darbininkai, Seirijų gimnazijos moksleiviai ir mokytojos sutvarkė kiaušinių dėtavietes: nušienavo šlaitus, nuėmė velėną, kuri trukdė vėžlio patelėms dėti kiaušinius.

  Skaityti >
 • Aplinkosaugininkai pataria: padėdami gandriukams, nenusiženkime gamtai

  0 2014-05-27

  Ne visiems gandriukams lemta užaugti – vienus, silpnesnius, iš lizdo išstumia tėvai, kiti iškrenta patys.

  Skaityti >
 • Kviečiame į akciją – lašišų ir šlakių jauniklius paleidžiame į Vilnelę

  0 2014-05-26

  Dėmesio! Š. m. gegužės 27 dieną 12 val. kviečiame vilniečius, žvejus ir ne tik, į Bernardinų sodą, kur į Vilnelės upę Žuvininkystės tarnybos prie LR Žemės ūkio ministerijos specialistai išleis lašišų ir šlakių jauniklius. Šiame renginyje ypač laukiami vaikai, kurie galės ne tik daugiau sužinoti apie šias žuvis, bet ir patys į Vilnelės upę paleisti paaugintus žuvyčių jauniklius.

  Skaityti >
 • Gegužės 23-oji – Pasaulinė vėžlių diena

  0 2014-05-23

  Šiomis dienomis vėžlienės pradeda keliones ieškodamos vietų kiaušinių dėjimui. Jų galima pamatyti gana toli nuo vandens telkinėlių. Būkime supratingi, nedrumskime jų gyvenimo ritmo.

  Skaityti >
 • Kaip auga vilkiukai

  0 2014-05-20

  Pavasaris miške yra mažylių metas ir vilkai šiuo metu taip pat užsiėmę tėvystės džiaugsmais ir vargais. Paprastai vilkiukus vilkė atsiveda balandžio pabaigoje – gegužės pradžioje, tad dabar, gegužei įpusėjus, vilkiukai yra neseniai praregėję ir turbūt jau gali didžiuotis savo pirmaisiais dantukais, galbūt drąsiausieji jau bando kišti nosytes iš irštvos. Pažvelkime, kaip vilkė ruošėsi jų atėjimui į šį pasaulį, ir kokie svarbūs įvykiai laukia jų netolim...

  Skaityti >
 • Pažintinis žygis su nakvyne miške

  0 2014-05-19

  Gegužės 24–25 d. Kauno marių regioninio parko direkcija siūlo aktyviai praleisti laiką gamtoje – Būdos-Pravieniškių miškuose. Įkvėpsime gryno oro, susipažinsime su čia saugomu gamtos ir kultūros paveldu, klausysimės naktinio miško gyvenimo balsų, skaičiuosime gerves, pelėdas ir kt.

  Skaityti >
 • Gervės perėti kraustosi į ežerą

  0 2014-05-19

  Žuvinto rezervate, kuris glaudžia didžiausią Lietuvoje perinčių gervių populiaciją, nebestebina ir ežero viduryje perinčios gervės. Šį pavasarį rasta net dešimt tokių lizdų. Taigi, daugiau nei aštuntadalis visų Žuvinto rezervato gervių susigundė netradicinėmis perimvietėmis.

  Skaityti >
 • Juodieji gandrai gyvena naujuose namuose

  0 2014-05-19

  Aplinkos ministerija, vykdydama projektą „Retų rūšių apsaugos ir invazinių rūšių gausos reguliavimo priemonių įgyvendinimas“, finansuojamą iš ES 2007–2013 m. programos lėšų, juodųjų gandrų apsaugai įgyvendino priemones, galinčias pagerinti populiacijos būklę ir užtikrinti esamų perimviečių apsaugą.

  Skaityti >
 • Pasėlius purškia nepaisydami reikalavimų

  0 2014-05-15

  Raseinių rajono ūkininko Mykolo Hoferto bitės ne kartą yra nukentėjusios nuo chemikalų, kuriuos neatsakingai savo pasėliuose purškia žemdirbiai. Nieko gero nežadėjo ir šiomis dienomis jo išvystas vaizdelis: važiuodamas pirkti žemės ūkio technikos detalių, jis Gylių kaimo rapsų lauke pamatė modernų purkštuvą, purškiantį žydinčius augalus.

  Skaityti >
 • Aplinkos ministerija įspėja: gaudyti balinius vėžlius – griežtai draudžiama

  0 2014-05-14

  Informacijos priemonėse pasirodė privačių asmenų ir kaimo bendruomenių inicijuoti kreipimaisi į Lietuvos piliečius, skatinantys ne tik stebėti balinius vėžlius, bet ir juos gaudyti, laikyti, kol atvažiuos šių skelbimų teikėjai ir juos paims ar nufotografuos. Gamtosaugininkai ir Lietuvos mokslininkai pasipiktinę tokiais skelbimais.

  Skaityti >
 • Gamtosaugininkai primena: nelieskime gyvūnų jauniklių!

  0 2014-05-13

  Gegužė – paukščių perėjimo, žvėrių jauniklių vedimo metas. Kad jiems būtų lengviau auginti jauniklius, miškininkai nutraukė miško kirtimus ir kitus ūkinius darbus. Tačiau kiekvieną pavasarį pasitaiko nemažai atvejų, kai žmonės, aptikę paukščių ar žvėrių jauniklių, tarsi ir iš geros valios nutaria jais pasirūpinti ir parsineša juos namo. Iš tiesų, pasak specialistų, taip nusižengiama gamtai. Imti gyvūnus iš gamtos ir nešti į namus draudžiama.

  Skaityti >
 • Nuotraukose – ir jau išnykusios žuvys

  0 2014-05-09

  Šiandien Aplinkos ministerijoje atidaroma Lietuvos gamtos fondo fotografijų paroda „Atgal į ateitį“. Ja siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į žuvų išteklių tausojimo svarbą. Pasaulinės maisto ir žemės ūkio organizacijos duomenimis, 52 proc. žuvų išteklių Žemėje yra visiškai išeikvoti, o dar 28 proc. pereikvoti arba labai sumažėję. Vienintelis būdas juos išsaugoti – sumažinti ar net laikinai sustabdyti kai kurių rūšių žuvų žvejybą.

  Skaityti >
 • Dūkštų ąžuolynas - auksavabalių namai

  0 2014-05-09

  Gegužės 17 dieną Neries regioninio parko direkcija kviečia į Dūkštų ąžuolyną susipažinti su auksavabaliais, sužinoti apie jiems kylančias grėsmes bei pastangas juos išsaugoti.

  Skaityti >
 • Pėdsekystės kursai 2014 (Kaunas)

  0 2014-04-30

  Išgirsk, pamatyk, pajausk pavasarį, kuris bunda ir vis naujom spalvom praturtina mus supantį pasaulį. Kartais sunku pakelti galvą į dangų, pasveikint medį, kylančią saulę, praskrendantį paukštį, nakty suspindusias žvaigždes. Bet tai būtina, kad spėtum, žmogau, suprasti, kad gyvenime esi ne vienas. Tokiais žodžiais norėtume neabejingus gamtos pažinimui pakviesti į gražia tradicija tampančius pėdsekystės kursus.

  Skaityti >
 • Žąsų šeimynose auga nauja karta

  0 2014-04-25

  Pilkosioms žąsims dabar pagausėjo rūpesčių. Per vasariškai šiltas Velykas jos į pievas išsivedė šiųmetinius, šviežiai išsiritusius pilkai gelsvus žąsiukus. Šios žąsys yra bene ankstyviausiai perintys mūsų paukščiai.

  Skaityti >
<< 1-15 ... 61-75 76-90 91-105 [106-120] 121-135 136-150 151-165 ...  211-216 >>