• Vietoj baimės – šikšnosparnių globa

  0 2014-06-30

  Birželio pabaigoje vis dažniau galima pamatyti šikšnosparnių – nardančių kiemuose prie namų stogų, medžiojančių vabzdžius virš pievų ir vandens telkinių. Žmonės palyginti menkai pažįsta šiuos gyvūnus, todėl apie juos prikurta įvairiausių mitų, kai kas jų net bijo.

  Skaityti >
 • Nuo pražūties išgelbėti vėžliukai grįš į gimtąsias vietas

  0 2014-06-26

  Per trejus metus iš netinkamose vietose surinktų balinių vėžlių kiaušinių Lietuvos zoologijos sode išperinta beveik pusantro šimto vėžliukų. Ūgtelėję ir sustiprėję vėžliukai jau gebės apsiginti nuo tykančių pavojų, todėl liepos pradžioje bus paleisti atgal į gimtąsias vietas Dzūkijoje. 90 į gimtąsias vietas grįžusių vėžliukų ženkliai prisidės prie balinių vėžlių populiacijos išsaugojimo – šiandien Lietuvoje iš viso gyvena vos 300–400 šių rop...

  Skaityti >
 • Priekuliškio sielvartas: žuvo 6 bičių šeimos

  1 2014-06-25

  Į „Bangos“ laik­raščio redakciją kreipėsi Klaipėdos krašto bitininkų bendruomenės „Midutis“ pirmininkas Arūnas Neverdauskas, kuris papasakojo, jog šios savaitės pradžioje kai kurių priekuliškių sodybose žuvo bitės. Spėjama, kad nelaimė ištiko dėl geležinkeliečių įmonės darbininkų neatsakingai naudotų chemikalų nuo piktžolių.

  Skaityti >
 • Laurynas Okockis: Vasaros metas gamtoje – savarankiško gyvenimo pradžios laikotarpis!

  0 2014-06-25

  Pastarąjį mėnesį į Lietuvos žaliųjų partiją iš visos Lietuvos pasipylė lavina gyventojų skambučių, kurie praneša, kad rado laukinių paukščių ir žvėrelių jauniklių. Žmonės teiraujasi: ką tokiu atveju daryti, kuo tuos jauniklius maitinti, kaip juos tinkamai prižiūrėti?

  Skaityti >
 • Antys peri ir vasarą

  0 2014-06-19

  Pagal gamtines sąlygas pavasarį buvo prognozuota, kad šiemet paukščiai perės anksčiau ir kad kai kurie iš jų galbūt išves ne vieną, o dvi vadas. Tačiau prognozės nepasitvirtino. Volungės, lakštingalos, raudongalvės sniegenos, kukučiai, iš žiemaviečių sugrįžę tik gegužę, jau išvedė jauniklius ir antrą kartą nebeperės, o rugpjūtį visi šie paukščiai išskris iš Lietuvos.

  Skaityti >
 • Kuršių nerijoje netrukus bus įrengti paukščių stebėjimo bokšteliai

  0 2014-06-18

  Paukščių stebėjimas yra viena iš laisvalaikio praleidimo gamtoje formų. Labiausiai toks poilsis paplitęs Vakarų šalyse. Lietuvoje paukščius paprastai stebi mokslininkai, specialistai, tačiau ir mėgėjų ratas pamažu didėja. Mėgautis šiuo užsiėmimu Kuršių nerijoje labai patogu, nes šiame prie jūros ir marių įsikūrusiame nacionaliniame parke peri įvairūs paukščiai.

  Skaityti >
 • Lietuvoje ženkliai padidėjo globaliai nykstančių meldinių nendrinukių populiacija

  0 2014-06-17

  Naujausių apskaitų duomenimis, Lietuvoje šiemet užfiksuoti net 76 giedantys meldinių nendrinukių patinėliai. Tai yra net 52 % daugiau nei praėjusiais metais.

  Skaityti >
 • Karšuvos girios pažiba – kurtinys Krunka

  0 2014-06-13

  Veislyne išsiritęs kurtiniukas niekuo nesiskyrė nuo savo laisvėje išsiritusių gentainių. Artėjant mėnesio amžiui ėmė krypti kojelės pėda. Svoris augo, paukštis brendo, o kojos pėda jis nustojo remtis. Kolegos iš Lenkijos, kurių buvo paprašyta patarti kaip padėti ligoniukui, patarė užmigdyti. Direkcijos specialistai rankų nenuleido ir ėmė bandyti gydyti patys.

  Skaityti >
 • Visoje Meksikoje uždrausta į cirko vaidinimus įtraukti gyvūnus

  0 2014-06-10

  Meksikos sostinės Mechiko miesto taryba birželio 9 dieną priėmė draudimą naudoti gyvūnus cirko vaidinimuose. Tokiu būdu Mechikas tapo paskutinis miestas Meksikoje, kuriame įvestas tokio pobūdžio draudimas. Už šio draudimo nepaisymą gresia bauda nuo 45 iki 60 tūkstančių dolerių.

  Skaityti >
 • Apie soduose laikomas bites turi pranešti įspėjamieji ženklai

  0 2014-06-09

  Lietuviai nuo seno myli bites ir nori jas auginti net sodo bendrijose, tačiau ne vienas nuogąstauja, ar jis turi teisę čia laikyti bites. Žemės ūkio ministerija atkreipia dėmesį, kad niekas nedraudžia sodininkams laikyti bičių ir mėgautis jų suneštu medumi, tačiau numatoma ir nemažai apribojimų, kad augintinės nekeltų pavojaus aplinkiniams.

  Skaityti >
 • Latvijoje – peticija prieš vilkiukų žudymą

  0 2014-06-06

  Latvijos vilkų užtarėjai ėmėsi iniciatyvos ir parengė peticiją (https://www.change.org/petitions/to-the-parliament-of-latvia-stop-killing-wolf-pups-and-shorten-wolf-hunting-season-in-latvia), kuria reikalauja liautis medžioti vilkų jauniklius ir sutrumpinti vilkų medžioklės sezoną. Peticijos iniciatoriai kviečia po ja pasirašyti ne tik latvius, bet ir kaimyninių bei tolesnių šalių gyventojus, kuriems ne prie širdies gyvūnų jauniklių ir vaikingų patelių medžioklė.

  Skaityti >
 • Griciukų balsų Žuvinto apylinkėse jau nebesigirdi

  0 2014-06-05

  Žuvinto biosferos rezervate šįmet nustojo perėti paprastieji griciukai. Apgailėtina, tačiau šio reto paukščio, įtraukto į pasaulyje potencialiai globaliai nykstančių rūšių sąrašą, likimą greičiausiai nulėmė pasikeitusios ūkininkavimo sąlygos perėjimo buveinėse.

  Skaityti >
 • Beveik pusė suvalgomų žuvų užauginama ūkiuose

  0 2014-05-30

  Žmonija jau dabar suvalgo daugiau užaugintos žuvies nei jautienos – ir tai tik pradžia. Manoma, kad dėl augančio gyventojų skaičiaus, didėjančių pajamų ir fakto, jog valgyti jūrų gėrybes sveika širdžiai, šios produkcijos poreikis per artimiausius 20 metų išaugs bent 35 proc.
  Pasaulinis natūralioje aplinkoje pagaunamų žuvų kiekis nedidėja, todėl beveik visą šią paklausą turės patenkinti ūkiuose išaugintos jūrų gėrybės.

  Skaityti >
 • Lenkijoje patvirtintas trečias afrikinio kiaulių maro atvejis

  0 2014-05-30

  Šiandien, gegužės 30 d., Lenkijos atsakingos institucijos oficialiai pranešė apie jų šalyje patvirtintą trečiąjį afrikinio kiaulių maro atvejį.

  Skaityti >
 • Lietuvos žaliųjų partija smerkia Šermukšnių gatvėje su inkilais išpjautus medžius

  0 2014-05-27

  Lietuvos žaliųjų partija pasmerkė savivaldybės leidimą antradienį iš pat ankstaus ryto brutaliai išpjauti visą Šermukšnių gatvėje buvusią liepų alėją.
  Pasak Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko, Seimo nario Lino Balsio, nei savivaldybė, nei Vilniaus aplinkos apsaugos agentūra, atsakydamos į prašymą paaiškinti medžių pjovimo motyvus, ne tik nepateikė jokių atsakingų institucijų išrašų, jog medžiai yra prastos būklės, bet ir neatsiklausė aplinkinių gy...

  Skaityti >
<< 1-15 ... 46-60 61-75 76-90 [91-105] 106-120 121-135 136-150 ...  211-216 >>