• Šiemet baltieji gandrai anksčiau pakilo skrydžiui į žiemavietes

  0 2014-08-18

  Įprastai baltieji gandrai mūsų šalį palieka paskutinę rugpjūčio savaitę, tuomet tolimą kelią link žiemaviečių pradeda didžioji dauguma mūsų krašte perėjusių paukščių, o pasilieka tik vėlyvos poros, kurios dar rūpinasi į lizdus sugrįžtančiais jaunikliais, arba nuo būrių atsiskyrę pavieniai individai bei atskiros šeimos (matyt, irgi vėlyvų vadų). Tuo tarpu didžiuliai baltųjų gandrų būriai per vieną ar kelias dienas, sklęsdami šiltų orų termikuose, p...

  Skaityti >
 • Šikšnosparnių naktis Verkių parke

  0 2014-08-13

  Rugpjūčio mėnesį visoje Europoje minima Šikšnosparnių naktis, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į šikšnosparniams kylančias grėsmes bei jų išsaugojimo svarbą.

  Skaityti >
 • Šikšnosparnių naktis Dūkštų ąžuolyne

  0 2014-07-29

  Rugpjūčio 1 d. kviečiame į Šikšnosparnių naktį Dūkštų ąžuolyne, kur galėsite susipažinti su slėpiningu šikšnosparnių gyvenimo būdu. Iš savo slėptuvių išlįsdami tik po vidurnakčio, šikšnosparniai pelnė mistiškų sutvėrimų reputaciją, o jų gyvenimo būdas apipintas galybe bauginančių mitų. Ateikite ir įsitikinkite: šikšnosparniai – ne į plaukus besiveliantys kraugeriai, o mieli pūkuoti gyvūnėliai, kurių kaimynystė mums labai naudinga.

  Skaityti >
 • Henrikas Gudavičius. Laiškai iš kaimo. Šienapjūtė: vis dar godojamas Zautros dalgis

  0 2014-07-28

  Gegužės 19-oji
  Juodauogio šeivamedžio krūme gieda upinis žiogelis. Keista jo giesmė: melodijos nėra, tiktai monotoniškas zirzimas, primenantis senovinės siuvimo mašinos „Zinger“ dūzgimą. Tokį garsą prisimenu iš vaikystės, nes ciocė Bronė buvo profesionali siuvėja, baigusi siuvimo kursus Šiauliuose. Ir žiemą, ir vasarą ji mindavo gremėzdiškos siuvimo mašinos pedalą, o greitas adatos ciksėjimas į drobinį audinį tada man atrodė panašus į žiogo čirpimą.

  Skaityti >
 • Fotografas Vilius Paškevičius: „Gera laisvėje gyvenančio vilko nuotrauka – didelė svajonė“

  0 2014-07-28

  Šiemetiniame nacionaliniame gamtos fotografijos konkurse „Gintarinis žaltys“ specialioje GAA „Baltijos vilkas“ įsteigtoje nominacijoje kaip gražiausia Lietuvos laukinio plėšriojo žinduolio nuotrauka buvo išrinktas fotografo Viliaus Paškevičiaus darbas „Manguto rūpesčiai“.
  Siūlome interviu su laimėjusios nuotraukos autoriumi, kuriame jis dalijasi mintimis, kuo ypatinga gamtos fotografija, apie gamtos fotografo misiją, kas fotografuojant yra sunkiausia ir kt.

  Skaityti >
 • Kauno ąžuolyne ieškoma niūriaspalvių auksavabalių namų

  0 2014-07-28

  Kauno ąžuolyne gyvena viena didžiausių niūriaspalvio auksavabalio (Osmoderma eremita) populiacijų. Siekiant tinkamai prižiūrėti ąžuolus, kuriuose gyvena ar netolimoje ateityje galėtų įsikurti niūriaspalviai auksavabaliai, būtina juos tinkamai prižiūrėti. Siekiant išsaugoti šių retų vabalų buveines, Lietuvos gamtos fondas, Kauno miesto savivaldybės užsakymu, inventorizuoja ąžuolus, kuriuose gyvena ar netolimoje ateityje galėtų apsigyventi niūriaspalviai auksavaba...

  Skaityti >
 • Bandymas sunaikinti Paukščiams svarbią teritoriją – Paluknio pievas – nepavyko

  0 2014-07-25

  Lietuvos Vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija 2014 m. liepos 17 d. nutartimi iš dalies tenkino Lietuvos ornitologų draugijos (LOD), Trakų r. žemės ūkio bendrovės „Merkys“ ir Paluknio bendruomenės „Dienmedis“ apeliacinius skundus. Ji panaikino LR Aplinkos ministerijos Vilniaus RAAD 2013 m. gegužės 31 d. galutinę atrankos išvadą dėl Naujienų durpių telkinio dalies naudojimo ir įpareigojo Vilniaus RAAD iš naujo peržiūrėti savo sprendimus dėl durpi...

  Skaityti >
 • Javapjūtė – pavojingas metas gyvūnams

  0 2014-07-25

  Lietuvoje – brandi vasara. Prasideda javapjūtė, jau kertami ankstyvųjų veislių kvietrugiai, rugiai, žieminiai rapsai. Ateina metas, kai žemės ūkio kraštovaizdis keisis iš esmės.
  Tokie pokyčiai gali turėti įtakos kai kuriems gyvūnams – javapjūtės metu, kaip ir per šienapjūtę, žūsta nemažai paukščių jauniklių, kiškiai, stirnos ir jų jaunikliai.

  Skaityti >
 • Kuršių nerijoje jau ganosi pirmosios avys

  0 2014-07-16

  Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija vykdydama vidinės miškotvarkos projektą ir siekdama išsaugoti unikalų Kuršių nerijos kraštovaizdį nusprendė atlikti eksperimentą ir pasitelkti naminių gyvulių ganiavą. Į Kuršių neriją jau atvežtos pirmosios avys, kurios ganosi Bulvikio rage.

  Skaityti >
 • Į laisvę iškeliavo lūšys

  0 2014-07-12

  Į Žemaitijos miškus iškeliavo dar 3 lūšys. Šie žvėrys, gimę ir užauginti Telšių miškų urėdijos žvėrinčiuje, nuo rudens buvo laikomi specialiame adaptaciniame voljere, kur pasiruošė savarankiškam gyvenimui gamtoje.

  Skaityti >
 • Turėtų didėti balinių vėžlių populiacija

  0 2014-07-09

  Šią vasarą Metelių ir Veisiejų regioniniuose parkuose buvo išleista keliasdešimt balinių vėžlių jauniklių. Balinis vėžlys – itin retas gyvūnas, jų Lietuvoje priskaičiuojama apie 400 individų. Tad vėžliukų paleidimas, vykdytas pagal LIFE+ Gamta projektą, turėtų prisidėti prie šios saugomos rūšies atkūrimo Lietuvoje.

  Skaityti >
 • Naujausi meldinės nendrinukės apskaitos duomenys – globaliai nykstančių paukščių šiemet Lietuvoje padidėjo dvigubai

  0 2014-07-09

  Liepos 8 d. baigėsi antroji meldinių nendrinukių apskaita, patikslinusi pirmosios apskaitos duomenis, – suskaičiuoti net 106 giedintys patinėliai. Tai yra dvigubai daugiau nei praėjusiais metais.

  Skaityti >
 • Baigėsi vynuoginių sraigių rinkimo sezonas

  0 2014-07-04

  Nuo pirmadienio, liepos pirmosios, Lietuvoje nebegalima rinkti ir supirkti vynuoginių sraigių – baigėsi jų išteklių naudojimo sezonas.

  Skaityti >
 • Dėl žemės ūkio politikos ES neteko 300 milijonų agrarinio kraštovaizdžio paukščių

  1 2014-07-02

  Nuo 1980 metų Europos Sąjunga neteko 300 milijonų agrarinio kraštovaizdžio paukščių – kiek dar jų prarasime iki pasikeičiant Bendrajai žemės ūkio politikai?

  Skaityti >
 • Henrikas Gudavičius. Laiškai iš kaimo. Jau sirpsta juoda vilkauogės uoga

  0 2014-07-01

  Balandžio 23-ioji
  Saulei nusileidus atskrido strazdas giesmininkas, nutūpė į pačią kaštono viršūnę ir gieda. Man vienam gieda, nes po šventų Velykų visi išsiskirstė į savo darbus. Klausausi ir galvoju, kad štai šitas giesmininkas dabar neblogai papildo vadovėlines ornitologijos tiesas: miške giedantys strazdai praneša gentainiams apie savojo lizdo teritoriją, bet vakare iš miško jis gali atskristi į sodybą ir melodingai pašvilpauti, jeigu pamato ką nors sėdintį ...

  Skaityti >
<< 1-15 ... 31-45 46-60 61-75 [76-90] 91-105 106-120 121-135 ...  211-216 >>