• Seimas leido ritualinį ūkinių gyvūnų skerdimą

  0 2014-09-23

  Seimas plenariniame posėdyje skubos tvarka priėmė Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIP-1898(2), kuriomis nutarta leisti skersti ūkinius gyvūnus skerdykloje prieš tai jų neapsvaiginus. Už šias naujas nuostatas balsavo 57 Seimo nariai, prieš – 4, susilaikė 11 parlamentarų.

  Skaityti >
 • Dėl vilkų padarytos žalos – į savivaldybę

  0 2014-09-20

  Rudens pradžioje vilkai keliauja per Lietuvą ir vis dažniau apsilanko vietose, kur grobis pasiekiamas lengviausiai – ganyklose, prie namų. Po tokių vilkų apsilankymų ūkininkai skaičiuoja žalą ir neretai nežino, kur kreiptis dėl jos atlyginimo.

  Skaityti >
 • Šikšnosparnių naktis Kauno V-tame forte

  0 2014-09-17

  Kauno marių regioninio parko direkcija rugsėjo 19 dieną 20 valandą kviečia į Kauno tvirtovės V-tąjį fortą. Ką ten veiksime? Susipažinsime su dabartiniais forto „savininkais“ ir „nuomininkais“ – šikšnosparniais, naktinėsime po forto teritoriją, žiūrėsime filmus po atviru dangumi ir smagiai sutemausime. Galite drąsiai ateiti palaidais plaukais, nebijodami, jog koks šikšnosparnis įsivels į juos, nes organizatoriai pasiryžę išsklaidyti visus mitus apie šiuos ...

  Skaityti >
 • Patvirtintas Vilko apsaugos planas

  0 2014-09-17

  Rugsėjo 16 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2014 m. rugpjūčio 28 d. įsakymas Nr. D1-699 „Dėl Vilko (Canis lupus) apsaugos plano patvirtinimo“. Naujasis Planas pakeičia nuo 2012 galiojusį Vilko populiacijos reguliavimo planą.

  Skaityti >
 • Brigita Kymantaitė. Maistinių šunų fermos Lietuvoje – ne už kalnų?

  0 2014-09-11

  Kelių tam tikras įmones galimai atstovaujančių politikų inicijuota Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisa, kuria būtų leidžiama skersti gyvulius skerdyklose jų prieš tai neapsvaiginus, gavo Seimo Kaimo reikalų komiteto narių palaiminimą ir bus pateikta Seimo svarstymui. Rusijos krizė tapo puikia priedanga pasiekti, kad ši pataisa būtų priimta, žlugus pirmajam bandymui tai padaryti 2013 metų žiemą.

  Skaityti >
 • Seimo Kaimo reikalų komitetas pritarė gyvūnų skerdimui be apsvaiginimo

  0 2014-09-10

  Seimo Kaimo reikalų komitetas pritarė patobulintam Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo Nr. VIII-500 5 ir 17 straipsnių pakeitimo įstatymo projektui, kuriuo iniciatoriai siūlo leisti skersti maistui ūkinius gyvūnus, prieš tai jų neapsvaiginus, kai gyvūnai skerdžiami tam tikrais metodais, kokių reikalauja religinės apeigos ir skerdžiami skerdykloje.

  Skaityti >
 • Lietuvos miškų šernai nėra radioaktyvūs

  0 2014-09-06

  Pasirodžius žiniasklaidoje informacijai apie radioaktyviomis medžiagomis užterštą šernų skerdieną Vokietijoje, kurios pagrindinė priežastis - atitinkamų teritorijų užterštumas radionuklidais, Radiacinės saugos centras skuba nuraminti Lietuvos gyventojus, kad mūsų šalies teritorijoje sumedžiojamų laukinių gyvūnų mėsą radiacinės saugos požiūriu drąsiai galima naudoti maistui.

  Skaityti >
 • Po Vokietiją klaidžioja radioaktyvūs šernai

  0 2014-09-04

  Šerniena Vokietijoje laikoma delikatesu: šernienos saliamis, šerno koja. Vis dėlto naujausi šernų populiacijos tyrimai atskleidė, kad didelė dalis šernų populiacijos Vokietijoje yra tokie radioaktyvūs, kad valgyti jų mėsos nevalia. Saksonijoje atlikti tyrimai byloja, kad net 40 proc. šernų (daugiau kaip kas trečias vokiškas šernas) yra pernelyg radioaktyvus, kad jų mėsa būtų tinkama maisto gaminimui.

  Skaityti >
 • Į Žuvintą – stebėti gervių

  0 2014-09-02

  Žuvinto rezervato direkcija specialiai visą šią savaitę sudarys sąlygas norintiems pasigrožėti įsimintinu reginiu leisdama lankytojams stebėti paukščius iki 20 val. vakare.
  Kiekvieną vakarą Žuvinto ežere stebina šurmulys: keli šimtai gervių, dar daugiau pilkųjų žąsų, kormoranų, pulkai baltųjų garnių triukšmingai renkasi į nakvynę ežero saloje ir gretimuose augalijos sąžalynuose.

  Skaityti >
 • Kreipimasis į Seimo narius dėl religinio skerdimo

  0 2014-09-02

  Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija kreipiasi šiuo laišku į Lietuvos Respublikos Seimo narius dėl bandymo įteisinti gyvulių skerdimą jų neapsvaiginus ir norėdama priminti, kad artėja diena, kai jie turės nuspręsti: verslininkų „milijonai“ ar civilizuota valstybė.

  Skaityti >
 • Baltasis gandras – ar turime teisę abejoti nacionalinio paukščio reputacija?

  0 2014-08-29

  Išlydėjus gandrus tolimam skrydžiui į žiemavietes nejučiom prisimeni praėjusios vasaros aktualijas. Ir, aišku, pirmiausiai susijusias su baltaisiais gandrais. Kaip ir kasmet Lietuvos ornitologų draugijoje (LOD) netilo skambučiai dėl iš lizdų iškritusių ar išmestų jauniklių, taip pat dėl įvairių problemų, susijusių su lizdais ant elektros perdavimo linijų atramų. Deja, šiais metais, kaip niekad, daug kritikos gandrų atžvilgiu išsakyta dėl jų mitybos ypatumų, nev...

  Skaityti >
 • Apie šernų šėrimą ir kitas maro plitimo grėsmės aktualijas

  0 2014-08-29

  Šiuo metu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius konsultuojasi su Aplinkos ministerijos specialistais bei medžiotojais ir planuoja naujas šernų populiacijos valdymo priemones, kuriomis būtų mažinama afrikinio kiaulių maro plitimo grėsmė. Kad virusas negalėtų sparčiai plisti Lietuvoje norima mažinti šernų populiacijos tankį, tačiau susiduriama su medžiotojų pasipriešinimu, o kaip tik medžioklė laikoma svarbiausiu šernų skaičiaus mažini...

  Skaityti >
 • Henrikas Gudavičius. Laiškai iš kaimo. Varlė – ne kiaulė, į vasaros dangų pažiūrėti gali

  0 2014-08-25

  Liepos 18-oji
  Ilgai geltonuoja iškilmingosios didžiažiedės tūbės. Žydi ir smulkiažiedės, ir juodosios tūbės. Bet bites ir kamanes dabar labiausiai vilioja ne tūbės, o medingi sukatžolių ir saulėgrąžų žiedynai. Net vėlų vakarą, saulei nusileidus, dūzgia darže medunešiai vabzdžiai, ir pritaria jiems dideli žalieji žiogai.

  Skaityti >
 • Dzūkijos nacionalinis parkas kviečia į renginį „Vilkas“

  0 2014-08-25

  Vilkas – apdainuotas, aprašytas, apipintas būtomis ir nebūtomis legendomis Lietuvos girių karalius. Mums rūpi vilką išsaugoti. Todėl kviečiame į renginį, skirtą šiam kilniam gyvūnui.

  Skaityti >
 • Kaip iš namų „išprašyti" šikšnosparnį

  0 2014-08-18

  Vasarai persiritus į antrą pusę - nuo liepos pabaigos iki pat rudens, šikšnosparniai būna dažni svečiai gyvenamosiose patalpose. Namų šeimininkams tai sukelia įvairias, dažniausiai ne itin džiugias emocijas.

  Skaityti >
<< 1-15 ... 16-30 31-45 46-60 [61-75] 76-90 91-105 106-120 ...  211-216 >>