• Albanijoje dvejiems metams sustabdyta medžioklė

  0 2014-02-25

  Daugelis Europos paukščių ir gyvūnų bus saugūs ir ramūs dėka to, kad Albanijos vyriausybė dvejiems metams sustabdė medžioklę. Balkanų šalis, kuria driekiasi pagrindiniai migracijos keliai, apima šlapžemes ir kitas vertingas buveines, kuriose stabteli pasistiprinti kelionei milijonai paukščių.

  Skaityti >
 • Pelėdos padeda auginti ąžuolus

  0 2014-02-21

  Ukmergės miškų urėdija pakvietė gamtos ir miškų tematika rašančius žurnalistus pasiklausyti prasidėjusio pelėdų ūbavimo.
  „Iš pelėdų ūbavimo galima spręsti, kiek jų mūsų miškuose peri“, - sako Želvos girininkijos girininko pavaduotojas Kęstutis Jarmalavičius.

  Skaityti >
 • Stebėta pirmoji šiais metais gervė

  0 2014-02-17

  Vasario 13 dieną, popiet Viešvilės valstybiniame gamtiniame rezervate pastebėta pirmoji šiais metais pilkoji gervė. Toks gervės pasirodymas yra rekordiškai ankstyvas.

  Skaityti >
 • Gamtininkai kartu su vietos gyventojais sieks saugomos teritorijos steigimo Paluknio pievose

  0 2014-02-14

  Š.m. sausio 31 d. Lietuvos ornitologų draugija (LOD), kartu su Aplinkos ministerija ir Paluknio bendruomene „Dienmedis“ Paluknyje, Trakų r. organizavo susitikimą su vietos gyventojais ir žemės savininkais dėl saugomos teritorijos steigimo užliejamose pievose ties Madžiūnų kaimu, Trakų r., Paluknio sen. (dar vadinamomis „Paluknio pievomis“). Tokiu būdu siekiama išsaugoti unikalias Merkio upės užliejamas pievas, kurios ornitologams svarbios dėl jose perinčių globalia...

  Skaityti >
 • Kovas – 2014 metų paukštis

  0 2014-02-05

  Lietuvos ornitologų draugija (LOD), tęsdama ilgametes tradicijas, 2014 metais ir vėl paskelbė „metų paukštį“, kuriuo pasirinko kovą (Corvus frugilegus). Kaip ir daugelyje kitų šalių, „Metų paukščio“ skelbiamos akcijos pagrindiniai tikslai – atkreipti visuomenės ir aplinkosaugos institucijų dėmesį į sparnuočių rūšis, kurioms tuo metu reikalingas žmonių išskirtinis dėmesys ar specialios apsaugos priemonės, o taip pat išsiaiškinti tikrąją rūšies populi...

  Skaityti >
 • Kadruose iš palapinės – plėšrūnų puotos ir gamtos stebuklai

  0 2014-01-27

  Žmogus, filmavimų įkarštyje po keliolika valandų per parą praleidžiantis medyje siūbuojančioje palapinėje, gamtos slėpinius įminti bandantis ramiai ir kantriai – užfiksuoti tai kino juostoje prireikia kelerių metų – apie buitinius nepatogumus tarsteli: toks darbas. Labiausiai stebisi ir džiaugiasi, kai gamta nepaklūsta mokslinėms teorijoms ir pateikia staigmenų. 30-ties Mindaugas Survila – iš Utenos rajono, Antalgės kilęs gamtininkas, režisierius, – pristato sav...

  Skaityti >
 • Lietuvos ornitologų draugija kviečia jungtis prie akcijos „Kormoranas – gražus mūsų krašto paukštis“

  0 2014-01-13

  Paskutiniais metais žiniasklaidos priemonėse vyravo vienašališka ir neobjektyvi informacija apie didįjį kormoraną (Phalacrocorax carbo) bei apie jo tariamai daromą žalą šalies mastu. Neigiamos nuomonės apie šią rūšį formavimui padėjo ir šalia Juodkrantės įsikūrusi bei visiems Kuršių nerijos lankytojams gerai matoma kolonija. Dėl džiūstančių pušų visuomenei didieji kormoranai buvo pateikiami kaip Lietuvos miškų naikintojai. Nors jie kalti tik tuo, kad perėjim...

  Skaityti >
 • LOD ruošiasi ginti didžiuosius kormoranus nuo aplinkosaugininkų persekiojimo

  2 2014-01-06

  Paradoksalu, tačiau būtent Aplinkos ministerija, kuri turėtų rūpintis gamtos vertybių ir biologinės įvairovės apsauga, paskelbė „karą“ didžiajam kormoranui (Phalacrocorax carbo) – kitaip nepavadinsi nesuprantamų ambicijų šių paukščių perinčią populiaciją sumažinti net tris kartus.

  Skaityti >
 • Kviečia stebėti ir suskaičiuoti kovus

  0 2014-01-06

  Žurnalo „PAUKŠČIAI“ redakcinė kolegija skelbia žiemos paukščio akciją!
  Žiemos paukščio akcijos tikslas – paakinti kuo daugiau paukščių stebėtojų ir tiesiog gamtos mylėtojų įsitraukti į aktyvią ornitologinę veiklą gražiausiu, bet paukščiams sunkiausiu metų laiku, t.y. žiemą ir surinkti duomenis apie vieną migruojančių paukščių rūšių.

  Skaityti >
 • 2014-ieji! Kuo jie svarbūs vienam rečiausių Lietuvos paukščių – meldinei nendrinukei?

  0 2013-12-27

  Atkurti dideli perimviečių plotai laukia sugrįžtančios meldinės nendrinukės
  2013 metais intensyviai vykdyti meldinės nendrinukės buveinių atkūrimo darbai jau kitąmet suteiks kur kas palankesnes sąlygas šiam retam paukščiui perėti.

  Skaityti >
 • Astronominė žiema prasideda rudeniškai

  0 2013-12-23

  Nurudusių nendrynų juostos apsuptas Žuvinto ežeras šiomis dienomis vėl primena rudenį. Dešimt dienų ledas buvo padengęs ežerą, tačiau vos užsitraukė paskutinės properšos - atlydys sutirpdė šalčio darbą. Nesulaukus Kalėdų, nei sniego, nei ledo neliko. Seklus ežeras žiemą užšąla labai greitai: užteko vos trejeto ramių parų su vyraujančiomis neigiamomis, tegul ir švelniai žiemiškomis temperatūromis ir ežeras pasidavė. Dabar stebėjome atvirkštinį proces...

  Skaityti >
 • Henrikas Gudavičius. Laiškai iš kaimo. Ar slegia mus... tamsios alėjos

  0 2013-12-20

  Lapkričio 13-oji
  Priešžiemio dar nėra.Tęsiasi nešaltas ruduo, ir vis dar žydi vešlūs vilnotieji vėdrynai, smulkūs robertiniai snapučiai, baltos daugiametės saulutės ir kantruolės vienagraižės kudlės. Ir net geltonžiedės ešolcijos. Darže ant komposto krūvos pražydo nedaug paaugusios pupos.

  Skaityti >
 • Aldo Leopold. Smėlio grafystės

  0 2013-12-14

  Amerikiečių ekologo, miškininko ir gamtosaugininko Aldo Leopoldo (1887-1948) darbai apie žemės turtus, apie žemę kaip nedalomą visumą, apie žmogaus vietą trapioje gamtinių ryšių sistemoje, padarė reikšmingą įtaką šiuolaikinei gamtosaugos sampratai. Skaitytojams siūlome ištrauką iš A. Leopoldo knygos „Smėlio grafystės kalendorius“ (1949).

  Skaityti >
 • Naujas „Žurnalo apie gamtą“ numeris 2013-4 (58)

  0 2013-12-12

  Tarsi perkūnas iš giedro dangaus daugeliui gamtos mylėtojų buvo valdininkų sprendimas iki 2015 m. išgaudyti iš mūsų miškų laisvus stumbrus ir vėl suvaryti juos aptvarus. Šį sprendimą lydėjo ir šūsnis vienašališkų valdžios vyrų, seimūnų, ūkininkų argumentų, pateisinančių šį žingsnį. Valdininkai remiasi ne tik žemdirbių skundais ar priekaištais, bet ir mokslininkų tyrimų išvadomis bei rekomendacijomis, nors jokie tyrimai, netgi rimtesni stebėjimai, bent ...

  Skaityti >
 • Vandens paukščiai ne visada laukia globos

  0 2013-12-09

  Kasmet, užšąlant vandens telkiniams, Aplinkos ministerija sulaukia daug pranešimų apie neišskridusius paukščius. Nors paukščių perskridimai į kitus vandens telkinius stojus žiemai nėra sunkūs ir sudėtingi, tačiau žmonės sunerimę jų likimu skatina kuo skubiau gelbėti paukščius.

  Toks žmonių rūpestis yra labai svarbus – gyvūnų globėjai gali vykti į nurodytas vietas ir padėti tiems, kam pagalba tikrai reikalinga. Tačiau ar visada paukščiai laukia pagalbos?

  Skaityti >
<< 1-15 ... 16-30 31-45 46-60 [61-75] >>