• Pirmieji grybai primena, kad miškui reikia ramybės

  0 2014-04-15

  Pranešama, kad Pietų Lietuvoje dygsta bobausiai. Tą patvirtina pakelėse parduodami šie grybai. Šiaurės Lietuvoje jau metas dygti pavasariniams baltikams, čia labiau žinomiems avižėlių vardu.

  Skaityti >
 • Į Aukštaitiją atskrido pelikanas

  0 2014-04-08

  Kaip informavo Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos Gamtos skyriaus specialistai, Linkmenų miestelio tvenkinyje balandžio pradžioje pastebėtas rožinis pelikanas (Pelecanus onocrotalus). Šis Pietų Europos paukštis nustebino gamtosaugininkus, nes rožinio pelikano perėjimo vietos yra Volgos, Dunojaus upių deltose, Kaspijos, Azovo jūrų pakrantėse.

  Skaityti >
 • Kovams reikalinga pagalba

  0 2014-03-31

  Kovas yra nuo seno Lietuvoje gerbiamas paukštis, pirmiausiai, kaip vienas pirmųjų pavasario pranašų. Šis paukštis neretai būdavo vaizduojamas mūsų protėvių paveiksluose, drožiniuose, minimas sakmėse ir įvairiose su proto ir akies žvitrumu susijusiose istorijose. Dar ir šiomis dienomis per Užgavėnes, Naujametines ir kitas etnografines šventes galima pamatyti dėvimas kovo kaukes.
  Tačiau pastaraisiais dešimtmečiais žmonių sąsaja su gamta smarkiai nusilpo. Daugelis mi...

  Skaityti >
 • Festivalis gamtoje „Vidur girių“

  2 2014-03-26

  Dzūkijos nacionalinis parkas talkininkaujant Baltijos aplinkos forumui balandžio 4-5 d. Čepkelių pelkės apylinkėse organizuoja buvimo gamtoje sezono atidarymą. Gamtos festivalis Dzūkijos nacionaliniame parke į gryną orą pakvies ne tik užkietėjusius gamtininkus, bet ir pasyvesnius gamtos bičiulius, iki šiol nedrįsusius kelti kojos į legendomis apipintus Čepkelių raistus.

  Skaityti >
 • Tyrimai rodo, kad elektros perdavimo linijos kenkia laukinei gyvūnijai (Video)

  0 2014-03-20

  Nuo 1971 metų Jung­ti­nių Tau­tų or­ga­ni­za­ci­ja pa­va­sa­rio ly­gia­die­nį, ko­vo 20-ąją pa­skel­bė Pa­sau­li­ne Že­mės die­na. Nuo 1992 m. ji mini­ma ir Lie­tu­vo­je. Jos tiks­las – pri­min­ti apie vie­nin­te­lės (mums ži­no­mos) gy­ve­na­mos pla­ne­tos uni­ka­lu­mą, pa­brėž­ti eg­zis­tuo­jan­čių eko­sis­te­mų ir bio­sfe­ros tra­pu­mą ir ska­tin­ti su­vo­ki­mą, kad ne tik esa­me ne­ats­ki­ria­ma jos da­...

  Skaityti >
 • Nerimsta tendencinga didžiųjų kormoranų šmeižto kampanija

  0 2014-03-20

  Nors Lietuvos Respublikos Vyriausybės pavedimu Aplinkos ministerija turi rūpintis biologinės įvairovės apsauga, paradoksalu, bet būtent ši ministerija, tiesiogine žodžių prasme „paskelbė karą“ didžiajam kormoranui (Phalacrocorax carbo). Gali būti suprantama, kai Žemės ūkio ministerija, kuri atstovauja žvejų interesus, reikalauja žuvlesių paukščių gausos sumažinimo. Suprantami ir verslininkų norai, kuriems kormoranai yra savotiški konkurentai. Bet kai Aplinkos mi...

  Skaityti >
 • Henrikas Gudavičius. Laiškai iš kaimo. Pavasaris: skubėk šildytis, kol saulė šviečia

  0 2014-03-18

  Vasario 2 – oji
  Šalta. Dešimt laipsnių šalčio ir labai smarkus pietryčių vėjas. Sinoptikai paaiškina tokių vėjų priežastį: virš Lietuvos kaunasi Rusijos anticiklonas ir iš Atlanto atslenkantis ciklonas.
  Šeštą valandą ryto pirkioje buvo tiktai du laipsniai šilumos. Išlindus iš guolio reikia labai greitai šokti į veltinius ir vilktis kailinius, tada skubiai užkurti didžiają krosnį ir šokti aplink stalą pirmykščių medžiotojų šokį – kito būdo sušilti ...

  Skaityti >
 • Naktinis lygiadienio žygis Dūkštos slėniu

  0 2014-03-17

  Kovo 21-ąją Neries regioninio parko direkcija drauge su Lietuvos Gamtos fondu organizuoja Pavasario lygiadienio minėjimą – nemokamą ekskursiją piliakalnių keteromis į upelio slėnio labirintą, bundančio pavasario kvapus, naktinius pelėdų ūbavimus, laužo magiją ir dienos pergalę prieš naktį!

  Skaityti >
 • Metelių regioniniame parke sugrįžtančių juodųjų gandrų laukia dirbtiniai lizdai

  0 2014-03-14

  2013 m. Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija Giraitės ir Kalniškės miškuose iškėlė 6 dirbtinius lizdus juodajam gandrui. Giraitės miške juodojo gandro lizdas aptiktas 1994 m. ąžuole. Kalniškės miške juodojo gandro lizdas aptiktas 1990 m.

  Skaityti >
 • 40-ties paukščių diena

  0 2014-03-10

  Lietuviai nuo senovės kovo 10 dieną minėjo 40-ties paukščių dieną, kuri simbolizavo mūsų krašto paukščių sugrįžimą, kas kaimo žmogui būdavo rodikliu planuoti ar net pradėti kasmetinius ūkio darbus. Etnografai ir gamtininkai mano, jog „40-ties paukščių diena“ taip pavadinta, nes apytikriai tiek įprastų (paprastam žmogui pažįstamų) paukščių rūšių iš Lietuvos išskrenda žiemoti į svetimas šalis, o pavasarį sugrįžta į gimtinę.

  Skaityti >
 • Inkilų gamybos seminaras Palaukinės kultūros centre

  0 2014-03-10

  Visi matom kaip smagiai moteriškės gyvena - tai siuva, tai mezga, tai virtuvėje aplink puodus šoka. Seminarai dažniausiai joms - mandalos, sapnų gaudyklės, šilko tapyba. O mums, broleliams, kur pasireikšti? Kaimynai entuziastai iš Ažulaukės sugalvojo: INKILAI!

  Skaityti >
 • Metas kelti inkilus

  0 2014-03-10

  Gamtininkai jau kviečia pasirūpinti inkilais, nes juos reikia kelti kuo anksčiau, kad paukščiai suspėtų prie jų priprasti, pasirinktų tinkamas perėjimo teritorijas. Inkilams kelti geriausiai tinka kovo vidurys ar antroji jo dekada.

  Skaityti >
 • Algis Butleris. Gamtinių rezervatų direkcijoms – penktosios šuns kojos vaidmuo?

  0 2014-03-03

  Jei tavęs nėra čia, tavęs nėra visai, – į galvą atskriejo reklamos kūrėjų į viešumą paleista šmaikšti mintis. Prisiminiau tai ne šiaip sau. Pastaruoju metu atsiritusi saugomų teritorijų reformos idėjų banga žadina įvairias spėliones ir kelia pagrįstus klausimus. Vienos ministerijos koridoriuose gimęs sumanymas, kad mažiau dvidešimt darbuotojų turinti įstaiga likti savarankišku juridiniu asmeniu neturi teisės, nes ten dirbama neefektyviai ir iš to atsiradusi r...

  Skaityti >
 • Tikrojo pavasario pranašas – kovas – vis dar nepageidaujamas kaimynas

  0 2014-02-28

  Kovas – nelaukiamas pavasario pranašas
  Jau rašyta, jog kovas yra tikrasis pavasario pranašas – ne vieversys, ne pempė, o būtent kovas. Nors lietuvių etnokultūroje kovarnių atskridimo diena (kovo 4 d.) būdavo švenčiama vėliau nei dirvinio vieversio pasirodymas (vasario 24 d.), vėlesniais metais kovai būdavo registruojami ankščiau už vieversius. Matyt, dėl pasislinkusių žiemaviečių, kurios siejasi su miestų plėtra, o galbūt pasislinko rūšies sezoninis ciklas. Ta...

  Skaityti >
 • Kukučių apsaugos gerinimas šalyje siejamas su jiems skirtų inkilų kėlimu

  0 2014-02-26

  Lietuvos ornitologų draugija (LOD) bei prekybos tinkas „IKI“ nuo 2012 m. pradėjo vykdyti bendrą gamtosauginį projektą, skirtą trims Lietuvoje retoms paukščių rūšims - uralinei pelėdai (Strix uralensis), žalvarniui (Coracias garrulus) bei kukučiui (Upupa epops). Projekto metu gaminami ir keliami inkilai, ieškomos naujos radvietės, o iškėlus inkilus jie tikrinami ir prižiūrimi. Daugiausia pastangų skiriama kukučių apsaugos gerinimui, nes ši rūšis yra sutinkama visu...

  Skaityti >
<< 1-15 16-30 31-45 [46-60] 61-75 >>