• Antys peri ir vasarą

  0 2014-06-19

  Pagal gamtines sąlygas pavasarį buvo prognozuota, kad šiemet paukščiai perės anksčiau ir kad kai kurie iš jų galbūt išves ne vieną, o dvi vadas. Tačiau prognozės nepasitvirtino. Volungės, lakštingalos, raudongalvės sniegenos, kukučiai, iš žiemaviečių sugrįžę tik gegužę, jau išvedė jauniklius ir antrą kartą nebeperės, o rugpjūtį visi šie paukščiai išskris iš Lietuvos.

  Skaityti >
 • Kuršių nerijoje netrukus bus įrengti paukščių stebėjimo bokšteliai

  0 2014-06-18

  Paukščių stebėjimas yra viena iš laisvalaikio praleidimo gamtoje formų. Labiausiai toks poilsis paplitęs Vakarų šalyse. Lietuvoje paukščius paprastai stebi mokslininkai, specialistai, tačiau ir mėgėjų ratas pamažu didėja. Mėgautis šiuo užsiėmimu Kuršių nerijoje labai patogu, nes šiame prie jūros ir marių įsikūrusiame nacionaliniame parke peri įvairūs paukščiai.

  Skaityti >
 • Lietuvoje ženkliai padidėjo globaliai nykstančių meldinių nendrinukių populiacija

  0 2014-06-17

  Naujausių apskaitų duomenimis, Lietuvoje šiemet užfiksuoti net 76 giedantys meldinių nendrinukių patinėliai. Tai yra net 52 % daugiau nei praėjusiais metais.

  Skaityti >
 • Karšuvos girios pažiba – kurtinys Krunka

  0 2014-06-13

  Veislyne išsiritęs kurtiniukas niekuo nesiskyrė nuo savo laisvėje išsiritusių gentainių. Artėjant mėnesio amžiui ėmė krypti kojelės pėda. Svoris augo, paukštis brendo, o kojos pėda jis nustojo remtis. Kolegos iš Lenkijos, kurių buvo paprašyta patarti kaip padėti ligoniukui, patarė užmigdyti. Direkcijos specialistai rankų nenuleido ir ėmė bandyti gydyti patys.

  Skaityti >
 • Griciukų balsų Žuvinto apylinkėse jau nebesigirdi

  0 2014-06-05

  Žuvinto biosferos rezervate šįmet nustojo perėti paprastieji griciukai. Apgailėtina, tačiau šio reto paukščio, įtraukto į pasaulyje potencialiai globaliai nykstančių rūšių sąrašą, likimą greičiausiai nulėmė pasikeitusios ūkininkavimo sąlygos perėjimo buveinėse.

  Skaityti >
 • Lietuvos žaliųjų partija smerkia Šermukšnių gatvėje su inkilais išpjautus medžius

  0 2014-05-27

  Lietuvos žaliųjų partija pasmerkė savivaldybės leidimą antradienį iš pat ankstaus ryto brutaliai išpjauti visą Šermukšnių gatvėje buvusią liepų alėją.
  Pasak Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko, Seimo nario Lino Balsio, nei savivaldybė, nei Vilniaus aplinkos apsaugos agentūra, atsakydamos į prašymą paaiškinti medžių pjovimo motyvus, ne tik nepateikė jokių atsakingų institucijų išrašų, jog medžiai yra prastos būklės, bet ir neatsiklausė aplinkinių gy...

  Skaityti >
 • Aplinkosaugininkai pataria: padėdami gandriukams, nenusiženkime gamtai

  0 2014-05-27

  Ne visiems gandriukams lemta užaugti – vienus, silpnesnius, iš lizdo išstumia tėvai, kiti iškrenta patys.

  Skaityti >
 • Pažintinis žygis su nakvyne miške

  0 2014-05-19

  Gegužės 24–25 d. Kauno marių regioninio parko direkcija siūlo aktyviai praleisti laiką gamtoje – Būdos-Pravieniškių miškuose. Įkvėpsime gryno oro, susipažinsime su čia saugomu gamtos ir kultūros paveldu, klausysimės naktinio miško gyvenimo balsų, skaičiuosime gerves, pelėdas ir kt.

  Skaityti >
 • Gervės perėti kraustosi į ežerą

  0 2014-05-19

  Žuvinto rezervate, kuris glaudžia didžiausią Lietuvoje perinčių gervių populiaciją, nebestebina ir ežero viduryje perinčios gervės. Šį pavasarį rasta net dešimt tokių lizdų. Taigi, daugiau nei aštuntadalis visų Žuvinto rezervato gervių susigundė netradicinėmis perimvietėmis.

  Skaityti >
 • Juodieji gandrai gyvena naujuose namuose

  0 2014-05-19

  Aplinkos ministerija, vykdydama projektą „Retų rūšių apsaugos ir invazinių rūšių gausos reguliavimo priemonių įgyvendinimas“, finansuojamą iš ES 2007–2013 m. programos lėšų, juodųjų gandrų apsaugai įgyvendino priemones, galinčias pagerinti populiacijos būklę ir užtikrinti esamų perimviečių apsaugą.

  Skaityti >
 • Gamtosaugininkai primena: nelieskime gyvūnų jauniklių!

  0 2014-05-13

  Gegužė – paukščių perėjimo, žvėrių jauniklių vedimo metas. Kad jiems būtų lengviau auginti jauniklius, miškininkai nutraukė miško kirtimus ir kitus ūkinius darbus. Tačiau kiekvieną pavasarį pasitaiko nemažai atvejų, kai žmonės, aptikę paukščių ar žvėrių jauniklių, tarsi ir iš geros valios nutaria jais pasirūpinti ir parsineša juos namo. Iš tiesų, pasak specialistų, taip nusižengiama gamtai. Imti gyvūnus iš gamtos ir nešti į namus draudžiama.

  Skaityti >
 • Žąsų šeimynose auga nauja karta

  0 2014-04-25

  Pilkosioms žąsims dabar pagausėjo rūpesčių. Per vasariškai šiltas Velykas jos į pievas išsivedė šiųmetinius, šviežiai išsiritusius pilkai gelsvus žąsiukus. Šios žąsys yra bene ankstyviausiai perintys mūsų paukščiai.

  Skaityti >
 • Utenoje ir Palangoje naikinamos vienintelės savivaldybėse kovų kolonijos (atnaujinta)

  0 2014-04-23

  Utenos savivaldybės komunalinio ūkio darbuotojai ir toliau naikina kovų lizdus vienintelėje išlikusioje žinomoje Utenos savivaldybės kolonijoje. Čia Utenos parko pušynėlyje, įsikūrusiame atokiau nuo žmogaus namų, jau trečią kartą šį pavasarį ardomi kovų lizdai.

  Skaityti >
 • Kviečia panaktinėti su pelėdomis

  0 2014-04-18

  Kankina nemiga? O gal nori penktadieninį naktinio miesto triukšmą iškeisti į kitokią patirtį miške? Gegužės 2 d. Kauno marių regioninio parko direkcija kviečia į pažintinį žygį, kurio metu susipažinsime su naktiniais paukščiais, klausysimės jų balsų, sužinosime apie naktinių sparnuočių gyvenimą ir prisitaikymą išgyventi tamsoje.

  Skaityti >
 • Kovų naikinimas tęsiasi

  0 2014-04-17

  Prieš mėnesį apgailestaudami rašėme, kad Lietuvoje vis dar gajos sovietmetyje susiformavusios kovų naikinimo tradicijos. Todėl, apeliuodami į žmonių sąžinę, prašėme nebekartoti šių barbariškų veiksmų. Taip pat rašėme, kad kovas yra vienas naudingiausių žemės ūkio pagalbininkų ir sanitarų.

  Skaityti >
<< 1-15 16-30 [31-45] 46-60 61-75 >>