• Henrikas Gudavičius. Laiškai iš kaimo: „...jūs pažiūrėkit, bus tuojau piliakalnis“

  0 2014-11-05

  Spalio 4-oji
  Rudeninė paukščių, roplių, varliagyvių, vabzdžių, šikšnosparnių migracija ne tokia ryški kaip pavasarinė, bet kai tuos mažus ir didesnius migrantus pamatai nutrenktus, kontūzytus ar visai suplotus, darosi nejauku.Taip pat kaip ir pavasarį. Man gaila, ir tai nėra nei hiperbolizavimas, nei koks nors susireikšminimas, prisimenant, kad šiandien visame pasaulyje minima Gyvūnų globos diena. Toks yra jutimas, toks matymas, kai visur važiuoji dviračiu, o ne mašin...

  Skaityti >
 • Geri norai tampantys blogais darbais

  0 2014-11-05

  Atrodo, šimtus kartų kiekvienas yra girdėjęs, kad nevalia laukinių paukščių lesinti tuo metu kai jie patys gali susirasti maisto. Kitaip tokie paukščiai tampa nesavarankiški, artinantis žiemai nebejaučia poreikio ieškotis palankesnių žiemojimui vietų. Tačiau ši šimtus kartų girdėta informacija daugelio niekaip nesustabdo nuo noro, nesvarbu kokiu metų laiku, grožėtis kaip laukinis paukštis lesa žmogaus siūlomą maistą.

  Skaityti >
 • Žemaitijos nacionaliniame parke AKTYVIAI palydėkime paukščius

  0 2014-10-01

  Paukščių palydos Europoje rengiamos nuo 1993 m., kurias koordinuoja tarptautinė paukščių apsaugos organizacijų asociacija „BirdLife International“. 2013 m. Paukščių palydose dalyvavo apie 20 000 įvairaus amžiaus žmonių. Viso buvo palydėta net 2,4 milijonai sparnuočių!
  Žemaitijos nacionalinio parko direkcija taip pat prisideda prie paukščių palydų ir šiais metais kviečia palydėti paukščius AKTYVIAI Gegrėnų piliakalnių take.

  Skaityti >
 • Tyruliuose – gervių karaliavimo metas

  0 2014-09-24

  Vasaros antroje pusėje Tyrulių durpyne stojusią tylą rudeniop vėl sudrumstė gervių trimitavimas, rytais ir vakarais nustelbiantis net ir nenuilstantį elnių maurojimą.

  Skaityti >
 • Migruoja pilkosios gervės

  0 2014-09-24

  Panemunių regioninio parko direkcija visus, besidominčius paukščiais ir norinčius pamatyti pilkąsias gerves, kviečia atvykti į Novaraisčio valstybinį ornitologinį draustinį, esantį Šakių rajone.

  Skaityti >
 • Į Žuvintą – stebėti gervių

  0 2014-09-02

  Žuvinto rezervato direkcija specialiai visą šią savaitę sudarys sąlygas norintiems pasigrožėti įsimintinu reginiu leisdama lankytojams stebėti paukščius iki 20 val. vakare.
  Kiekvieną vakarą Žuvinto ežere stebina šurmulys: keli šimtai gervių, dar daugiau pilkųjų žąsų, kormoranų, pulkai baltųjų garnių triukšmingai renkasi į nakvynę ežero saloje ir gretimuose augalijos sąžalynuose.

  Skaityti >
 • Baltasis gandras – ar turime teisę abejoti nacionalinio paukščio reputacija?

  0 2014-08-29

  Išlydėjus gandrus tolimam skrydžiui į žiemavietes nejučiom prisimeni praėjusios vasaros aktualijas. Ir, aišku, pirmiausiai susijusias su baltaisiais gandrais. Kaip ir kasmet Lietuvos ornitologų draugijoje (LOD) netilo skambučiai dėl iš lizdų iškritusių ar išmestų jauniklių, taip pat dėl įvairių problemų, susijusių su lizdais ant elektros perdavimo linijų atramų. Deja, šiais metais, kaip niekad, daug kritikos gandrų atžvilgiu išsakyta dėl jų mitybos ypatumų, nev...

  Skaityti >
 • Šiemet baltieji gandrai anksčiau pakilo skrydžiui į žiemavietes

  0 2014-08-18

  Įprastai baltieji gandrai mūsų šalį palieka paskutinę rugpjūčio savaitę, tuomet tolimą kelią link žiemaviečių pradeda didžioji dauguma mūsų krašte perėjusių paukščių, o pasilieka tik vėlyvos poros, kurios dar rūpinasi į lizdus sugrįžtančiais jaunikliais, arba nuo būrių atsiskyrę pavieniai individai bei atskiros šeimos (matyt, irgi vėlyvų vadų). Tuo tarpu didžiuliai baltųjų gandrų būriai per vieną ar kelias dienas, sklęsdami šiltų orų termikuose, p...

  Skaityti >
 • Henrikas Gudavičius. Laiškai iš kaimo. Šienapjūtė: vis dar godojamas Zautros dalgis

  0 2014-07-28

  Gegužės 19-oji
  Juodauogio šeivamedžio krūme gieda upinis žiogelis. Keista jo giesmė: melodijos nėra, tiktai monotoniškas zirzimas, primenantis senovinės siuvimo mašinos „Zinger“ dūzgimą. Tokį garsą prisimenu iš vaikystės, nes ciocė Bronė buvo profesionali siuvėja, baigusi siuvimo kursus Šiauliuose. Ir žiemą, ir vasarą ji mindavo gremėzdiškos siuvimo mašinos pedalą, o greitas adatos ciksėjimas į drobinį audinį tada man atrodė panašus į žiogo čirpimą.

  Skaityti >
 • Fotografas Vilius Paškevičius: „Gera laisvėje gyvenančio vilko nuotrauka – didelė svajonė“

  0 2014-07-28

  Šiemetiniame nacionaliniame gamtos fotografijos konkurse „Gintarinis žaltys“ specialioje GAA „Baltijos vilkas“ įsteigtoje nominacijoje kaip gražiausia Lietuvos laukinio plėšriojo žinduolio nuotrauka buvo išrinktas fotografo Viliaus Paškevičiaus darbas „Manguto rūpesčiai“.
  Siūlome interviu su laimėjusios nuotraukos autoriumi, kuriame jis dalijasi mintimis, kuo ypatinga gamtos fotografija, apie gamtos fotografo misiją, kas fotografuojant yra sunkiausia ir kt.

  Skaityti >
 • Bandymas sunaikinti Paukščiams svarbią teritoriją – Paluknio pievas – nepavyko

  0 2014-07-25

  Lietuvos Vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija 2014 m. liepos 17 d. nutartimi iš dalies tenkino Lietuvos ornitologų draugijos (LOD), Trakų r. žemės ūkio bendrovės „Merkys“ ir Paluknio bendruomenės „Dienmedis“ apeliacinius skundus. Ji panaikino LR Aplinkos ministerijos Vilniaus RAAD 2013 m. gegužės 31 d. galutinę atrankos išvadą dėl Naujienų durpių telkinio dalies naudojimo ir įpareigojo Vilniaus RAAD iš naujo peržiūrėti savo sprendimus dėl durpi...

  Skaityti >
 • Naujausi meldinės nendrinukės apskaitos duomenys – globaliai nykstančių paukščių šiemet Lietuvoje padidėjo dvigubai

  0 2014-07-09

  Liepos 8 d. baigėsi antroji meldinių nendrinukių apskaita, patikslinusi pirmosios apskaitos duomenis, – suskaičiuoti net 106 giedintys patinėliai. Tai yra dvigubai daugiau nei praėjusiais metais.

  Skaityti >
 • Dėl žemės ūkio politikos ES neteko 300 milijonų agrarinio kraštovaizdžio paukščių

  1 2014-07-02

  Nuo 1980 metų Europos Sąjunga neteko 300 milijonų agrarinio kraštovaizdžio paukščių – kiek dar jų prarasime iki pasikeičiant Bendrajai žemės ūkio politikai?

  Skaityti >
 • Henrikas Gudavičius. Laiškai iš kaimo. Jau sirpsta juoda vilkauogės uoga

  0 2014-07-01

  Balandžio 23-ioji
  Saulei nusileidus atskrido strazdas giesmininkas, nutūpė į pačią kaštono viršūnę ir gieda. Man vienam gieda, nes po šventų Velykų visi išsiskirstė į savo darbus. Klausausi ir galvoju, kad štai šitas giesmininkas dabar neblogai papildo vadovėlines ornitologijos tiesas: miške giedantys strazdai praneša gentainiams apie savojo lizdo teritoriją, bet vakare iš miško jis gali atskristi į sodybą ir melodingai pašvilpauti, jeigu pamato ką nors sėdintį ...

  Skaityti >
 • Laurynas Okockis: Vasaros metas gamtoje – savarankiško gyvenimo pradžios laikotarpis!

  0 2014-06-25

  Pastarąjį mėnesį į Lietuvos žaliųjų partiją iš visos Lietuvos pasipylė lavina gyventojų skambučių, kurie praneša, kad rado laukinių paukščių ir žvėrelių jauniklių. Žmonės teiraujasi: ką tokiu atveju daryti, kuo tuos jauniklius maitinti, kaip juos tinkamai prižiūrėti?

  Skaityti >
<< 1-15 [16-30] 31-45 46-60 61-75 >>