• Ąžuolinis pintenis

  0 2015-03-13

  Ąžuolinis pintenis – tai dar viena rūšis, kuri Lietuvoje tapo žinoma kitų šalių mokslininkų dėka. Vykdydamas tyrimus, 1994 m. šį kempininį grybą Punios šile rado švedų mikologas S.Sunhedė.

  Skaityti >
 • Viešvilės rezervato saugomų vertybių sąrašas pagausėjo retu grybu

  0 2014-11-24

  Rezervatuose susidaro didelis kiekis negyvos stambios medienos, todėl atsiranda palankios sąlygos suklestėti medieną ardančių grybų įvairovei. Iš 112 į Lietuvos raudonąją knygą įrašytų grybų rūšių trečdalis auga ant trūnijančių virtuolių, stuobrių ar parazituoja ant nusilpusių, nusenusių dar gyvų medžių. Daugelis saugomų grybų auga ant plačialapių medžių medienos. Viešvilės rezervate vyrauja pušys, eglės, beržai, juodalksniai, todėl ir retųjų gryb...

  Skaityti >
 • Henrikas Gudavičius. Laiškai iš kaimo: „...jūs pažiūrėkit, bus tuojau piliakalnis“

  0 2014-11-05

  Spalio 4-oji
  Rudeninė paukščių, roplių, varliagyvių, vabzdžių, šikšnosparnių migracija ne tokia ryški kaip pavasarinė, bet kai tuos mažus ir didesnius migrantus pamatai nutrenktus, kontūzytus ar visai suplotus, darosi nejauku.Taip pat kaip ir pavasarį. Man gaila, ir tai nėra nei hiperbolizavimas, nei koks nors susireikšminimas, prisimenant, kad šiandien visame pasaulyje minima Gyvūnų globos diena. Toks yra jutimas, toks matymas, kai visur važiuoji dviračiu, o ne mašin...

  Skaityti >
 • Gringalių miške išdygo retas grybas

  0 2014-10-19

  Krekenavos regioninio parko Gringalių miške šiemet aptiktas retas grybas – raukšlius kopūstgalvis (lot. Sparassis crispa). Grybas išskirtinės išvaizdos, iš tolo visas jo vaisiakūnis primena kalafioro (gūžinio kopūsto) galvą.

  Skaityti >
 • KTU mokslininkė: naujai atrastos grybų rūšys gali padėti apsisaugoti nuo ligų

  0 2014-09-20

  Lietuviai panašūs į italus ne tik savo temperamentu ir pamaldumu, tačiau ir tuo, jog esame iš tų Europos tautų, kurios grybauja. „Lietuviams tinka apibūdinimas grybų mėgėjai (lot. mycophile) – grybus renkame laisvalaikiu, mėgstame juos valgyti“, – sako Kauno technologijos universiteto (KTU) Cheminės technologijos fakulteto doktorantė Lina Smolskaitė.

  Skaityti >
 • Kuršių nerijoje rastas retas ir saugomas grybas - pirštuotasis aukšliavarpis

  0 2014-05-09

  Netikėtas radinys Kuršių nerijoje maloniai nustebino ir pradžiugino. Iš viso keturi vaisiakūniai reto ir saugomo grybo rasti Preilos apylinkėse. Pirštuotasis aukšliavarpis (Verpa conica) – tai saugomas į Lietuvos raudonąją knygą įrašytas grybas. Lietuvoje žinomos 4 radavietės (pagal 2007 m. Raudonosios knygos duomenis), iki šiol apie šiuos grybus Kuršių nerijoje informacijos neturėjome.

  Skaityti >
 • Kieno kiaušiniai iš žemės dygsta?

  0 2014-04-22

  Prieš Velykas skubame marginti kiaušinius: kas vištų, kas putpelių, kas mažų, kas didelių. O ar žinote, kieno kiaušiniai iš žemės dygsta? Tai poniabudė (Phallus impudicus), liaudyje vadinama Žemės taukais, panagrybiu, vilkagrybiu.

  Skaityti >
 • Pirmieji grybai primena, kad miškui reikia ramybės

  0 2014-04-15

  Pranešama, kad Pietų Lietuvoje dygsta bobausiai. Tą patvirtina pakelėse parduodami šie grybai. Šiaurės Lietuvoje jau metas dygti pavasariniams baltikams, čia labiau žinomiems avižėlių vardu.

  Skaityti >
 • Neries regioniniame parke išdygo taurės formos grybai

  0 2014-04-05

  Neries regioniniame parke esančiame Velniakampio miške rastas retas ir saugomas grybas – krateriškasis taurūnis (Urnula craterium). Tai jau antroji šio puikaus ir akį traukiančio grybo radvietė Neries regioniniame parke. Prieš kelis metus pirmą kartą parke jis rastas kairiajame Neries krante, sengirėje netoli Rykantų.

  Skaityti >
 • Negyva mediena – sveiko miško požymis

  0 2014-02-27

  Verkių regioninio parko puošmena – Žalieji ežerai ir jų apylinkės nuo seno traukia ne tik poilsiautojus, bet ir mokslininkus. Biologiniu požiūriu itin vertingas tarpuežeris, esantis tarp Balsio ir Didžiojo Gulbino ežerų. Šioje teritorijoje auga gausybė į Lietuvos raudonąją knygą įrašytų augalų, vertingi miškai, itin retų tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje plačialapių klumpaičių populiacija. Vaikščiojant tarpuežeriu gali pasijusti it džiunglėse – čia dau...

  Skaityti >
 • 2013 metais paprastieji taukiai užderėjo du kartus

  0 2014-01-03

  Paprastasis taukius – labai retas grybas, įrašytas į Lietuvos raudonąją knygą. Ilgą laiką buvo manoma, kad yra išnykęs, nes Lietuvoje nebuvo aptinkamas nuo 1960 iki 2008 m. Tačiau per pastaruosius 5–6 metus Lietuvoje registruota ne mažiau kaip 5 šio grybo radavietės.

  Skaityti >