• Kiekviename išdegintame plote – milijonai gyvybių

  0 2014-03-13

  Pavasariniai žolės gaisrai, su kuriais Aplinkos ministerija kovoja vis griežtesnėmis priemonėmis, visuomenėje ne visada sutinkami vienodai. Jų žalos supratimui dažnai pritrūksta žinių ir žinojimo.

  Skaityti >
 • Naujai skelbiamas žaliųjų nuotraukų festivalis „Jo Didenybė Medis“

  0 2014-03-06

  Siekdamas didinti visuomenės supratimą apie biologinės įvairovės svarbą, skatinti mylėti ir saugoti gamtą, Lietuvos arboristikos centras naujai skelbia 2010 metais pradėtą žaliųjų nuotraukų festivalį, skirtą jo "Didenybei Medžiui“. Žaliuoju projektu norima supažindinti plačiąją visuomenę su Lietuvos sumedėjusios augalijos įvairove, globos, priežiūros ir išsaugojimo problemomis.

  Skaityti >
 • Negyva mediena – sveiko miško požymis

  0 2014-02-27

  Verkių regioninio parko puošmena – Žalieji ežerai ir jų apylinkės nuo seno traukia ne tik poilsiautojus, bet ir mokslininkus. Biologiniu požiūriu itin vertingas tarpuežeris, esantis tarp Balsio ir Didžiojo Gulbino ežerų. Šioje teritorijoje auga gausybė į Lietuvos raudonąją knygą įrašytų augalų, vertingi miškai, itin retų tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje plačialapių klumpaičių populiacija. Vaikščiojant tarpuežeriu gali pasijusti it džiunglėse – čia dau...

  Skaityti >
 • Energiniai augalai padeda spręsti aplinkosaugos problemas

  0 2014-02-25

  Žmonijos energijos poreikiai sparčiai auga. Jiems tenkinti ilgą laiką pakako akmens anglies, naftos ir gamtinių dujų išteklių, tačiau šiems senkant mokslininkai ir visuomenė vis labiau atsigręžia į alternatyvius, atsinaujinančius energijos šaltinius. Vienas jų – biomasė, kuri gali būti gaunama iš energinių augalų, tokių kaip kanapės, sidos, pluoštinės dilgelės, drambliažolės, garstyčios, rapsai, cukriniai runkeliai, javai, žilvičiai, paprastosios šunažolės...

  Skaityti >
 • Kodėl Kuršių nerijoje kertamos kalnapušės?

  0 2014-02-21

  Daugelis atvažiavę į Kuršių nerijos nacionalinį parką stebisi, kodėl kertami miškai, ar nebus padaryta žala unikaliai saugomai teritorijai? Žiemą iš tikrųjų buvo pradėti retinti miškai, vadovaujantis nauju Kuršių nerijos nacionalinio parko vidinės miškotvarkos projektu, kuris patvirtintas Aplinkos ministro įsakymu. Šiame projekte didelis dėmesys skirtas istoriniams bei gamtiniams tyrimams ir nuspręsta mažinti perbrendusių kalnapušių plotus, kurie kelia ir gaisro ...

  Skaityti >
 • Dubysos senvagėse slepiasi vijūnai

  0 2014-02-20

  Dubysos aukštupyje, tarp Jusaičių (Šiaulių r.) ir Deivių (Kelmės r.) išlikusios vertingos Dubysos senvagės. Jos patenka į Kurtuvėnų regioninio parko ekologinės apsaugos zoną ir net dvi buveinių apsaugai svarbias teritorijas (BAST) – Vijurkų pievas ir Dubysos upės slėnį ties Bazilionais. Rengiant šių teritorijų gamtotvarkos planus, 2007 – 2013 metais buvo atlikti ir Dubysos senvagių biologinės įvairovės tyrimai. Jų metu aptikta saugomų gyvūnų ir augalų rūši...

  Skaityti >
 • Kas žydi pelkėje?

  0 2014-02-03

  Vasario 2-ąją pasaulyje minima tarptautinė Pelkių diena. Pelkės ir kitos šlapynės yra pereinamoji grandis tarp vandens ir sausumos ekosistemų. Jose auga saviti augalai, kurie prisitaikę augti vandenyje arba dirvožemyje, kur dėl drėgmės pertekliaus trūksta deguonies. Kviečiame susipažinti su keletu ypatingų Lietuvos pelkėse augančių augalų.

  Skaityti >
 • Ekologinis konkursas „Mano žalioji palangė“

  0 2014-01-31

  Pavasaris – tai gamtos atgimimas. Mėgstantys daržininkauti tik ir laukia tos akimirkos po žiemos, kai galės savo rankomis paliesti dirvą, pasodinti ir pasėti pirmuosius augaliukus. Daržininko butas pavasarį virsta inkubatoriumi, kur daiginami įvairūs augalai būsimam daržui. O neturintys daržo augalus augina tiesiog ant palangių, kurios, augalams ūgtelėjus gali atrodyti išties įspūdingai.

  Skaityti >
 • Informacija medžių savaiminukais apaugusių žemės plotų savininkams

  0 2014-01-07

  Valstybinei miškų tarnybai pateikti medžių savaiminukais apaugančių ne miško žemės plotų duomenys Nemenčinės, Vilniaus, Trakų, Šalčininkų, Valkininkų, Varėnos, Druskininkų, Veisiejų miškų urėdijų administruojamose teritorijose.

  Skaityti >
 • Gyvenimas gamtos ritmu

  0 2013-12-27

  Kiekviena sodyba savaip unikali. Šeimininkų pasaulėjautą dažnai atspindi trobesiai, kiemas, augalai. Užtenka kelių minučių ir aišku, kam šeimininkai teikia pirmenybę – prabangai ar harmonijai su gamta. Alantos girios pašonėje Piešiškių kaime besiglaudžianti Felikso Laivio sodyba stebina paprastumu ir ramybe.

  Skaityti >
 • Henrikas Gudavičius. Laiškai iš kaimo. Ar slegia mus... tamsios alėjos

  0 2013-12-20

  Lapkričio 13-oji
  Priešžiemio dar nėra.Tęsiasi nešaltas ruduo, ir vis dar žydi vešlūs vilnotieji vėdrynai, smulkūs robertiniai snapučiai, baltos daugiametės saulutės ir kantruolės vienagraižės kudlės. Ir net geltonžiedės ešolcijos. Darže ant komposto krūvos pražydo nedaug paaugusios pupos.

  Skaityti >
 • Lauko seminaras apie naudingus augalus gruodžio 21 d. (paslaptingos medžiagos žiemą)

  0 2013-12-17

  Prieš nuostabų gamtos virsmą - Žiemos saulėgrįžą, Kauno marių regioninio parko direkcija kviečia visus pasivaikščioti, pažinti, pabūti gamtoje ir prisiliesti prie žiemiškų vertybių.

  Skaityti >
 • Aldo Leopold. Smėlio grafystės

  0 2013-12-14

  Amerikiečių ekologo, miškininko ir gamtosaugininko Aldo Leopoldo (1887-1948) darbai apie žemės turtus, apie žemę kaip nedalomą visumą, apie žmogaus vietą trapioje gamtinių ryšių sistemoje, padarė reikšmingą įtaką šiuolaikinei gamtosaugos sampratai. Skaitytojams siūlome ištrauką iš A. Leopoldo knygos „Smėlio grafystės kalendorius“ (1949).

  Skaityti >
 • Parsinešk Kalėdas į savo namus

  0 2013-12-11

  Artėjant šv. Kalėdoms kiekvienos šeimos namuose kyla vis daugiau rūpesčių, kokius patiekalus gaminti kalėdiniam stalui, kokias dovanas parinkti artimiesiems, kaip papuošti namus ir kokią eglę ar eglės šaką pasirinkti. Valstybinių miškų miškininkai kviečia visus prisidėti prie gamtos išsaugojimo ir namuose puošti ne nukirstą eglutę, bet eglės šaką.

  Skaityti >
 • Paprika vaikus domina labiausiai

  0 2013-12-11

  Lietuvos mokyklų bei globos namų kiemeliuose nuvilnijo vaikų užauginto derliaus mugių šurmulys. Mažieji sodininkai vieni su kitais keitėsi savo pačių prižiūrėtomis daržovėmis, vaisiais, sėklomis, prieskoniais ir vaistažolėmis. Tačiau aršiausi mainai mugių metu vyko dėl paprikos. Vaikų užaugintų gėrybių mugės - viena iš iniciatyvos „Žalia stotelė” veiklų, kuriomis skatinamas vaikų domėjimasis gyvuoju augalų pasauliu. Lietuvoje susibūrė jau apie pusantro...

  Skaityti >
<< 1-15 ... 46-60 61-75 76-90 [91-105] 106-106 >>