• Žąsų šeimynose auga nauja karta

  0 2014-04-25

  Pilkosioms žąsims dabar pagausėjo rūpesčių. Per vasariškai šiltas Velykas jos į pievas išsivedė šiųmetinius, šviežiai išsiritusius pilkai gelsvus žąsiukus. Šios žąsys yra bene ankstyviausiai perintys mūsų paukščiai.

  Skaityti >
 • Svarbu užtikrinti medžių gerovę

  0 2014-04-24

  Lietuvos arboristikos centras kartu su kitomis visuomeninėmis gamtosaugos organizacijomis kreipiasi į LR Seimą, Aplinkos ministeriją bei Valstybinę saugomų teritorijų tarnybą prie Aplinkos ministerijos, prašydami užtikrinti želdiniuose esančių medžių gerovę, ragindami imtis konkrečių veiksmų medžių priežiūrai gerinti. Siūloma organizuojant tokių medžių tvarkymą taikyti gerąją arboristinę praktiką.

  Skaityti >
 • Padangos iš… Lietuvoje užaugintų pienių? (Video)

  0 2014-04-24

  Netrukus Lietuvos pievos pasidengs akinančio geltonumo kiaulpienių žiedų kilimais. Pasirodo, šios piktžolės puikiausiai tinka automobilinių padangų gamybai, mat kai kurių rūšių kiaulpienės – puiki natūralios gumos, kuri gaminama iš kaučiukmedžio, žaliava. Bendra Indijos ir Olandijos bendrovė „Apollo Vredestein“ pirmoji susidomėjo padangų iš Europoje išaugintų medžiagų gamyba.

  Skaityti >
 • Praktinis lauko seminaras apie naudingus augalus (Pavasaris II)

  0 2014-04-17

  Kauno marių regioninio parko direkcija vėl kviečia šeštadienį, 2014 m. balandžio 26 d., praleisti prie Kauno marių ir susipažinti su čia augančiais augalais, kurie gali būti naudingi mūsų kasdienybėje.

  Skaityti >
 • Kiekviena šalies įmonė bent po medį – ir Lietuvoje daug švaresnis oras

  0 2014-04-14

  Jeigu kiekviena veikianti Lietuvos įmonė per visuotinę želdinių sodinimo akciją pasodins bent po vieną medelį, mūsų miestai ir miesteliai praturtės daugiau kaip 90 tūkstančių medžių.
  Didysis medelių sodinimas planuojamas balandžio 22–27 dienomis.

  Skaityti >
 • Medinis šaukštas vertas daugiau nei rąstas. Tai kodėl jo nedrožiame?

  0 2014-04-11

  Vienas pridėtinės vertės litas, sukurtas miškų ūkyje gaminant medieną, virsta 20–30 kartų didesne pridėtine verte medienos, baldų ir popieriaus pramonėje. Tačiau nemaža dalis Lietuvos miškuose užaugintos medienos iškeliauja į užsienį, o vietiniai medienos perdirbėjai lieka prie tuščios geldos. Kartu ir mes visi.

  Skaityti >
 • Grožėtis plukių žydėjimu – jau dešimtąjį kartą!

  0 2014-04-11

  Balandžio 26 d., šeštadienį, Neries regioniniame parke vyks jubiliejinė Plukių žydėjimo šventė. 2004 m. prasidėjusi tradicija grožėtis žydinčiomis pavasarinėmis gėlėmis didžiausiame Lietuvoje Dūkštų ąžuolyne nenutrūko visą dešimtmetį. Šventė išaugo į savotišką japoniškosios Hanami šventės atitikmenį – kaip japonai grožisi žydinčiais sakurų sodais, taip lietuviai ėmė kreipti savo žvilgsnius į baltą plukių kilimą po šimtamečiais ąžuolais.

  Skaityti >
 • Neišnaudoti pievų lobiai

  0 2014-04-10

  „Mažiau laiko skiriame kurti santykiams nei technikai“, – sakė žolininkė Jadvyga Balvočiūtė. Kiek patylėjo ir pridūrė: „Pirmiausia turėtume suvokti, kas esame, kur esame, ką turime atlikti ir sukurti gyvenime ir ką po savęs palikti, o tik tada galvoti apie technologijas.“

  Skaityti >
 • Pažinkime augalus! Paprastasis žalčialunkis

  0 2014-04-09

  Tęsiame pažintį su augalais. Šiandieną mūsų dėmesio centre - Paprastasis žalčialunkis (lot. Daphne mezereum). Visas augalas labai nuodingas. Žydi labai anksti pavasarį, kai po žiemos visi gamtos pilkume ieško ko nors žydinčio, žalio.

  Skaityti >
 • Praktinis lauko seminaras apie naudingus augalus (Pavasaris I)

  0 2014-04-02

  Kauno marių regioninio parko direkcija kviečia šeštadienį praleisti prie Kauno marių kartu su pavasarėjančia gamta ir susipažinti su čia augančiais augalais, kurie gali būti naudingi mūsų kasdienybėje.

  Skaityti >
 • „Žalia stotelė“ dalyvių forumas

  1 2014-03-27

  2014 m. balandžio mėn. 15 d. (antradienį) pedagogai, socialiniai darbuotojai bei auklėtojai kviečiami į ugdymo įstaigų teritorijų apželdinimo ir daržininkavimo programos „Žalia stotelė“ dalyvių forumą „Žalia stotelė – erdvė pokyčiams“.
  Pagrindinis forumo tikslas – teigiamų pokyčių skatinimas mokyklų bei globos namų bendruomenėse, kuriant Žaliąsias edukacines erdves.

  Skaityti >
 • „Žaliuojantys miestai ir miesteliai“: visos Lietuvos įmonės kviečiamos gražinti aplinką

  0 2014-03-26

  Aplinkos ministerija skelbia šių metų Pasaulinės žemės dienos šūkį – „Žaliuojantys miestai ir miesteliai“ – ir kviečia visas Lietuvos įmones prisidėti prie gyvenamosios aplinkos gerinimo – pasodinti bent po vieną medelį.

  Skaityti >
 • Paradoksalios Lietuvos žalinimo priemonės: melioracijos griovius gelbėsim su „Roundup“?

  0 2014-03-22

  Lietuva nuo seno garsėja kaip gražus ir žalias kraštas. Mano amžiaus žmonės dar mena tuos laikus, kai kiekviename upelyje gyveno ir veisėsi vėžiai, vėgėlės, vijūnai ir kiti gyvūnai. Upeliuose ir pelkutėse augo ajerai, puplaiškiai, vilkdalgiai, pelkiniai švyliai ir daugelis kitų retų ir vertingų augalų. Natūralios pievos buvo puikios ganyklos kamanėms, drugiams ir bitėms, o mes, vaikai, rinkdavome gardžiausias žemuoges. Dabar gi gamta tampa priešu, o kovai prieš j...

  Skaityti >
 • Henrikas Gudavičius. Laiškai iš kaimo. Pavasaris: skubėk šildytis, kol saulė šviečia

  0 2014-03-18

  Vasario 2 – oji
  Šalta. Dešimt laipsnių šalčio ir labai smarkus pietryčių vėjas. Sinoptikai paaiškina tokių vėjų priežastį: virš Lietuvos kaunasi Rusijos anticiklonas ir iš Atlanto atslenkantis ciklonas.
  Šeštą valandą ryto pirkioje buvo tiktai du laipsniai šilumos. Išlindus iš guolio reikia labai greitai šokti į veltinius ir vilktis kailinius, tada skubiai užkurti didžiają krosnį ir šokti aplink stalą pirmykščių medžiotojų šokį – kito būdo sušilti ...

  Skaityti >
 • Arboristas Renaldas Žilinskas. Medžių priežiūros urbanizuotose teritorijose ypatumai Lietuvoje

  0 2014-03-18

  Kol dar nesužaliavo lapai, labai gerai matosi mūsų miestuose ir miesteliuose augančių medžių spindesys ir skurdas. Greta naujai pasodintų atvežtinių medelių rymo brandūs, dar išlikę. Tačiau beveik 90 % iš jų nemokšiško ar atsainaus genėjimo sudarkyti, nekelia jokio estetinio pasigėrėjimo. Taip yra todėl, kad mūsų valdininkams ir Vyriausybėje, ir savivaldybėse, miesto želdinių priežiūra nėra prioritetinė sritis, tam skiriama labai nedidelis kiekis lėšų. Paga...

  Skaityti >
<< 1-15 ... 31-45 46-60 61-75 [76-90] 91-105 106-106 >>