• Augalai skatina vaikus rūpintis bei jaustis atsakingais

  0 2014-06-26

  Gyvename greitu tempu, nuolatos skubame, nebemokame įvertinti gamtos dovanų – sveiko ir skanaus maisto iš savo daržo. Alytaus socialinių paslaugų centro bendruomenė džiaugiasi, kad pagaliau jų valdose radosi daržiukas, mobilusis šiltnamis, apie kokį ilgai svajota. Vaikų dienos centro lankytojams, iki šiol nemačiusiems šiltnamio iš vidaus, darbas jame tapo smagiausia atrakcija.

  Skaityti >
 • Neries regioniniame parke pražydo tūkstančiai kardelių

  0 2014-06-25

  Neries regioniniame parke esančiame Bražuolės botaniniame draustinyje pražydo paprastieji kardeliai. Natūralioje Bražuolės upelio pakrantės pievoje žydinčių kardelių – tūkstančiai!!! Šviesiai violetiniais žiedais pasipuošę puikūs augalai iš tolo traukia akį. Vykdant Bražuolės upelio slėnio gamtotvarkos planą, jau keletą metų ši pieva antroje vasaros pusėje buvo šienaujama. Ir rezultatas akivaizdus – paprastieji kardeliai tiesiog klesti.

  Skaityti >
 • Pranešimas be komentarų – „kirviu“ atliktas darbas Vilniuje...

  0 2014-06-24

  Vilniuje tęsiama medžių gerovės bloginimo, luošinimo programa.

  Skaityti >
 • Gyventojų prašoma pranešti apie Sosnovskio barščio paplitimą

  0 2014-06-17

  Aplinkos ministerija renka duomenis apie Sosnovskio barščio paplitimą mūsų šalyje ir kviečia gyventojus prisidėti kaupiant informaciją apie šio invazinio laukinio augalo augimo vietas. Labiausiai barščių plotai pastebimi dabar, kai jie žydi, todėl tinkamiausias laikas juos registruoti – iki vasaros vidurio. Duomenys apie Sosnovskio barščio paplitimą leis planuoti šios rūšies gausos reguliavimo darbus ir tam būtinas lėšas.

  Skaityti >
 • Praktinis lauko seminaras apie naudingus augalus (Vasara) birželio 24 d.

  0 2014-06-16

  Vasaros saulėgrįža... Augalija kupa. Manoma, kad šiuo metu augalų galia tampa stipriausia. Ta proga Kauno marių regioninio parko direkcija kviečia birželio 24 d. praleisti prie Kauno marių ir susipažinti su čia augančiais augalais, kurie gali būti naudingi mūsų kasdienybėje.

  Skaityti >
 • Žemės menas įprasmino Lieporių liepas

  0 2014-06-16

  Lietuviai nuo senų senovės gerbė liepas, laikė gyvybės medžiu, deivės Laimos buveine. Tikima, kad liepos viršūnėje deivė Laima pasivertusi gegute iškukuoja likimą. Šeimoje gimus mergaitei buvo sodinama liepa.
  Lieporių kaime yra vienintelis Šiaulių miesto teritorijoje esantis valstybės saugomas gamtos paveldo objektas – Lieporių liepos. Trys liepos milžinės augančios lauko viduryje yra Lieporių kaimo pažiba.

  Skaityti >
 • Edukacinė programa „Žolelių galia“

  0 2014-06-06

  Tęsdama Aukštaitijos nacionalinio parko jubiliejinių renginių ciklą, birželio 14 d. 11 val. parko direkcija kviečia dalyvauti edukacinėje programoje „Žolelių galia“. Užsiėmimą ves žolininkė Rasa Breidokienė.

  Skaityti >
 • Kaip skaitmeninę vaikų kartą sudominti daržo lysvėmis? I dalis

  1 2014-06-05

  Kaip suaugusiems sudominti augalų auginimu jaunąją kartą, į pasaulį dažniau žvelgiančią per išmaniuosius ekranus? Kas motyvuoja šių dienų mažuosius daržininkus ir kada turėtume pradėti juos vesti lysvių takais, galinčiais atverti tikrą, gyvąjį pasaulį?
  Savo patirtimi dalinęsi pedagogai bei psichologė Gintarė Pupinytė sutaria, jog daržas – puiki priemonė vaikui padedanti neprarasti ryšio su gamta, ugdyti meilę bei pagarbą jai. Tačiau ar sudominsime šiuolai...

  Skaityti >
 • Klubas „Aukuras“ kviečia į renginį Šiauliuose – „Susitikime po Lieporių liepomis“

  0 2014-06-05

  Lieporių kaime yra vienintelis Šiaulių miesto teritorijoje esantis valstybės saugomas gamtos paveldo objektas – Lieporių liepos. Trys liepos milžinės augančios lauko viduryje yra Lieporių kaimo pažiba.

  Skaityti >
 • Naujomis Želdynų įstatymo pataisomis siekiama pažaboti neatsakingą miesto žaliųjų zonų priežiūrą

  0 2014-06-04

  Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko, Seimo nario Lino Balsio kartu su kitais Seimo nariais pateikta Želdynų įstatymo pataisa ketinama užkirsti kelią medžių pjovimui be tinkamo jų būklės įvertinimo bei į miesto pertvarkos projektus, kurie būtų susiję su miesto žaliosiomis erdvėmis, įtraukti ir visuomenę.

  Skaityti >
 • Bendruomenes suvienijo vaistažolės

  0 2014-05-29

  Vaistažoles kaimo žmonės renka nuo neatmenamų laikų. Jomis gydo ir artimuosius, ir gyvulius. Kai kurie žoliavimą pavertė verslu, o penkios Pagėgių krašto bendruomenės įsitikino, kad gamtos turtai, senolių patirtis ir bendra veikla gali suvienyti kaimynus.

  Skaityti >
 • Tradicinis lauko seminaras „Vaistinė po kojomis“

  0 2014-05-28

  Birželio 21 d. visi, norintieji daugiau sužinoti apie vaistažoles, geriau jas pažinti arba tiesiog rasti laiko prisirinkti žolių kvapniam arbatos puodeliui, kviečiami į Maslauskiškius, kur vyks lauko seminaras „Vaistinė po kojomis“. Ilgai nesvarstykit ir žvarbią žiemą Jus džiugins vasaros skonis ir kvapai iš padubysio pievų, miškų, palaukių, žadindami šviesius prisiminimus.

  Skaityti >
 • Lietuvos žaliųjų partija smerkia Šermukšnių gatvėje su inkilais išpjautus medžius

  0 2014-05-27

  Lietuvos žaliųjų partija pasmerkė savivaldybės leidimą antradienį iš pat ankstaus ryto brutaliai išpjauti visą Šermukšnių gatvėje buvusią liepų alėją.
  Pasak Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko, Seimo nario Lino Balsio, nei savivaldybė, nei Vilniaus aplinkos apsaugos agentūra, atsakydamos į prašymą paaiškinti medžių pjovimo motyvus, ne tik nepateikė jokių atsakingų institucijų išrašų, jog medžiai yra prastos būklės, bet ir neatsiklausė aplinkinių gy...

  Skaityti >
 • Ką daryti, kad vaikas susidomėtų sodininkyste?

  0 2014-05-27

  Sudominti vaikus sodininkyste yra nelengva užduotis. Tačiau „Žalios stotelės“ iniciatoriai pasirengę šiam iššūkiui. Mažųjų sodininkų laukia įvairios veiklos, kurių metu jie galės susipažinti su ekologiško gyvenimo pradmenimis. Viena iš jų – „Žaliasis pavasario maršrutas“, kurio metu bus aplankyti globos įstaigose daržininkauti pasiryžę vaikai.

  Skaityti >
 • Praktinis lauko seminaras apie naudingus augalus (Pavasaris IV)

  0 2014-05-26

  Kauno marių regioninio parko direkcija vėl kviečia šeštadienį, gegužės 31 d., praleisti prie Kauno marių ir susipažinti su čia augančiais augalais, kurie gali būti naudingi mūsų kasdienybėje.

  Skaityti >
<< 1-15 16-30 31-45 [46-60] 61-75 76-90 91-105 106-106 >>