• Projekto „Auginame vaistažoles ir prieskonines žoleles“ užbaigimas

  0 2014-09-10

  Atėjus rudeniui, atėjo laikas užbaigti projektą „Auginame vaistažoles ir prieskonines žoleles“.

  Skaityti >
 • Henrikas Gudavičius. Laiškai iš kaimo. Varlė – ne kiaulė, į vasaros dangų pažiūrėti gali

  0 2014-08-25

  Liepos 18-oji
  Ilgai geltonuoja iškilmingosios didžiažiedės tūbės. Žydi ir smulkiažiedės, ir juodosios tūbės. Bet bites ir kamanes dabar labiausiai vilioja ne tūbės, o medingi sukatžolių ir saulėgrąžų žiedynai. Net vėlų vakarą, saulei nusileidus, dūzgia darže medunešiai vabzdžiai, ir pritaria jiems dideli žalieji žiogai.

  Skaityti >
 • Susipažinkime – naudingos žolelės. Bernardinų sode rugpjūčio 21 d., 18 val.

  0 2014-08-13

  Visus, norinčius susipažinti ir susidraugauti su naudingaisiais laukiniais augalais, kviečiame rugpjūčio 21 dieną, 18 valandą į Bernardinų sodą.
  Mes sugalvojome žmones supažindinti su naudingomis žolelėmis miesto parkuose. Gal tai ir nėra pati geriausia ir švariausia vieta rinkti vaistažolėms ir maistiniams augalams, bet tai puiki vieta pasivaikščioti ir susipažinti su laukiniais augalais. O žinodami ką, kaip, kada ir kam rinkti, galėsite juos susirasti išvykę į ga...

  Skaityti >
 • Botaninis pleneras

  0 2014-08-13

  Vasarai artėjant į pabaigą, „Mokslas ir menas“ kviečia į mįslingą augalų pasaulį pažvelgti vienu metu biologo ir grafikės akimis bei piešiant mokytis iš gamtos.

  Skaityti >
 • Vilniuje priešais Geležinio Vilko tunelį pasodinti vijokliai po 5 metų sukurs žalią kilimą

  0 2014-08-01

  Vilniuje priešais Geležinio Vilko tunelį esantį betoninė sieną po 5 metų bus paslėpta. Vilniaus miesto savivaldybė šioje vietoje pasodino specialius vijoklius, kurie sukurs žalią sieną.

  Skaityti >
 • Henrikas Gudavičius. Laiškai iš kaimo. Šienapjūtė: vis dar godojamas Zautros dalgis

  0 2014-07-28

  Gegužės 19-oji
  Juodauogio šeivamedžio krūme gieda upinis žiogelis. Keista jo giesmė: melodijos nėra, tiktai monotoniškas zirzimas, primenantis senovinės siuvimo mašinos „Zinger“ dūzgimą. Tokį garsą prisimenu iš vaikystės, nes ciocė Bronė buvo profesionali siuvėja, baigusi siuvimo kursus Šiauliuose. Ir žiemą, ir vasarą ji mindavo gremėzdiškos siuvimo mašinos pedalą, o greitas adatos ciksėjimas į drobinį audinį tada man atrodė panašus į žiogo čirpimą.

  Skaityti >
 • Į stalą - pievų turtai

  0 2014-07-28

  Šiltą vasaros pavakarę dvi žoliautojos Rasa Subačienė ir Ieva Šidlaitė pakvietė miestelėnus pasivaikščioti po Bernardinų sodą ir Vilnelės pakrantėmis. Bet ne šiaip pažioplinėti, o po kojomis įžvelgti daug naudingų laukinių augalų, kurie juos išmanantį gali ir pamaitinti, ir pagydyti.

  Skaityti >
 • Kauno ąžuolyne ieškoma niūriaspalvių auksavabalių namų

  0 2014-07-28

  Kauno ąžuolyne gyvena viena didžiausių niūriaspalvio auksavabalio (Osmoderma eremita) populiacijų. Siekiant tinkamai prižiūrėti ąžuolus, kuriuose gyvena ar netolimoje ateityje galėtų įsikurti niūriaspalviai auksavabaliai, būtina juos tinkamai prižiūrėti. Siekiant išsaugoti šių retų vabalų buveines, Lietuvos gamtos fondas, Kauno miesto savivaldybės užsakymu, inventorizuoja ąžuolus, kuriuose gyvena ar netolimoje ateityje galėtų apsigyventi niūriaspalviai auksavaba...

  Skaityti >
 • Kauno Botanikos sode – romantiškas „Kvapų nakties“ renginys

  0 2014-07-21

  Paskutinįjį liepos mėnesio penktadienį VDU Kauno botanikos sode (Ž. E. Žilibero g. 6) sklis įvairiausi aromatai. Lankytojai kviečiami romantiškai pavakaroti po atviru dangumi bei pasimėgauti įdomia programa.

  Skaityti >
 • Kuršių nerijoje jau ganosi pirmosios avys

  0 2014-07-16

  Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija vykdydama vidinės miškotvarkos projektą ir siekdama išsaugoti unikalų Kuršių nerijos kraštovaizdį nusprendė atlikti eksperimentą ir pasitelkti naminių gyvulių ganiavą. Į Kuršių neriją jau atvežtos pirmosios avys, kurios ganosi Bulvikio rage.

  Skaityti >
 • Mėlynes rinkime rankomis, o ne šukomis

  0 2014-07-07

  Įsibėgėja mėlynių uogų rinkimo sezonas. Nors Dzūkijos miškuose šiais metais mėlynojai nušalo dėl vėlyvų šalnų, tačiau Aukštaitijoje jau prasidėjo mėlynių rinkimo sezonas. Kaip informavo Sirvėtos regioninio parko direkcija, daugėja uogautojų, kurie tikėdamiesi greitesnio ir didesnio uždarbio, mėlynes renka draudžiamu įrankiu – „šukomis“.

  Skaityti >
 • Praktinis lauko seminaras apie naudingus augalus (Vasara II)

  0 2014-07-04

  Tradiciškai Kauno marių regioninio parko direkcija kviečia į praktinį lauko seminarą – liepos 12 d. praleiskite prie Kauno marių ir susipažinkite su čia augančiais augalais, kurie gali būti naudingi mūsų kasdienybėje.

  Skaityti >
 • Priesakai renkantiems laukinius augalus

  0 2014-07-04

  Vasara – laukinių augalų žaliavos rinkimo metas. Aplinkosaugininkai primena, kad Lietuvoje nemažai šių augalų yra reti, saugomi, ir juos rinkti griežtai draudžiama. Leidžiama rinkti tik kai kurių saugomų augalų dalis. Pavyzdžiui, galima rinkti pataisų varpeles jas nukerpant ir iš jų gauti sporas.

  Skaityti >
 • Henrikas Gudavičius. Laiškai iš kaimo. Jau sirpsta juoda vilkauogės uoga

  0 2014-07-01

  Balandžio 23-ioji
  Saulei nusileidus atskrido strazdas giesmininkas, nutūpė į pačią kaštono viršūnę ir gieda. Man vienam gieda, nes po šventų Velykų visi išsiskirstė į savo darbus. Klausausi ir galvoju, kad štai šitas giesmininkas dabar neblogai papildo vadovėlines ornitologijos tiesas: miške giedantys strazdai praneša gentainiams apie savojo lizdo teritoriją, bet vakare iš miško jis gali atskristi į sodybą ir melodingai pašvilpauti, jeigu pamato ką nors sėdintį ...

  Skaityti >
 • Susipažinkime – naudingos žolelės. Pasivaikščiokim po Bernardinų sodą

  1 2014-06-27

  Visus, norinčius susipažinti ir susidraugauti su naudingaisiais laukiniais augalais, kviečiame liepos 9 dieną į Bernardinų sodą. Renginys nemokamas!
  Mes sugalvojome žmones supažindinti su naudingomis žolelėmis miesto parkuose. Gal tai ir nėra pati geriausia ir švariausia vieta rinkti vaistažolėms ir maistiniams augalams, bet tai puiki vieta pasivaikščioti ir susipažinti su laukiniais augalais. O žinodami ką, kaip, kada ir kam rinkti, galėsite juos susirasti išvykę į g...

  Skaityti >
<< 1-15 16-30 [31-45] 46-60 61-75 76-90 91-105 106-106 >>