• Susitikimas su tautodailininke ir „žolynukų“ dirbtuvės

  0 2014-12-11

  Artėjant Adventui, o sykiu – ir jaukiosioms Kalėdoms kviečiame jus į šiltą ir ramų renginį, kuris tikisi padėsiąs jums įsisiausti į tylos ir šviesaus laukimo rimtį. ISC „Bendrakeleiviai“ vienai iš šeštadienio popiečių pakvietė tautodailininkę, žolynų matytoją ir girdėtoją Gintvilę Giedraitienę pasidalinti ne tik savo „žolynukų“, poetinio žodžio bei vaizdo menu, bet ir rišimo iš žolynų įgūdžiais.

  Skaityti >
 • Lauko seminaras apie naudingus augalus

  0 2014-12-10

  Kas pasakė, kad žiemą gamtoje nėra ką veikti? Šaltuoju metų laiku joje viskas vyksta kitokiu ritmu. Kitaip kvepia miškas. Kitaip bendrauja paukščiai. Kitoks ir žygiavimo ritmas. Prieš Žiemos saulėgrįžą Kauno marių regioninio parko direkcija kviečia pasivaikščioti, pažinti, pabūti gamtoje ir prisiliesti prie žiemiškų vertybių, naudingų augalų. Tuo pačiu aplankysime bebrą trobelėje, briedį jaunuolyne, jūrinį erelį savo medžioklės plotuose ir kitus paukštel...

  Skaityti >
 • Arboristai rūpinasi medžių sveikata

  0 2014-11-27

  Nemažai žinome apie medžių teikiamą naudą žmogaus sveikatai: medžiai mūsų aplinkoje valo orą, absorbuoja CO2, gamina deguonį, mažina įtampą, gerina nuotaiką, atpalaiduoja. Netgi sakoma, kad medžiai gydo depresiją, slopina pyktį, agresiją, žodžiu – skatina žmogų jaustis laimingesniam. Visgi nedaug teišmanome apie medžių sveikatą.

  Skaityti >
 • Vertingiausioms miško medžių populiacijoms išsaugoti įsteigta per šimtą genetinių draustinių

  0 2014-11-13

  Vertingiausioms medžių populiacijoms išsaugoti jų natūraliose augavietėse ir jų genetinių savybių tęstinumui užtikrinti Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos siūlymui ir įsteigė 112 valstybinių genetinių miško medžių draustinių. Šie draustiniai atrinkti per pastaruosius du dešimtmečius pagal medynų populiacijų tvarumą, prieaugį, derėjimą, medžio lajos formą, medienos kokybę ir kitus kriterijus.

  Skaityti >
 • Pasaulis atsiveria išmokus klausytis savo balso

  0 2014-11-07

  Toli tarp miškų, Žemaitijos glūdumoje, gyvena dvi seserys. Jos augina ir miškuose renka vaistažoles, iš kvapniųjų augalų ruošia prieskonius, o viena ilgais žiemos vakarais audžia, beje, kartu su vyru. Po daugelio metų, praleistų ramumoje, šie žmonės tikina atradę laimę.

  Skaityti >
 • Henrikas Gudavičius. Laiškai iš kaimo: „...jūs pažiūrėkit, bus tuojau piliakalnis“

  0 2014-11-05

  Spalio 4-oji
  Rudeninė paukščių, roplių, varliagyvių, vabzdžių, šikšnosparnių migracija ne tokia ryški kaip pavasarinė, bet kai tuos mažus ir didesnius migrantus pamatai nutrenktus, kontūzytus ar visai suplotus, darosi nejauku.Taip pat kaip ir pavasarį. Man gaila, ir tai nėra nei hiperbolizavimas, nei koks nors susireikšminimas, prisimenant, kad šiandien visame pasaulyje minima Gyvūnų globos diena. Toks yra jutimas, toks matymas, kai visur važiuoji dviračiu, o ne mašin...

  Skaityti >
 • Kaune bus išsaugoti niūriaspalvių auksavabalių namai

  0 2014-10-31

  Patikrinus Kauno ąžuolyne ir kituose miesto parkuose augančius senus drevėtus medžius, paaiškėjo, kad 398 iš jų gyvena arba galėtų gyventi niūriaspalvis auksavabalis (Osmoderma eremita). Šio visoje Europoje reto vabalo namai bus išsaugoti – tvarkant želdynus šie medžiai nebus kertami.

  Skaityti >
 • Kalninę arniką siekiama grąžinti į Aukštaitiją

  0 2014-10-18

  Pirštai sukryžiuoti: jei gamta bus maloninga, kalninės arnikos (Arnica Montana) kaimynyste galės džiaugtis ne tik dzūkai, bet ir šiauresnių Lietuvos rajonų gyventojai. Dzūkijoje surinktos šio reto augalo sėklos pasėtos Aukštaitijos nacionaliniame parke, kiek jų sudygs, paaiškės kitą pavasarį. Atkurti šios gydomosiomis ir kosmetinėmis savybėmis garsėjančio augalo išnykusias populiacijas Lietuvos gamtos fondas ėmėsi bendradarbiaudamas su kompanija „The Body Shop“,...

  Skaityti >
 • Tiesiant elektros jungtį išsaugotos raudonosios gegūnės

  0 2014-10-14

  Raudonosios gegūnės (Dactylorhiza incarnate), kurioms buvo kilusi grėsmė dėl per jų buveinę tiesiamo tarptautinio elektros tilto „LitPol Link“, saugiai perkeltos į kitą joms tinkamą augimo vietą ir taip išsaugotos.

  Skaityti >
 • DIENA PIEVOJE. III dalis „Rudens turtai – naudingosios šaknelės“

  0 2014-10-06

  Spalio 18 d. rengiamas III-asis dienos seminaras „Rudens turtai – naudingosios šaknelės“. Seminaras vyks sodyboje netoli Vilniaus, prie Mickūnų, Naujakiemyje.
  Keliausime į rudenėjančius laukus išmokti atrasti ir pasikasti įvairių sveikųjų šaknelių.
  Pasiruošime jas vėlesniam naudojimui.
  Ragaudami arbatą kalbėsimės apie šaknų naudą mūsų sveikatai.

  Skaityti >
 • Vienas turtingiausių šaltinių vaikų ugdymui yra arčiausiai mūsų

  0 2014-10-01

  Ieškodami ypatingos aplinkos savo vaikams, kurioje jie galėtų atsiskleisti, dažnai neįvertiname to, jog vienas turtingiausių šaltinių vaikų ugdymui yra arčiausiai mūsų. Gamta – natūrali aplinka, skatinanti vaiko smalsumą, čia galima kurti, fantazuoti bei atskleisti save.

  Skaityti >
 • Kaip vaiką sudominti daržo lysvėmis? Suteikite laisvę! II dalis

  0 2014-09-30

  Užsienio patirtis rodo, kad vaikų, įsitraukusių į bendras daržininkystės veiklas, rezultatai mokykloje yra geresni negu kitų projektuose nedalyvaujančių moksleivių. Pastebima, kad daržininkaujantys vaikai yra labiau atsipalaidavę, ramesni, kartu kapstydamiesi daržo lysvėse jie stebi augalo augimą, todėl turi galimybes matyti procesą ir orientuojasi ne vien tik į rezultatus.

  Skaityti >
 • Vieno kvadratinio metro sodininkavimo judėjimas Lietuvos ugdymo įstaigose

  0 2014-09-29

  Siekdami sudominti vaikus gyvuoju augalų pasauliu, projekto „Žalia stotelė“ iniciatoriai ir pedagogai 34-iose Lietuvos ugdymo įstaigose pradėjo įgyvendinti vieno kvadratinio metro (arba vienos kvadratinės pėdos) sodininkavimo idėją. Pagal šią sistemą mokyklų, darželių ir globos namų auklėtiniai kūrė bei planavo savo teminius sodelius ir jau dabar džiaugiasi pirmaisiais rezultatais.

  Skaityti >
 • Praktinis seminaras apie naudingus augalus (rudens gėrybės)

  0 2014-09-25

  Kauno marių regioninio parko direkcija kviečia spalio 4 d., šeštadienį, praleisti gamtoje ir išmokti pažinti augalus, kurie gali būti naudingi mūsų buityje. Renginio praktinė dalis – pelkinės notros šakniastiebių troškinio gamyba.

  Skaityti >
 • Gyvasis dažas

  0 2014-09-20

  Menininkė Rasa Labinė bando atgaivinti senąsias lietuviškas siūlų dažymo augalais tradicijas, kurios per pastarąjį šimtmetį buvo prarastos.

  Skaityti >
<< 1-15 [16-30] 31-45 46-60 61-75 76-90 91-105 106-106 >>