• Šventės be alkoholio? Kas iš to?

  0 2014-06-11

  Blaivūs masiniai renginiai, žalingų įpročių bent jau viešumoje atsikratę pareigūnai, specializuotos alkoholio parduotuvės, alkoholio akcizo didinimas ir jokios alkoholio reklamos? Kokia iš to nauda? Kodėl turėtume atsisakyti muzikos festivalių, miesto švenčių ir kitų visai šeimai skirtų viešų renginių, kuriuos apvainikuoja besaikis girtavimas, triukšmas, agresyvi aplinka bei muštynės? Kodėl mums turi rūpėti, kad visa tai vyksta vaikų bei paauglių akivaizdoje?

  Skaityti >
 • E. Satkevičius. Atviras elektroninis laiškas Prezidentei, Seimui ir Lietuvos vyriausybei

  0 2014-06-11

  LR REFERENDUMO ĮSTATYMAS buvo priimtas 2002 m. birželio 4 d. prieš Lietuvai įstojant į Europos Sąjungą (ES).
  Tuo metu beveik visi rinkėjai, įrašyti į rinkėjų sąrašus, gyveno Lietuvoje. Po įstojimo į ES, Lietuvos valdžia laisvanoriškai-priverstinai beveik pusę sąrašinių rinkėjų (nuo 1 iki 1,2 milijono) išvarė į Vakarų NATO valstybes. Šie rinkėjai praktiškai nedalyvauja Lietuvos gyvenime, neturi galimybės balsuoti ir nebalsuoja rinkimuose bei referendumuose (da...

  Skaityti >
 • Birželio 29 d. referendumas: įvairių žmonių pasisakymai ir kaip balsuoti (ypač svarbu gyvenantiems užsienyje)

  0 2014-06-10

  2014 m. birželio 29 d. vyks pirmasis Tautos iniciatyva surengtas referendumas. Jame siekiama:
  – Sumažinti referendumui surengti reikiamą parašų skaičių iki 100000.
  – Referendumu priimtus sprendimus keisti tik referendumu.
  – Atstatyti Lietuvos piliečių nuosavybės teisę žemei, miškams ir vidaus vandenims.
  – Gamtos išteklius pramoniniu būdu naudoti tik po privalomo referendumo.

  Skaityti >
 • Latvijoje – peticija prieš vilkiukų žudymą

  0 2014-06-06

  Latvijos vilkų užtarėjai ėmėsi iniciatyvos ir parengė peticiją (https://www.change.org/petitions/to-the-parliament-of-latvia-stop-killing-wolf-pups-and-shorten-wolf-hunting-season-in-latvia), kuria reikalauja liautis medžioti vilkų jauniklius ir sutrumpinti vilkų medžioklės sezoną. Peticijos iniciatoriai kviečia po ja pasirašyti ne tik latvius, bet ir kaimyninių bei tolesnių šalių gyventojus, kuriems ne prie širdies gyvūnų jauniklių ir vaikingų patelių medžioklė.

  Skaityti >
 • Kaip skaitmeninę vaikų kartą sudominti daržo lysvėmis? I dalis

  1 2014-06-05

  Kaip suaugusiems sudominti augalų auginimu jaunąją kartą, į pasaulį dažniau žvelgiančią per išmaniuosius ekranus? Kas motyvuoja šių dienų mažuosius daržininkus ir kada turėtume pradėti juos vesti lysvių takais, galinčiais atverti tikrą, gyvąjį pasaulį?
  Savo patirtimi dalinęsi pedagogai bei psichologė Gintarė Pupinytė sutaria, jog daržas – puiki priemonė vaikui padedanti neprarasti ryšio su gamta, ugdyti meilę bei pagarbą jai. Tačiau ar sudominsime šiuolai...

  Skaityti >
 • Basų kojų diena: be batų vardan Žemės ir sveikatos

  0 2014-05-28

  Birželio 5 dieną minima Pasaulinė aplinkos apsaugos diena. Ta proga Kauno marių regioninio parko direkcija inicijuoja „Basų kojų dieną“ ir bent trumpam ragina nusiauti batus ir pajausti Žemę po kojomis.

  Skaityti >
 • Ką daryti, kad vaikas susidomėtų sodininkyste?

  0 2014-05-27

  Sudominti vaikus sodininkyste yra nelengva užduotis. Tačiau „Žalios stotelės“ iniciatoriai pasirengę šiam iššūkiui. Mažųjų sodininkų laukia įvairios veiklos, kurių metu jie galės susipažinti su ekologiško gyvenimo pradmenimis. Viena iš jų – „Žaliasis pavasario maršrutas“, kurio metu bus aplankyti globos įstaigose daržininkauti pasiryžę vaikai.

  Skaityti >
 • Praktinis lauko seminaras apie naudingus augalus (Pavasaris IV)

  0 2014-05-26

  Kauno marių regioninio parko direkcija vėl kviečia šeštadienį, gegužės 31 d., praleisti prie Kauno marių ir susipažinti su čia augančiais augalais, kurie gali būti naudingi mūsų kasdienybėje.

  Skaityti >
 • Savanorystė gali tapti geriausiomis atostogomis gyvenime

  0 2014-05-21

  Artėjant vasarai dažnai svajojame apie atostogas: ne tik kur patiems pailsėti, bet ir kur savo vaikus išleisti. Pastarieji metai kaip niekada yra turtingi renginiais, stovyklomis, festivaliais, kuriuose pirmenybė teikiama blaiviai, sąmoningai ir sveikai gyvensenai. Iš jų grįžtama ne tik pailsėjus, bet ir susiradus naujų draugų, pasisėmus žinių ir entuziazmo išsispręsti savo problemas šeimoje ir darbe, pradėti gyventi kitaip nei iki šiol. Ir svarbu, pamatai, kad esi ne vie...

  Skaityti >
 • Klaipėdoje, Sulupės seniūnaitijoje kuriamas bendruomenės daržas

  0 2014-05-19

  Sodinukams ūgtelėjus ir šiltiems orams sugrįžus į pajūrį, Žali.lt Klaipėdos komanda su Sulupės seniūnaičiu bei žaliuojantys aktyvūs bendraminčiai – pagalbininkai kviečia visus prisidėti įkuriant bendruomenės daržą Sulupės seniūnaitijoje.

  Skaityti >
 • Biologinės įvairovės dieną švęskime visų rūšių ralyje!

  0 2014-05-13

  Lietuvos gamtos fondas kviečia Biologinės įvairovės dieną švęsti VISŲ RŪŠIŲ RALYJE, kuris vyks gegužės 23–25 d. Margupio botaniniame draustinyje (Seredžiaus sen., Jurbarko raj.). Rask, pažink, išsaugok! – skelbia renginio šūkis ir kviečia susirungti rūšių pažinimo varžybose ir gamtos mokslų ekspertus, ir gamtos mylėtojus – mėgėjus.

  Skaityti >
 • Gegužės 21 d. Europoje minima Natura 2000 diena: europiečiai kviečiami palaikyti šio saugomų teritorijų tinklo idėją

  0 2014-05-13

  Natura 2000 yra didžiausias pasaulyje saugomų teritorijų tinklas, siejamas su gamtos vertybių išsaugojimų Europos Sąjungos šalyse. Tačiau ekonominės plėtros rėmėjai neretai stengiasi sumenkinti šių teritorijų svarbą saugant biologinę įvairovę ar net stabdyti Natura 2000 tinklo plėtrą. Įvertinant, jog biologinės įvairovės išsaugojimas yra plačiosios visuomenės interesas, ispanų ornitologų draugija kartu su kitų šalių pasaulinės organizacijos BirdLife Internat...

  Skaityti >
 • Praktinis lauko seminaras apie naudingus augalus (Pavasaris III)

  0 2014-05-12

  Kauno marių regioninio parko direkcija vėl kviečia šeštadienį, gegužės 17 d., praleisti prie Kauno marių ir susipažinti su čia augančiais augalais, kurie gali būti naudingi mūsų kasdienybėje.

  Skaityti >
 • Kviečia dalyvauti savanoriškoje veikloje Kuršių nerijos nacionaliniame parke

  0 2014-05-09

  Artėja aktyvusis turizmo sezonas. Kaip ir kiekvienais metais, į Kuršių neriją ims plūsti turistų minios. Išskirtinio grožio gamtos kampelio vaizdai atvykusiems tampa įsimintiniausiais vasaros įspūdžiais. Visi skuba aplankyti mirusias kopas Naglių gamtiniame rezervate, pajusti pustomo smėlio gaivą ant Parnidžio kopos, džiaugtis begaliniais Kuršių nerijos miškų takais, kurie mena čia gyvenusių kuršininkų paslaptis.

  Skaityti >
 • Pėdsekystės kursai 2014 (Kaunas)

  0 2014-04-30

  Išgirsk, pamatyk, pajausk pavasarį, kuris bunda ir vis naujom spalvom praturtina mus supantį pasaulį. Kartais sunku pakelti galvą į dangų, pasveikint medį, kylančią saulę, praskrendantį paukštį, nakty suspindusias žvaigždes. Bet tai būtina, kad spėtum, žmogau, suprasti, kad gyvenime esi ne vienas. Tokiais žodžiais norėtume neabejingus gamtos pažinimui pakviesti į gražia tradicija tampančius pėdsekystės kursus.

  Skaityti >
<< 1-15 16-30 31-45 [46-60] 61-71 >>