• Per metus kiekvienas Lietuvos gyventojas išmeta apie 50 kg maisto atliekų

  0 2015-05-15

  Per Seime vykusį Nacionalinį kovos su maisto švaistymu kongresą buvo aptarti ir aktualūs maisto atliekų, jų tvarkymo ir prevencijos klausimai.
  Per metus mūsų šalyje susidaro apie 80 tūkst. tonų maisto atliekų, o vienas gyventojas išmeta apie 50 kg maisto, kurio dalis dar tinkama vartoti. Šios atliekos nėra atskirai surenkamos ir tvarkomos, todėl patenka į bendrą komunalinių atliekų srautą ir keliauja į sąvartynus. Maisto atliekos Lietuvoje sudaro apie dešimtadalį vi...

  Skaityti >
 • R. Šerkšnas: „Į sąvartyną 0 atliekų“

  0 2014-05-09

  Jūsų dėmesiui siūlome Žaliosios politikos instituto viceprezidento, aplinkosaugos eksperto Rimanto Šerkšno straipsnį.
  Pastaruoju metu daug diskutuojama atliekų tema, pateikiamos įvairios deklaracijos, tačiau norisi paklausti, ar realybė yra artima atliekų tvarkymo strategijoje keliamiems tikslams ir siekiams? Ar prevencinės priemonės, kurios puikiai suguldytos išleistuose įstatymuose, pasiekia visuomenę?

  Skaityti >
 • Alytaus sąvartyne atliekas pakeis pelenai

  0 2014-04-15

  Alytaus regionas ruošiasi atliekų tvarkymo perversmui. Jis įvyks šią vasarą, kai Alytaus regioniniame sąvartyne pradės veikti pirmieji Lietuvoje mechaninio rūšiavimo įrenginiai. Pradėjus juos naudoti, sąvartyne nebeliks įprastų atliekų – jas pakeis pelenai ir kompostas.

  Skaityti >
 • Lietuvos įmonės galėtų efektyviau tvarkyti savo buitines atliekas

  0 2014-01-16

  Lietuvoje atliekų rūšiavimo situacija gerėja, yra įsitikinusi Kauno technologijos universiteto (KTU) Aplinkos inžinerijos instituto (APINI) docentė Irina Kliopova. Lietuvos aplinkos apsaugos investicinių fondų nepriklausoma eksperte dirbanti mokslininkė viliasi, kad neseniai spaudoje plataus atgarsio sulaukusi istorija apie kompostavimui netinkamų konteinerių dalinimą gyventojams nesumažins jų noro tvarkyti buitines atliekas.

  Skaityti >