• Kas nutiks, jei dvi savaites valgysim tik ekologišką maistą?

  0 2016-05-31

  Kas atsitiktų, jeigu įprastus, tradiciškai auginamus maisto produktus pakeistume ekologiškai užaugintu maistu? Viena Švedijos šeima dalyvavo eksperimente, kurį organizavo Švedijos parduotuvių tinklas Coop ir Švedijos aplinkos tyrimų institutas. Tyrimo metu norėta išsiaiškinti, kaip keičiasi žmogaus organizme pavojingų cheminių junginių koncentracija valgant ekologiškai užaugintą maistą.

  Skaityti >
 • Ūkininkai nenori pyktis su bitėmis

  0 2015-04-24

  Artėjant vasarai, ūkininkams vis aktualesnis tampa klausimas dėl tinkamo augalų apsaugos produktų naudojimo. Dažniausiai pažeidimai nustatomi intensyvaus augalų žydėjimo metu, kai laukuose dūzgia bitės, o ūkininkai susiruošia purkšti savo laukus. Žemės ūkio ministerija primena, kad žemės naudotojų ir bičių laikytojų pareigos numatytos Augalų apsaugos produktų įvežimo, vežimo, saugojimo, naudojimo, tiekimo rinkai taisyklėse. Jomis siekiama suderinti visų žemės ...

  Skaityti >
 • Ūkininkai neįvertina žalos

  0 2014-11-23

  Pastaruoju metu ūkininkai stengiasi naudoti vis mažiau augalų apsaugos produktų, tačiau be jų apsieiti negali. Teigiama, kad intensyvus cheminių produktų naudojimas kenkia ne tik mūsų sveikatai, bet ir aplinkai. Pasak specialistų, būtina siekti sumažinti ūkyje naudojamų augalų apsaugos produktų kiekį. Atsižvelgiant į mokslininkų rekomendacijas, ūkininkams patariama mažinti produktų normas ir apdorojimų skaičių.

  Skaityti >
 • Nežinojimas – nepasiaiškinimas…

  0 2014-11-11

  Pasvalio rajono agentūros pareigūnai vienam Pasvalio miestelėnui išaiškino, kad ne visada kuriant grožį užtenka vien gerų ketinimų, norint atlikti gerą darbą reikia žinoti ir įstatymus.
  Pasvalio mieste teka upelis Svalia, netoli jo yra piliečio M. S. namų valdos sklypas. Naujai besikuriantis pilietis sumanė sutvarkyti valstybinėje žemėje esančią upelio pakrantę. Visą žolinę augmeniją išpurškė glifosatais taip ją sunaikindamas, kad vėliau galėtų gražiai užs...

  Skaityti >
 • Ekologiškuose žieminiuose kviečiuose – pesticidų likučiai

  0 2014-08-08

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistams ištyrus ūkininko Raimondo Grajausko užaugintų ekologiškų žieminių kviečių mėginį, rasta pesticido metilpirimifoso likučių. Jų kiekis pavojaus žmogaus sveikatai nekelia, tačiau ekologiškų produktų gamyboje Europos Komisija draudžia naudoti.

  Skaityti >
 • GMO žolė vaikų žaidimų aikštelėse ir kitos glifosato „užimtos“ teritorijos

  0 2014-07-07

  Kompanijos „Monsanto“ ir „Scotts“ pradėjo bandymus su pirmąja genetiškai modifikuota (GM) žole, skirta ir privatiems asmenims, ir komerciniam naudojimui. „Scotts“ paruošė pievinės miglės rūšį, kuri genetiškai pritaikyta atlaikyti didelį kiekį „Monsanto“ herbicido „Roundup“ (roundapas). Šios žolės sėklos nėra reglamentuojamos ir nebus žymimos kaip GMO (genetiškai modifikuoti organizmai). Dėl greito sužėlimo ir plitimo, per trumpą laiką šis GM au...

  Skaityti >
 • Daugėja įrodymų, kad pesticidai sukelia autizmą

  0 2014-07-04

  Uždekite virvelę ir atsitraukite. Tuojau vėl įsiliepsnos diskusijos apie autizmą. Unikalūs Kalifornijos duomenys pesticidus sieja su autizmu.
  Vaikai, kurių mamos nėštumo metu kontaktavo su organinio fosforo pesticidais, buvo 54 proc. labiau linkę į autizmo sutrikimus nei tie, kurių mamos su pesticidais nekontaktavo, rodo Kalifornijos universiteto Davis MIND instituto tyrimas.

  Skaityti >
 • Priekuliškio sielvartas: žuvo 6 bičių šeimos

  1 2014-06-25

  Į „Bangos“ laik­raščio redakciją kreipėsi Klaipėdos krašto bitininkų bendruomenės „Midutis“ pirmininkas Arūnas Neverdauskas, kuris papasakojo, jog šios savaitės pradžioje kai kurių priekuliškių sodybose žuvo bitės. Spėjama, kad nelaimė ištiko dėl geležinkeliečių įmonės darbininkų neatsakingai naudotų chemikalų nuo piktžolių.

  Skaityti >
 • Tylusis žudikas „Roundup“ pamažu demaskuojamas: Olandija uždraudė glifosatą nekomerciniam naudojimui

  0 2014-05-21

  Nuo 2015 metų privatūs asmenys Olandijoje nebegalės naudoti herbicidų, kurių pagrindą sudaro veiklioji medžiaga glifosatas, taip pat ir pasaulyje itin populiaraus „Roundup‘o“. Tai daroma, siekiant apsaugoti žmonių sveikatą.

  Skaityti >
 • Pasėlius purškia nepaisydami reikalavimų

  0 2014-05-15

  Raseinių rajono ūkininko Mykolo Hoferto bitės ne kartą yra nukentėjusios nuo chemikalų, kuriuos neatsakingai savo pasėliuose purškia žemdirbiai. Nieko gero nežadėjo ir šiomis dienomis jo išvystas vaizdelis: važiuodamas pirkti žemės ūkio technikos detalių, jis Gylių kaimo rapsų lauke pamatė modernų purkštuvą, purškiantį žydinčius augalus.

  Skaityti >
 • Ūkininkai ir bitininkai: naujos taisyklės – žingsnis į priekį

  0 2014-05-07

  Artėjant vasarai, ūkininkai ir bitininkai Žemės ūkio ministerijoje vėl susėdo prie derybų stalo – nei viena pusė nenori, kad nuo pasėlių apdorojimo cheminiais preparatais žūtų bitės.

  Skaityti >
 • Paradoksalios Lietuvos žalinimo priemonės: melioracijos griovius gelbėsim su „Roundup“?

  0 2014-03-22

  Lietuva nuo seno garsėja kaip gražus ir žalias kraštas. Mano amžiaus žmonės dar mena tuos laikus, kai kiekviename upelyje gyveno ir veisėsi vėžiai, vėgėlės, vijūnai ir kiti gyvūnai. Upeliuose ir pelkutėse augo ajerai, puplaiškiai, vilkdalgiai, pelkiniai švyliai ir daugelis kitų retų ir vertingų augalų. Natūralios pievos buvo puikios ganyklos kamanėms, drugiams ir bitėms, o mes, vaikai, rinkdavome gardžiausias žemuoges. Dabar gi gamta tampa priešu, o kovai prieš j...

  Skaityti >
 • Karo pramone paremtas žemės ūkis – pražūtingas

  0 2014-03-07

  Mums sakė, kad išėjus iš planinės ekonomikos gyvensime geriau, laisvoji rinka ir privatizacija viską sustatys į vietas… Dabar mums sako, kad turime parduoti savo žemę užsieniečiams. Mūsų šalis neturi stiprios pramoninės gamybos, neturi gausių gamtinių resursų, nėra iš ko mokėti dotacijų žemės ūkiui.

  Skaityti >
 • Kovas – 2014 metų paukštis

  0 2014-02-05

  Lietuvos ornitologų draugija (LOD), tęsdama ilgametes tradicijas, 2014 metais ir vėl paskelbė „metų paukštį“, kuriuo pasirinko kovą (Corvus frugilegus). Kaip ir daugelyje kitų šalių, „Metų paukščio“ skelbiamos akcijos pagrindiniai tikslai – atkreipti visuomenės ir aplinkosaugos institucijų dėmesį į sparnuočių rūšis, kurioms tuo metu reikalingas žmonių išskirtinis dėmesys ar specialios apsaugos priemonės, o taip pat išsiaiškinti tikrąją rūšies populi...

  Skaityti >