• Ekologiškų daržovių karaliai: interviu su ekoūkininke Daiva Giedrikiene

  0 2015-05-17

  Daivos Giedrikienės paprasta ūkininke nepavadinsi ne tik dėl to, kad su vyru Arūnu ir vaikais ji ūkininkauja pagal ekologinės žemdirbystės principus, bet ir dėl to, kad jų asortimente gausu Lietuvoje retai auginamų daržovių. Kiaulių ir karvių jų ūkyje nėra. Jie - ekologiškų daržovių karaliai, šviesūs, švarūs ir visada šiltai besišypsantys. Ekologinę daržininkystę 2001 m. pradėjo nedideliuose ploteliuose. Šiandien jie turi didelį būrį ištikimų klientų Vil...

  Skaityti >
 • Pirkėjai eurų sėkloms negaili

  0 2015-03-16

  Daržininkystę ar sodininkystę pamėgo daugelis lietuvių – vieni nori turėti sveikesnių produktų, kiti – tikisi sutaupyti. Daugėja ir tokių, kuriems darbas darže ar sode – pomėgis. Tad nenuostabu, kad sulaukę pavasario daržininkai užplūdo specializuotas sėklų parduotuves, dairosi sėklų prekybos centruose ar turgavietėse.

  Skaityti >
 • Ne tik Amerikoje dėkoja už ekologišką derlių

  0 2014-12-15

  Deltuvos seniūnijos Leonpolio kaime gyvenantys ūkininkai Laima ir Vincentas Stragiai gali lengviau atsikvėpti. Daugumą darbų ekologiškame daržininkystės ūkyje jau perėmė dukra Ieva. Aleksandro Stulginskio universitete ekonomikos studijas baigusi Stragių pagrandukė – versli mergina. Ji nesitenkina tuo, ką sukūrė tėvai, o investuoja ir plečia ūkį.

  Skaityti >
 • Augalai skatina vaikus rūpintis bei jaustis atsakingais

  0 2014-06-26

  Gyvename greitu tempu, nuolatos skubame, nebemokame įvertinti gamtos dovanų – sveiko ir skanaus maisto iš savo daržo. Alytaus socialinių paslaugų centro bendruomenė džiaugiasi, kad pagaliau jų valdose radosi daržiukas, mobilusis šiltnamis, apie kokį ilgai svajota. Vaikų dienos centro lankytojams, iki šiol nemačiusiems šiltnamio iš vidaus, darbas jame tapo smagiausia atrakcija.

  Skaityti >
 • Kaip skaitmeninę vaikų kartą sudominti daržo lysvėmis? I dalis

  1 2014-06-05

  Kaip suaugusiems sudominti augalų auginimu jaunąją kartą, į pasaulį dažniau žvelgiančią per išmaniuosius ekranus? Kas motyvuoja šių dienų mažuosius daržininkus ir kada turėtume pradėti juos vesti lysvių takais, galinčiais atverti tikrą, gyvąjį pasaulį?
  Savo patirtimi dalinęsi pedagogai bei psichologė Gintarė Pupinytė sutaria, jog daržas – puiki priemonė vaikui padedanti neprarasti ryšio su gamta, ugdyti meilę bei pagarbą jai. Tačiau ar sudominsime šiuolai...

  Skaityti >
 • Ką daryti, kad vaikas susidomėtų sodininkyste?

  0 2014-05-27

  Sudominti vaikus sodininkyste yra nelengva užduotis. Tačiau „Žalios stotelės“ iniciatoriai pasirengę šiam iššūkiui. Mažųjų sodininkų laukia įvairios veiklos, kurių metu jie galės susipažinti su ekologiško gyvenimo pradmenimis. Viena iš jų – „Žaliasis pavasario maršrutas“, kurio metu bus aplankyti globos įstaigose daržininkauti pasiryžę vaikai.

  Skaityti >
 • Daržai dygsta kaip grybai po lietaus

  0 2014-05-27

  Gegužės 22 d. laisvės atėmimo vietų ligoninės Pravieniškių padalinyje įkurtas naujas bendruomenės daržas. Į šventę susirinko ligoninėje esantys nuteistieji ir Žali.LT nariai: Virginija Vingrienė ir Donatas Vaičius. Didžiulį įdirbį, kad daržas čia atsirastų, atliko ir Elona Jasinauskienė, VšĮ „Elodina“ atstovė.

  Skaityti >
 • Mokanti žemė: pirmieji metai

  0 2014-02-06

  Pavasariui nenumaldomai artėjant galime mintimis grįžti į praeitų metų pradžią ir prisiminti, aptarti, kas vyko nuo pavasario, kai pradėjome eksperimentinį daržininkystės projektą „Mokanti Žemė“ bei pasidalinti tuo, ką išmokome ir supratome.

  Skaityti >
 • Ekologinis konkursas „Mano žalioji palangė“

  0 2014-01-31

  Pavasaris – tai gamtos atgimimas. Mėgstantys daržininkauti tik ir laukia tos akimirkos po žiemos, kai galės savo rankomis paliesti dirvą, pasodinti ir pasėti pirmuosius augaliukus. Daržininko butas pavasarį virsta inkubatoriumi, kur daiginami įvairūs augalai būsimam daržui. O neturintys daržo augalus augina tiesiog ant palangių, kurios, augalams ūgtelėjus gali atrodyti išties įspūdingai.

  Skaityti >