• Savanoriškas valstybinių parkų lankytojų bilietas

  0 2015-05-15

  Nuo gegužės 15 dienos 4 nacionaliniuose ir 28 regioniniuose parkuose įvedamas valstybinių parkų lankytojo bilietas. Ekologinio mąstymo žmonės, kuriems rūpi gamta, kraštovaizdžio vertybės, galės prisidėti prie saugomų teritorijų puoselėjimo.

  Skaityti >
 • Žuvinte – apie 17 tūkstančių žąsų

  0 2015-03-30

  Šis pavasaris ypatingas ne tik savo netikėta šiluma. Žuvinto apylinkėse susirinko daugybė migruojančių žąsų – tiek, kiek iki šiol dar nebuvo registruota. Tarp jų – ir labai retos rūšys.

  Skaityti >
 • Velykų renginys Verkiuose – susiburia bendruomenių atstovai

  0 2015-03-24

  Šių metų kovo 26 d., ketvirtadienį, 18.00 val. Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijoje (Žaliųjų Ežerų g. 53, Vilnius) vyks kasmetinis Velykinis renginys, kurio metu pinsime tradicines Vilniaus krašto verbas, liesime žvakes ir mokysimės margučių marginimo vašku meno.

  Skaityti >
 • Akcija „Saugokime po ratais žūstančias varles“!

  0 2015-03-16

  Kovo 18 d., trečiadienį, 14.00 val. Pūčkorių g., Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija organizuoja varliagyvių gelbėjimo akciją-talką. Akcijoje dalyvaujantys savanoriai tvirtins laikinąsias varliagyvių apsaugos priemones – tvoreles.

  Skaityti >
 • Ypatingam virsmo laikui pažymėti – talka ir naktinis žygis

  0 2015-03-13

  Jau visai netrukus, kovo 20–21 d., visame Žemės rutulyje kelioms valandoms sustos nuolatinės dienos-nakties sūpuoklės, ir kalendoriai pažymės ypatingą virsmo laiką – pavasario lygiadienį. Dienai susilyginus su naktimi, saulei patekėjus tiksliai rytuose ir nusileidus vakaruose, prasidės astronominis pavasaris.
  Kartu pažymėti šį virsmo tašką ir užsukti naują metų ratą kvies prie Vilniaus įsikūręs Neries regioninis parkas.

  Skaityti >
 • Ąžuolinis pintenis

  0 2015-03-13

  Ąžuolinis pintenis – tai dar viena rūšis, kuri Lietuvoje tapo žinoma kitų šalių mokslininkų dėka. Vykdydamas tyrimus, 1994 m. šį kempininį grybą Punios šile rado švedų mikologas S.Sunhedė.

  Skaityti >
 • Tradicinių Vilniaus verbų rišimo pamoka

  0 2015-03-06

  Šiemet verbų nepirk „Kaziuke“ – susirišk pats! Verbų rišimo meistrai ir meistrės bus ruošiamie kovo 20 d., penktadienį, 18 val. Neries regioninio parko lankytojų centre. Čia vyks praktinė puošniųjų Vilniaus verbų rišimo pamoka.

  Skaityti >
 • Žygis gyvūnų pėdsakais Kuršių nerijoje

  0 2015-02-17

  Vasario 21 d. (šeštadienį) 14.30 val. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija ir gamtos apsaugos asociacija „Baltijos vilkas“ kviečia atvykti į žygį – gyvūnų pėdsakais.

  Skaityti >
 • Pusiaužiemio barsuką kankino nemiga?

  0 2015-01-25

  Sausio dvidešimt penktoji diena yra pusiaužiemis, bet oro temperatūros tikrai nežiemiškos. Mistinį barsuką, kuris turėjo vidurdienį verstis ant kito šono, ko gero kankino nemiga ir vargšelis kas kelios dienos visą ligšiolę žiemą vartėsi nuo vieno ant kito šono. Arba išvis nesnaudė: Žuvinto biosferos rezervato ekologas prieš keletą dienų aptiko šviežius po mišką slampinėjusio barsuko pėdsakus.

  Skaityti >
 • Pusiaužiemio žygis Kurtuvėnų regioniniame parke

  0 2015-01-20

  Kurtuvėnų regioninio parko direkcija sausio 25 d. (sekmadienį) kviečia švęsti Pusiaužiemį ir pakeliauti po Pageluvio ežeryną aplankant net 10 ežerų.
  Tikima, kad šią dieną iš žiemos miego pabunda barsukas ir išlenda apsidairyti. Jei barsukas jau pabudęs ir prie urvo pripėdavęs – žiema bus trumpa, jei ne – tai ilga. Kurtuvėnų regioninio parko darbuotojai kviečia kartu pasižiūrėti kaip gyvena barsukas ant Barsukyno kalno.

  Skaityti >
 • Lauko seminaras apie naudingus augalus

  0 2014-12-10

  Kas pasakė, kad žiemą gamtoje nėra ką veikti? Šaltuoju metų laiku joje viskas vyksta kitokiu ritmu. Kitaip kvepia miškas. Kitaip bendrauja paukščiai. Kitoks ir žygiavimo ritmas. Prieš Žiemos saulėgrįžą Kauno marių regioninio parko direkcija kviečia pasivaikščioti, pažinti, pabūti gamtoje ir prisiliesti prie žiemiškų vertybių, naudingų augalų. Tuo pačiu aplankysime bebrą trobelėje, briedį jaunuolyne, jūrinį erelį savo medžioklės plotuose ir kitus paukštel...

  Skaityti >
 • Kelių užtvarai Labanoro girioje

  0 2014-12-03

  Šios vasaros pabaigoje ne vienam Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko svečiui ar vietiniam gyventojui keliose girios vietose teko susidurti su pastatytais tvirtais, rakinamais kelio užtvarais (užkardais). Atsirado jie ne tam, kad trukdytų žmonėms laisvai judėti miško keliukais, o tam, kad įvairaus transporto eismas bei gausus pėsčiųjų lankytojų srautas netrikdytų tose vietose perinčių retųjų paukščių ramybės.

  Skaityti >
 • Viešvilės rezervato saugomų vertybių sąrašas pagausėjo retu grybu

  0 2014-11-24

  Rezervatuose susidaro didelis kiekis negyvos stambios medienos, todėl atsiranda palankios sąlygos suklestėti medieną ardančių grybų įvairovei. Iš 112 į Lietuvos raudonąją knygą įrašytų grybų rūšių trečdalis auga ant trūnijančių virtuolių, stuobrių ar parazituoja ant nusilpusių, nusenusių dar gyvų medžių. Daugelis saugomų grybų auga ant plačialapių medžių medienos. Viešvilės rezervate vyrauja pušys, eglės, beržai, juodalksniai, todėl ir retųjų gryb...

  Skaityti >
 • Ekskursija Plokštinės taku

  0 2014-11-23

  Žemaitijos nacionalinio parko direkcija tęsia 2013 m. pradėtą tradiciją ir kiekvieno mėnesio paskutinį šeštadienį organizuoja nemokamas ekskursijas, žygius po Žemaitijos nacionalinį parką.
  Kviečiame lapkričio 29 d. 10.00 val. į ekskursiją Plokštinės taku.

  Skaityti >
 • Dar vienas projektas Amalvos pelkei išsaugoti

  0 2014-11-14

  Žuvinto biosferos rezervato direkcijoje gausiai susirinkusiems Marijampolės savivaldybės administracijos, miškų urėdijos, regiono aplinkosaugos specialistams ir ūkininkams pristatytas naujas Europos Sąjungos LIFE + programos projektas (LIFE13 NAT/LT/000084), skirtas hidrologinio režimo atkūrimui Amalvos ir Kamanų aukštapelkėse – WETLIFE-2. Įgyvendinant šį projektą siekiama atkurti hidrologines sąlygas, būtinas nacionaliniu ir tarptautiniu mastu saugomų Amalvos ir Kamanų...

  Skaityti >
[1-15] 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90 91-105 106-120 ...  121-121 >>