• Tikrinant darželių ir mokyklų valgyklas, galės dalyvauti tėvų atstovai

  0 2015-05-16

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kasmet daugelio vaikų darželių ir mokyklų valgyklose randa higienos, maisto saugos ar kokybės pažeidimų. 50 proc. patikrinimų nustatoma su pažeidimais. Taip pat jau ne vienerius metus maisto kokybe, neskaniu maistu skundžiasi vaikai ir jų tėvai. Tad VMVT nusprendė imtis konkrečių priemonių, kad situacija keistųsi, ir sudarė galimybes tėvų atstovams dalyvauti darželių bei mokyklų patikrinimuose.

  Skaityti >
 • Siekiama tėvams suteikti galimybę spręsti, ką ugdymo įstaigose valgys jų vaikai

  0 2015-04-02

  Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys Seime įregistravo Švietimo įstatymo pataisas, kuriomis siekiama į vaikų maitinimo organizavimą mokyklose ir vaikų darželiuose įtraukti ir tėvus.

  Skaityti >
 • Pokalbiai su Demokratine mokykla

  0 2015-02-26

  Tiems, kas ieško kitokių vaikų ugdymo galimybių, galbūt būtų įdomu susipažinti su pirmąja Demokratine mokykla Vilniuje? Šį penktadienį bus pristatoma lietuviška Demokratinė mokykla, jos komanda, idėjos bei apie Anglijoje jau 28 metus veikiančią Demokratinę mokyklą pasakos jos įkūrėjas, Cambridge University alumni Sean Bellamy.

  Skaityti >
 • Rengiami teisės aktai dėl sveiko vaikų maitinimo ugdymo įstaigose užtikrinimo

  0 2015-02-24

  Šiandieninė vaikų maitinimo sistema yra pasenusi ir neužtikrina augančio vaiko organizmui būtinų maisto medžiagų, taip pat menkai atitinka sveikos mitybos principus ir taisykles – Seime surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys ir medikė, Inovatyvios medicinos centro doktorantė Joana Tamkevičiūtė.

  Skaityti >
 • Murzina tiesa apie ugdymą lauke

  0 2015-02-17

  Visame pasaulyje žinoma lauko pedagogikos specialistė, lektorė ir konsultantė iš Škotijos Džuljeta Robertson (Juliet Robertson) 2014 m. išleido knygą „Murzinas mokymas: ugdymo lauke pradžiamokslis“ („Dirty Teaching: A Beginner‘s Guide to Learning Outdoors“). Knygos pavadinimas toks pats nuoširdus ir atviras kūrybiškumui kaip ir pati autorė bei jos veikla lauko pedagogikos srityje. Apie ikimokyklinį ugdymą ir mokymąsi gamtoje, matematiką baloje, muziką paupyje, iš...

  Skaityti >
 • „Blogas oras“ nepatogus ne vaikams, o suaugusiems

  0 2015-01-09

  Apie buvimo lauke naudą žino visi. Nereikia mokslinių tyrimų, kad pajustume teigiamą gryno oro ir gamtos poveikį mūsų kūnui ir jausmams. Vaikai ne išimtis. Šiuolaikiniame pasaulyje, kur taip sureikšminami pasiekimai, informacijos gausa ir naujausios technologijos, vaikai patiria daugiau streso, nerimo, vienišumo jausmo. Didėjanti įvairiausių ugdymo įstaigų pasiūla rodo, kad tėvai mielai investuoja į savo atžalas ir džiaugiasi, nes savo vaikystėse tokių galimybių netu...

  Skaityti >
 • Auganti eko karta

  0 2015-01-05

  Lietuvoje pirmą kartą šalies ugdymo įstaigose įgyvendinta vieno kvadratinio metro sodininkavimo iniciatyva tūkstančiams vaikų atvėrė galimybes patiems kurti bei įgyvendinti unikalius teminius sodelius. Netradiciškai pažvelgę į daržo lysves vaikai užaugino iki šiol nematytus sodelius, o įgyta patirtis atskleidė didžiulę augalų auginimo naudą.

  Skaityti >
 • Apie Demokratinę mokyklą – iš tėvų lūpų

  0 2015-01-01

  2015 m. sausio 6 d. Demokratinė mokykla kviečia Jus jaukiam pokalbiui prie arbatos. Šįkart viešės ypatingi svečiai – Natalija ir Vladimiras Lekečinskai. Tai tėvai, dėl demokratinio ugdymo sutikę didmiestį iškeisti į nedidelį miestelį Anglijos pietinėje pakrantėje. Jų sūnui Arturui šiuo metu vienuolika, tai jo ketvirtieji metai vienoje seniausių ir žymiausių Demokratinių mokyklų pasaulyje – Summerhill School.

  Skaityti >
 • Jaunųjų žurnalistų konkurse pagerbti vaikai, rašę aplinkosaugos temomis

  0 2014-12-18

  „Technika genda – juk nieko nėra amžino, pasensta modeliai, juos keičiame modernesniais. Įsivaizduokime, kad klasės mokiniai suneša visus savo nenaudojamus telefonus ir sudeda į vieną vietą. O jeigu suneštų visos Lietuvos žmonės? (...) Ko gero, nemažas kalnas susidarytų. Gal ir ne Everestas, bet Šatrijos kalnas tai tikrai…“, – tokiomis išradingomis priemonėmis į aplinkosaugos problemas atkreipti dėmesį bandė Elektronikos Platintojų Asociacijos (EPA) organizuoj...

  Skaityti >
 • Netradicine mokomąja priemone gali tapti ir išmestas kompiuteris arba telefonas

  0 2014-11-13

  Jei iki šiol manėte, kad išardyti mobilųjį telefoną yra juoko darbas, jums paprieštarautų tai padaryti pabandę Alytaus Putinų gimnazijos moksleiviai. Elektronikos atliekų surinkimą organizuojanti Elektronikos platintojų asociacija ir jos partnerė „Kuusakoski" pirmą kartą vaikams surengė netradicinį susitikimą. Jo metu moksleiviai ne tik įgijo naudingų žinių apie kasdien juos lydinčių elektroninių prietaisų rūšiavimą, poveikį aplinkai, bet ir turėjo neeilinę ...

  Skaityti >
 • Seminaras „Mišraus amžiaus grupių mokymosi modelio integravimas į mokyklas“

  1 2014-10-22

  2014 m. lapkričio 14 d. 14.00–19.00 val. Kauno m. Savivaldybės didžiojoje salėje (Laisvės al. 96) vyks dr. Ojars Rode (Latvija) seminaras „Mišraus amžiaus grupių mokymosi modelio integravimas į mokyklas“.

  Skaityti >
 • Vienas turtingiausių šaltinių vaikų ugdymui yra arčiausiai mūsų

  0 2014-10-01

  Ieškodami ypatingos aplinkos savo vaikams, kurioje jie galėtų atsiskleisti, dažnai neįvertiname to, jog vienas turtingiausių šaltinių vaikų ugdymui yra arčiausiai mūsų. Gamta – natūrali aplinka, skatinanti vaiko smalsumą, čia galima kurti, fantazuoti bei atskleisti save.

  Skaityti >
 • Vieno kvadratinio metro sodininkavimo judėjimas Lietuvos ugdymo įstaigose

  0 2014-09-29

  Siekdami sudominti vaikus gyvuoju augalų pasauliu, projekto „Žalia stotelė“ iniciatoriai ir pedagogai 34-iose Lietuvos ugdymo įstaigose pradėjo įgyvendinti vieno kvadratinio metro (arba vienos kvadratinės pėdos) sodininkavimo idėją. Pagal šią sistemą mokyklų, darželių ir globos namų auklėtiniai kūrė bei planavo savo teminius sodelius ir jau dabar džiaugiasi pirmaisiais rezultatais.

  Skaityti >
 • Keisis vaikų maitinimo, organizuojamo ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo mokyklose ir vaikų socialinės globos įstaigose reikalavimai

  0 2014-09-20

  Nuo 2014 m. lapkričio 1 d. įsigalios Maitinimo organizavimo ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo mokyklose ir vaikų socialinės globos įstaigose tvarkos aprašo pakeitimai. Siekiant dar labiau pagerinti vaikams siūlomo maisto kokybę, išplėstas vaikų maitinimui Mokyklose draudžiamų tiekti maisto produktų grupių sąrašas.

  Skaityti >
 • Projekto „Auginame vaistažoles ir prieskonines žoleles“ užbaigimas

  0 2014-09-10

  Atėjus rudeniui, atėjo laikas užbaigti projektą „Auginame vaistažoles ir prieskonines žoleles“.

  Skaityti >
[1-15] 16-27 >>