• Seimo narys K. Daukšys: „Vartotojai turi būti aiškiai informuojami apie GMO buvimą maisto produktuose“

  0 2015-05-15

  Balandžio 9 dieną Seimas po pateikimo pritarė Genetiškai modifikuotų organizmų įstatymo papildymo projektui, kuriuo siekiama, kad maisto produktų vartotojai gautų aiškią ir išsamią informaciją apie genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) buvimą maisto produktuose bei gaminiuose.
  Įstatymo projektas numato, kad ženklinant maisto produktus, kurių sudėtyje yra GMO, ant kiekvienos maisto produkto pakuotės turi būti pateiktas įspėjamasis užrašas apie neaiškų ir neišti...

  Skaityti >
 • Europos Parlamentas siūlo žymėti mėsos kilmę perdirbtuose produktuose

  0 2015-02-11

  Perdirbtuose maisto produktuose, tokiuose kaip lazanija ar Bolonijos padažas, esančios mėsos kilmė turi būti privalomai žymima, sakoma trečiadienį Europos Parlamento priimtoje rezoliucijoje. Europos Komisija raginama paruošti atitinkamas taisykles. Tikimasi, kad ši priemonė leis susigrąžinti po arklienos skandalo smukusį vartotojų pasitikėjimą.

  Skaityti >
 • Lietuvos vartotojai nenori musulmoniškos mėsos

  0 2015-01-14

  Sausio pirmąją įsigaliojus leidimui skersti gyvulius neapsvaiginus, sujudo Lietuvos vartotojai. Jie baiminasi, kad, esant menkiems produktų ženklinimo reikalavimams, ritualinių apeigų metu gauta mėsa atsidurs ant jų stalų.

  Skaityti >
 • Ženklinimas ,,šviesoforo spalvomis“ kelia grėsmę net medui

  0 2014-12-22

  Jungtinės Karalystės (JK) pasirinkta „mišri“ maistingumo ženklinimo sistema, paremta „šviesoforo spalvų“ principu, Lietuvai ir daugeliui kitų ES šalių kelia susirūpinimą – raudona spalva užsidegė daugeliui tradicinių gaminių, kyla kliūtys laisvam prekių judėjimui. Mūsų šalies Žemės ūkio ir Ūkio ministerijos palaiko Europos Komisiją, pradėjusią teisines procedūras prieš JK dėl galimos „mišrios“ maistingumo ženklinimo sistemos neatitikties ES teise...

  Skaityti >
 • Įsigalioja nauji maisto produktų ženklinimo reikalavimai

  0 2014-12-12

  2014 m. gruodžio 13 d. įsigalioja naujosios EP ir ES Tarybos priimtos maisto produktų ženklinimo taisyklės. Jomis užtikrinama, kad vartotojai gautų aiškesnę, išsamesnę ir tikslesnę informaciją apie maisto produktų sudėtį, o tai padės jiems renkantis maisto produktus.

  Skaityti >
 • ES užsimojo atbaidyti nuo gerų produktų

  0 2014-10-02

  Labiau nei genetiškai modifikuotais organizmais ar sintetiniais maisto priedais Europos Sąjungos valdininkai yra susirūpinę riebalais, druska ir cukrumi – esą pagrindiniais nutukimo ir visokių ligų kaltininkais. Šių metų pabaigoje visoje ES įsigalioja viena atnaujinta maisto ženklinimo sistema. Tvirtinama, kad ji turėtų suteikti daugiau skaidrumo vartotojams renkantis ir gamintojams tiekiant maisto produktus į rinką. Kai kurios naujovės džiugina, o kai kurios verčia nuog...

  Skaityti >
 • Šviesoforo spalvos maisto produktams netinka

  0 2014-09-17

  Žemės ūkio ministerija nepritaria Jungtinės Karalystės rekomenduojamai maisto produktų ženklinimo „šviesoforo spalvomis“ sistemai. Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, susitikusi su Italijos ambasadoriumi Lietuvoje J. E. Stefano Maria Taliani De Marchio, išreiškė susirūpinimą dėl šios sistemos, kuri diskriminuotų puikios kokybės natūralius lietuviškus produktus.

  Skaityti >
 • Kuo skiriasi modifikuotas produktas nuo genetiškai modifikuoto?

  0 2014-04-01

  Vartotojai rinkdamiesi maisto produktus ir etiketėje perskaitę „modifikuotas krakmolas“, dažnai suabejoja, ar verta rinktis tokį gaminį. Mat vyrauja nuomonė, kad tai produktas, kurio sudėtyje yra genetiškai modifikuotų organizmų (GMO). Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad modifikuotas arba pakeistas gaminys neturi nieko bendro su genetiškai modifikuotu produktu.

  Skaityti >
 • Sveikatai palankesni maisto produktai bus ženklinami simboliu „Rakto skylutė“

  0 2014-01-30

  Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis įsakymu patvirtino maisto produktų ženklinimo simboliu „Rakto skylutė“ kriterijus. Įvedama pirmoji Lietuvoje valstybinė, nekomercinė sveikatai palankesnių maisto produktų ženklinimo sistema.

  Skaityti >
 • Europos Parlamentas siūlo patikslinimą dėl genetiškai modifikuotų žiedadulkių meduje

  0 2014-01-15

  Jei daugiau nei 0,9 proc. medaus sudaro genetiškai modifikuotų augalų žiedadulkės, tai turi būti nurodyta etiketėje. Tokios nuomonės laikosi Europos Parlamentas, kuris trečiadienį pritarė medui taikomų taisyklių pataisoms.

  Skaityti >
 • Italija tikisi Lietuvos palaikymo dėl maisto ženklinimo

  0 2013-12-09

  Gruodžio 9 d. Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) įvyko susitikimas su Italijos ambasadoriumi Lietuvoje Stefano Taliani de Marrchio aptarti problemą dėl Jungtinės Karalystės (JK) pasiūlytos maistingumo ženklinimo sistemos.

  Skaityti >