• Ekologinė grėsmė: JAV bitininkai per metus neteko beveik pusės bičių

  0 2015-05-16

  JAV bitininkai per praėjusius metus prarado 42,1 proc. turėtų bičių.
  Tai pirmas atvejis, kai vasarą bičių žuvo daugiau, nei žiemą – 27,4 proc. Pernai vasarą bitininkai prarado 19,8 proc. bičių.

  Skaityti >
 • Ūkininkai nenori pyktis su bitėmis

  0 2015-04-24

  Artėjant vasarai, ūkininkams vis aktualesnis tampa klausimas dėl tinkamo augalų apsaugos produktų naudojimo. Dažniausiai pažeidimai nustatomi intensyvaus augalų žydėjimo metu, kai laukuose dūzgia bitės, o ūkininkai susiruošia purkšti savo laukus. Žemės ūkio ministerija primena, kad žemės naudotojų ir bičių laikytojų pareigos numatytos Augalų apsaugos produktų įvežimo, vežimo, saugojimo, naudojimo, tiekimo rinkai taisyklėse. Jomis siekiama suderinti visų žemės ...

  Skaityti >
 • Geofizika ir bitės

  0 2015-04-02

  Dešimtis, o galbūt net šimtus milijonų metų bitės vystėsi žemės biosferos viduje. Nekart jų genotipe įvykdavo mutacijų: naudingos, nenaudingos, kenksmingos... Bitės savyje išgyvendavo tam tikras globalines jėgas. Viena jų, bitininkams mažai žinoma, – gravitacijos jėga. Su ja glaudžiai susijęs žemės paviršiaus reljefo formavimasis, kuris veikia bičių elgesį.

  Skaityti >
 • Priekuliškio sielvartas: žuvo 6 bičių šeimos

  1 2014-06-25

  Į „Bangos“ laik­raščio redakciją kreipėsi Klaipėdos krašto bitininkų bendruomenės „Midutis“ pirmininkas Arūnas Neverdauskas, kuris papasakojo, jog šios savaitės pradžioje kai kurių priekuliškių sodybose žuvo bitės. Spėjama, kad nelaimė ištiko dėl geležinkeliečių įmonės darbininkų neatsakingai naudotų chemikalų nuo piktžolių.

  Skaityti >
 • Apie soduose laikomas bites turi pranešti įspėjamieji ženklai

  0 2014-06-09

  Lietuviai nuo seno myli bites ir nori jas auginti net sodo bendrijose, tačiau ne vienas nuogąstauja, ar jis turi teisę čia laikyti bites. Žemės ūkio ministerija atkreipia dėmesį, kad niekas nedraudžia sodininkams laikyti bičių ir mėgautis jų suneštu medumi, tačiau numatoma ir nemažai apribojimų, kad augintinės nekeltų pavojaus aplinkiniams.

  Skaityti >
 • Pasėlius purškia nepaisydami reikalavimų

  0 2014-05-15

  Raseinių rajono ūkininko Mykolo Hoferto bitės ne kartą yra nukentėjusios nuo chemikalų, kuriuos neatsakingai savo pasėliuose purškia žemdirbiai. Nieko gero nežadėjo ir šiomis dienomis jo išvystas vaizdelis: važiuodamas pirkti žemės ūkio technikos detalių, jis Gylių kaimo rapsų lauke pamatė modernų purkštuvą, purškiantį žydinčius augalus.

  Skaityti >
 • Ūkininkai ir bitininkai: naujos taisyklės – žingsnis į priekį

  0 2014-05-07

  Artėjant vasarai, ūkininkai ir bitininkai Žemės ūkio ministerijoje vėl susėdo prie derybų stalo – nei viena pusė nenori, kad nuo pasėlių apdorojimo cheminiais preparatais žūtų bitės.

  Skaityti >
 • Ieškoma būdų, kaip užkirsti kelią bičių nykimui

  0 2014-04-23

  Europos Sąjungoje (ES) jau ne vienerius metus fiksuojant bičių mirtingumo didėjimą, 17 šalių, tarp jų ir Lietuva, dalyvavo pirmoje aktyvioje epidemiologinėje studijoje, skirtoje išsiaiškinti šios grėsmingos problemos mastą ir priežastis. Paaiškėjo, kad vasarą daugiausiai bičių žūsta Vakarinėje Europoje, o žiemą – šiaurinėje žemyno dalyje.

  Skaityti >
 • Mokslininkai ištyrė, jog bitės gali skraidyti aukštesniame nei Everesto kalnas aukštyje

  0 2014-02-13

  Mokslininkai nustatė, jog alpinės bitės turi gebėjimą skraidyti didesniame aukštyje negu Everesto kalno viršūnė.

  Skaityti >
 • Bičių trūkumas Europoje kelia grėsmę intensyvesniam biokuro naudojimui

  0 2014-01-09

  Kaip praneša BBC, Redingo universitete, Anglijoje, atliktas tyrimas rodo, kad kai kuriose Europos valstybėse trūksta bičių ir dėl to labai kenčia žemės ūkio kultūros. Ypač bičių trūkumą jaučia Britanija, kur bičių net ketvirtadaliu mažiau nei būtina. Prastesnė situacija tik Moldavijoje.

  Skaityti >